Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    Автоматик зелсел

    Коментар


    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

      А къде в ръководството пише за тия 40 градуса? Не откривам такова нещо.

      2.6те волта видах къде са, ама пише "около". Имай предвид че ръководството е предимно за Bosch, или поне с такова впечатление съм останал. Различен волтаж може да има отношение към цикловата порция (реглаж от капака на помпата), но дали автоматика може да има пруст в цялата работа не знам.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

        Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
        Автоматик зелсел
        Честито, станахме четерима с едентични проблеми.
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          А къде в ръководството пише за тия 40 градуса? Не откривам такова нещо.

          2.6те волта видах къде са, ама пише "около". Имай предвид че ръководството е предимно за Bosch, или поне с такова впечатление съм останал. Различен волтаж може да има отношение към цикловата порция (реглаж от капака на помпата), но дали автоматика може да има пруст в цялата работа не знам.
          Автомата няма влияние, след като сложих механична помпа, всичко си дойде на място. Автомата се командва от педала на газта, един реостат които командва и гнп то едновременно. Реостата не съм го сменял само го настроих по механичната помпа и всичко си дойде на място. Проблема се върти някъде между помпа, датчици, комп може би
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
            Автомата няма влияние, след като сложих механична помпа, всичко си дойде на място. Автомата се командва от педала на газта, един реостат които командва и гнп то едновременно. Реостата не съм го сменял само го настроих по механичната помпа и всичко си дойде на място. Проблема се върти някъде между помпа, датчици, комп може би
            Само заради този проблем ли сложи механична помпа? На зекселската помпа има един датчик повече който управлява автоматика, не е само в педала на газта. Датчика има задачата да следи оборотите ба помпата и спрямо тези обороти дава информация на скоростната кутия за да може скоростната кутия да е на същоте обороти.

            Коментар


            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
              Само заради този проблем ли сложи механична помпа? На зекселската помпа има един датчик повече който управлява автоматика, не е само в педала на газта. Датчика има задачата да следи оборотите ба помпата и спрямо тези обороти дава информация на скоростната кутия за да може скоростната кутия да е на същоте обороти.
              Датчика в помпата, следи оборотите на кв и дава инфо на оборотомера. Кутията работи перфектно, от реостата на педала командваш кутията, може да я накараш да включва скоростите на по високи или по ниски обороти.

              Пп долу на педала има две букси, изкарай тази на кутията и виж какво ще се случи.
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                А къде в ръководството пише за тия 40 градуса? Не откривам такова нещо.

                2.6те волта видах къде са, ама пише "около". Имай предвид че ръководството е предимно за Bosch, или поне с такова впечатление съм останал. Различен волтаж може да има отношение към цикловата порция (реглаж от капака на помпата), но дали автоматика може да има пруст в цялата работа не знам.
                EC 342 trouble diagnoses TD27TI Но сега четох по внимателно 40 градуса долна граница, значи температърата е нормална. Sleeve то при мен е около 2 волта трябва да е иколо 2.6. Като подам газ пада към 1 при подържане на газта е пак около 2 като отпусна газта пада до 1 и въстановява на 2. На sleeve to долната границс е 1 а горната е 3,5
                Аз от всичко това разбирам, че при движение може да се променя между 1 и 3,5 при празен ход около 2,6 при мене при движение е добре при празех ход имам отклонение от къдедо мисля, че е проблема.
                Ако съм успял да се искажа добре мисля, че ще ме разбереш какво имам изпредвид.

                Коментар


                • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                  Всичко ти е в граници, и проблема на тия помпи от който са тия симптоми, няма да го видиш на живи данни.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                    Аз от всичко това разбирам, че при движение може да се променя между 1 и 3,5 при празен ход около 2,6 при мене при движение е добре при празех ход имам отклонение от къдедо мисля, че е проблема.
                    В таблицата, където пише за минмум 40 градуса на горивото при заграл мотор, пише и че въпросното отново при заграл двигател, празен ход, и изключен климатик, може да е между 1 и 3.5 волта. Тоест и двете са ти в норма, както вече ти каза cecoa1.

                    Някакви грешки натрупва ли?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                      Грешки дава на помпата 6 на дюзата 2

                      Коментар


                      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                        Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                        Грешки дава на помпата 6 на дюзата 2
                        Това като брой грешки или какво? Дай кодовете.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                          Това като брой грешки на помпата 28 трупа ги с времето до 6 и почва да работи по добре.
                          на дюзата проблема знам и ще си остане.
                          и този проблем излезе след смяна на горивен филтър, трудно го обездушиха, а преди смяната имах леко загуба на мощност затова смених.
                          Ако потегля с включен климатик изгасва не може, без да подам газ ако въртя волана изгасва, ако включа на R без да съм включил първо на D пак изгасва.
                          за вървенето намя проблем много добре върви и грам пушек няма.

                          Коментар


                          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            Честито, станахме четерима с едентични проблеми.
                            Бройте ме и мен,автоматик зексел,при мен дава грешки 0108 и 0202. Започна твърде често да угасва при потегляне,а вече и в движение,когато се движи по без гас

                            Коментар


                            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                              Колеги при мен грешката беше 0208 и 0304. 6 броя 0208 и 2 броя 0304 от доста време се мъча с помпата днес май уцелих.
                              настроих помпата на ръка без компютър и почистих филтъра за обратната нафта засега вече е добре.
                              многл леко претрисват оборотите почти не се усеща и не гасне за сега. Ако има промени ще пиша.

                              Коментар


                              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                                Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                                ...филтъра за обратната нафта...
                                Ъ???
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X