Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Кое ръководство, кой раздел и коя страница?
    Това, което ти си качил. Раздел Maintenance, страница 27 и 28 - Checking idle speed.

    Коментар


    • #92
      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

      Това важи за стария двигател без компютър (на двете картинки ясно си личи старата помпа с турбокомпенсация и жило). При теб компютъра си регулира оборотите и по въпроса нищо не можеш да направиш, освен да си регулираш педала на газта така че да е постоянно леко натиснат, или да лъжеш компютъра че се движиш с над 5км/ч (вдига леко оборотите даже да си по инерция) или че климатика е постоянно включен(вдига още малко оборотите). И за 3-те неща не съм се занимавал да гледам дали е лесно или трудно.

      Щом толкова тресе, виж си тампоните на двигателя и скоростите. Мен не ме притеснява с нищо моето тресене, а и като загрее намалява доста.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

        Абе аз тампона на скоростите го смених и нещата се подобриха значително. Но ми се струва, че все още не е както трябва. Не очаквам да стане като модерен комън рейл, но вибрирането на жабката, волана и скоростния лост ми се струва множко. Това дори на загрял двигател, но зимата. Може и да е нормално де, не знам. Може и гумата на двигателните тампони да се удървя, не зная.

        Иначе когато се вдижа по инерция наистина компира вдига оборотите леко и тогава няма вибрация, няма дявол. Точно така искам да е постоянно

        Ти нещо беше споменавал, че тампоните на двигателя си ги купил, но не си ги сменял. Това все още ли е така или го направи? Притеснява ме повдигането на двигателя, да не смачкам, сгъна или скъсам нещо, представям си, че трябва поне 10см да се повдигне.

        Другата драма ми е повдигането. Имам телферче на тавана на гаража, но вдига 250 кила. Ще се впиша ли с тоя туч отпред? А с крик нещо не си представям къде да го подпра отдолу.

        P.S. Сега се сетих, че видях това :


        Т.е. корекция на оборотите е възможна компютърно. Въпросът е какъв хардуер и софтуер е необходим за това и кой го има в България. Като знам каква е успеваемостта при четене на ОБД буксата си представям техниката за бърникане по горивните карти колко е апокрифна...

        Коментар


        • #94
          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          Софтуера от клипа е Autocom и го има по torrent-ите.

          Не знам по какво съдиш че корекцията на оборотите е възможна - аз не видах да коригират нищо. Вероятно просто климатика е пуснат.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            Здравейте колеги, може ли един съвет с какво и как да прочета Нисан Терано 2.7 TDI 125к.с. Имам проблем с помпата(Bosch) прокапа и ми предстой сваляне но не мога да видя актуалните и стойности за настройка след това. Благодаря предварително.

            Коментар


            • #96
              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Колеги имам едно питане. по сервизното ръководство за нафтата дават температура 40 градуса, а на моята машина е около 60-65. някакви идеи от какво ще е. а и къде му е датчика?

              Коментар


              • #97
                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                Датчика е в ГНП.
                Разликата не е голяма, може да е заради специфични условия при меренето. Мери пак.
                А и всъщност това не пречи, ако отклонението толкова малко.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #98
                  От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                  Първоначално публикуван от Todor1111 Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, може ли един съвет с какво и как да прочета Нисан Терано 2.7 TDI 125к.с. Имам проблем с помпата(Bosch) прокапа и ми предстой сваляне но не мога да видя актуалните и стойности за настройка след това. Благодаря предварително.
                  Нисан консулт (Consult-1) или CARMAN SCAN
                  Последно редактирано от dodo_x; 11-09-18, 13:09. Причина: допълване
                  Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                    Нормална е температурата.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                      Не съм измермел температурата, това стойности по ecutalk температурата не е в нормите и sleeve то трябва да е 2.6V по сервизно ръководство а при мен около 2V
                      Нещо не е в ред в таз помпа незнам какво.

                      Коментар


                      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                        Двигател тресе от пикаещи дюзи, също така.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                          Няма как температурата в помпата при загрял мотор при тия външни температури да е 40 градуса. Пак - нормална е. И моята е толкова, на трилитровото също.

                          Какви номера ти върти, та се кахъриш за помпата?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                            На празен ход оборотите тресатда в интервал през 15 секунди, ако форсирам държат около 1 минута без да тресат, без да подам газта, ако въртя волана пак треперят оборотите и понякога гасне. За да не гасне много плавно трябва да въртя. Ако потегля с климатик пак изгасва.
                            По сервизно ръководство твемпееатурата ми бяга и sleeve то трябва да е 2.6 а при мен е 2 и незнам от де ще е проблема. Във въррвенето няма проблем, няма загуба на мощност.

                            Коментар


                            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                              Ръчка или автоматик?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                                Зексел или бош?
                                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X