Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    Центровката и да я сбърка малко, ефекта не е толкова голям.
    Капака на помпата трябва да се мръдне, за да се оправи цикловата порция.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #62
      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Все тая. Пак може да е зацепена криво.
      ГНП то незнам, но майстора мога зацепя право.

      Коментар


      • #63
        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

        Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
        ГНП то незнам, но майстора мога зацепя право.
        Аз се отказвам.

        Коментар


        • #64
          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
          Аз се отказвам.
          От кое се отказваш, от зацепването на ГНП или зацепването на майстора? Ако днеска аз не цапепя тоя майстор правилно утре ще разваля и друга кола и така докат му се разминава винаги.

          Коментар


          • #65
            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            По-добре му дай колата и срок да си поправи допуснатите грешки.Така ще си допълни знанията , а ти ще имаш изправен автомобил , а може би и надежден майстор.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #66
              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Центровката и да я сбърка малко, ефекта не е толкова голям.
              Ако я сбърка толкова малко че компа да може да компенсира, ефекта клони към нула. Ако я сбърка с едни зъб на колелото и, ефекта е потресающ, вЕрвай ми. Разликата между един зъб напред и един зъб назад е само в цвета на пушека. И в двете положение еднакво не върви. Лично съм го правил, макар и не на терано.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ако я сбърка толкова малко че компа да може да компенсира, ефекта клони към нула.
                Един зъб, като градуси е малко. Освен това не е отварян ангренажа, помпата е на шпонка, шанса да е зацепена лошо е малък.
                От друга страна циклова порция 20 на празен ход, е малко за каквато и да е температура. Предполагам, че и паленето не е от четвърт, както трябва да е, именно заради малката циклова порция. Дадени са напред в темата стойности при изправен, загрял мотор, които са много по-ниски като число -около 4-5. Но принципа на този параметър е обратен, и колкото по-ниски са стойностите, толкова по-голяма е реално цикловата порция.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #68
                  От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                  Сега ги чакам да намерят кабел да се включат към колата, на тоз дет намерих аз не вярват знам ли може и да са прави, но съм им платил предостатъчно или ще си оправят кашата или ще говорим по друг начин.
                  Проблемите на колата след ремонта са следните.
                  1 след запалване трудно стабилизира оборотите тресе няколко пъти и тогава стабилизира, а иначе и преди ремонта не палеше на четвърт оборот, а на половин сега пък на цял оборот и тресе.
                  2. Пушене няма ни черен дим ни бял дим никакощво пушене. Трудно набира скорост чак на 3500 оборота сменям скорост за да имам инертция, а като дойде некой баир задължително на малка скорост и газ до дупка.
                  3. Разхода на гориво намаля почти на половина което ме довежда до мисълта, че малко гориво пръска помпата.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Един зъб, като градуси е малко. Освен това не е отварян ангренажа, помпата е на шпонка, шанса да е зацепена лошо е малък.
                    От друга страна циклова порция 20 на празен ход, е малко за каквато и да е температура. Предполагам, че и паленето не е от четвърт, както трябва да е, именно заради малката циклова порция. Дадени са напред в темата стойности при изправен, загрял мотор, които са много по-ниски като число -около 4-5. Но принципа на този параметър е обратен, и колкото по-ниски са стойностите, толкова по-голяма е реално цикловата порция.
                    Ангренажния капак отвори, ако за него става въпрос. Свали и маслената помпа щот е пречила за свалянето на ГНП радиатор, хидравлична помпа. Много работи свали. Така се стигало до помпата незнам.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                      Най-сетне я оправиха вече, настройваха Ел.блока глава ли се води какво там. Сега се появиха едни вибрации кога освободя от скорост на свободна за около 5 секунди и после се успокоява. Това от какво ще е? Като казвам вибраци усеща се разклащането на двигателя и скоростния лост се клати, все едно някой клати колата.
                      Последно редактирано от emo80; 04-06-16, 14:39.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                        Ми пак е от капака на помпата, или е пълна със стружки и иска основно чистене. Ако не те дразни прекалено можеш и така да караш - много теранота го правят това. А може да се опитат да донаместят капака така че да не се получава това или да намалее поне.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ми пак е от капака на помпата, или е пълна със стружки и иска основно чистене. Ако не те дразни прекалено можеш и така да караш - много теранота го правят това. А може да се опитат да донаместят капака така че да не се получава това или да намалее поне.
                          Благодарности. За сега така ще карам, малко ме дразни, но щом няма да ми създава проблем. Веднъж са я отваряли таз глава за чистене, ако е имало стружки би трябвало да са изчистили. И друго да споделя за тоз страния болт дето е триъгълен специфичен, става с ключ #7 от стандартната гидория изпилват се 3 те стени от общо 6 и става триъгълен оригинален. За напред, ако се наложи на някой може да го направи тъй. Бях прочел из темата за проблема с този болт и ключ. При мен така направи майстора.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                            Ключа го има по магазините за такива работи. Цените започват от около 20 кинта.

                            Относно чистенето - за пълно почистване трябва пълно разглобяване. Стружки има освен под капака, и по-надолу по изпълнителните механизми, както и събрани по един магнит, дето е сложен за да ги събира. Не че съм го правил де. За щастие проблеми с това нямам, и до колкото количеството стружки би трябвало да има връзка с качеството на горивния филтър и смазващите качества на горивото - слагам единствено оригинален или MANN горивен филтър (абсолютно еднакви са), и карам с двутактово масло в нафтата вече от доста време.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ключа го има по магазините за такива работи. Цените започват от около 20 кинта.

                              Относно чистенето - за пълно почистване трябва пълно разглобяване. Стружки има освен под капака, и по-надолу по изпълнителните механизми, както и събрани по един магнит, дето е сложен за да ги събира. Не че съм го правил де. За щастие проблеми с това нямам, и до колкото количеството стружки би трябвало да има връзка с качеството на горивния филтър и смазващите качества на горивото - слагам единствено оригинален или MANN горивен филтър (абсолютно еднакви са), и карам с двутактово масло в нафтата вече от доста време.
                              Това за двутактовото масло съм чувал, но не съм го слагал. Колко литра нафта колко масло се слага?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                                330ml/резервоар.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X