Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение

    ...И ето какво съм правил и защо са се вдигнали оборотите

    [ATTACH=CONFIG]978525[/ATTACH]
    Какво трябва да видим на тая снимка?

    И да, правил си каквото ти казахме че си правил - мръднал си изпълнителния механизъм за количеството така че реалната циклова порция няма нищо общо с тая, която компютъра иска, в следствие на което са ти се вдигнали оборотите, които в момента са извън норма (нормата е 725 +/-25), тоест максимум 750 и минимум 700.

    Сега очакваме клипче с RPM, RPM-pump, и C-Sleeve Pos V при запален и загрял двигател и давайки газ до към 3200 - 3500 и рязко отпускайки педала, да видим как ти падат оборотите и какво става с RPM-pump докато падат. Така се вижда наистина какво точно си направил.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

      Не знам при Зексел , Бош-а се стреми да подържа пост. обороти на празен ход ( независмо от положението на блока на помпата ) като компа мести контролната муфа , регулирайки по този начин работния ход на буталцето на помпата . Ако обаче блока с ел чарколяците се премести в някакво крайно положение , при което компа не може да мести повече контролната муфа ( за да регулира оборотите ) , е възможно оборотите да останат по-високи от зададените . Но в този случай , би следвало да регистрира грешка ( или поне така е при ФВ ) .

      Коментар


      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

        Ще регистрира грешка ако оборотите отидат на майната си или ако съвсем откара муфата в положение да не може да я мести повече. В случая са само с 10 над нормата от книжката. По-интересно е дали при отпускане на педала и високи обороти спира горивото. Защото като преместиш електрониката не чак в крайно, ама почти крайно положение, тя муфата си се разхожда напред назад, датчика за положението и си връща правилното напрежение, компютъра си мисли че всичко е наред, особено като в случая когато оборотите са близки до нормата, ама муфата е извън обхвата си на регулиране, макар и да не опира в някой край. Доколко е възможен такъв сценарий щях да мога да кажа ако съм отворил поне 2-3 помпи, ама не съм.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          Sparky ако си спомняш на диагностиката с ecutalk бях ти пратил снимка, че нямам опцията за настройка на цикловата порция.
          има някаква разлика при помпата на автоматик зексел и ръчка бош.
          карал съм ръчка бош настройва ли сме помпа. Ако движиш тази част посока воден радиатор при ръчка бош помпа губи мощност. Поне така стана при мен след рециклиране на помпа и се оправи като леко го бутнсхме назад към купето. И това съм го писал във форума.
          И като знам това до сега ме беше страх да пипам тази помпа, но ми писна от клатвнето на оборотите и взех да си играя. И какво се получи не дава същата реакция както при боша, вместо губи мощност както стана при бошовата тази намали оборотите и в обратна посока обратното.
          при 760 оборота съм в нормите защотото inj. timn. Трябва да е между 50% и 70% по сервизна книжка а аз съм на 69%
          А c sleeveto sparky като подам газ увеличава като отнема газта пада под нормите и веднага въстановява и е около 2

          В тия студове не ми се играе с ремонти затуй ще кажа каво става като подам газ над 3000 оборота и задържа за няколко секунди, като отпусна рязко пада до 1200 и плавно до нормалните
          А преди след 2000 оборота и рязко отпускане на педала гаснеше.

          Значи ако щете вярвайте ако ще не автоматик зексел може да се повиши обороти. Форума е за споделяне. Уважавам всички колеги и споделям опити с мисълта да съм полезен.
          но вие ме взехте за будала. Повече нищо няма да споделям.

          А относно за мнението на колегата за добавката.колкото чудеса прави маслото и другите добавки вносни от други държави толкоз чудеса прави и тази, но с една основна разлика аз пълня джоба на моя сънародник вместо на незнаен чужденец.

          Коментар


          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            Sparky ако си спомняш на диагностиката с ecutalk бях ти пратил снимка, че нямам опцията за настройка на цикловата порция.
            C-Sleeve V е това. И при мен вече го няма. На по-старите версии на EcuTalk-а явно го има.

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            при 760 оборота съм в нормите защотото inj. timn. Трябва да е между 50% и 70% по сервизна книжка а аз съм на 69%
            inj.timn е предверението, или по-точно дютито на клапана на авансатора. Няма връзка (поня пряка) с цикловата порция.

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            А c sleeveto sparky като подам газ увеличава като отнема газта пада под нормите и веднага въстановява и е около 2
            C-Sleeve е показанието на датчика за позицията на муфата и нормите в сервизното са доста широки, ако изобщо могат да се нарекат норми. С него е ясно какво става. Интересното е да изкараш всички налични обороти (като минимум са RPM и RPM-Pump), да видим с тях какво става. Едното е от датчика колянов (при теб разпределителен) вал отпред на капаците, другото е от умната дюза. Тия двете едно до друго, и показанието им при обороти и рязко отпускане на педала, говорят какво точно се случва в тоя режим. Не изключвам Zexel-а да се държи по-различно от Bosch-а в някои аспекти. Но така или иначе променяш цикловата порция - нищо друго не можеш да направиш, местейки това. Авансатора е долу и няма връзка, датчика за обороти също няма връзка, а и той честно казано не виждам за какво друго, освен за автоматика би-могъл да бъде. Или дублиране на тоя на капаците, ама пък той (тоя на капака отпред) като тръгне да прави магарии , картинката е много интересна.

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            В тия студове не ми се играе с ремонти
            Не иде реч за ремотни - просто закачи диагностиката някой път и снимай. Тук бързащи няма.

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            А относно за мнението на колегата за добавката.колкото чудеса прави маслото и другите добавки вносни от други държави толкоз чудеса прави и тази, но с една основна разлика аз пълня джоба на моя сънародник вместо на незнаен чужденец.
            Същия, барабар с баща си, правят от добавки за дизел, през лосиони за слънце, до кисело мляко, лекуват гангрена с гореща вода и т.н. Баща му е чел лекции в 200 (двеста) университета в 69 държави. Световно богатство са тия хора, ще знаеш.

            А от двутактовото масло си има съвсем осезаем чуваем ефект.
            Последно редактирано от sparkybg; 09-01-19, 01:26.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Sparky ще се опитам да намеря consult програмата за да мога да направя цялостна диагностика. Да видя даните на автоматика и даните на двигателя тогава ще намерим тозния проблем.
              ако не consult друга, ако се сещаш за някаква друга програма дай.

              Коментар


              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                Освен EcuTalk няма друго достъпно (разбирай безплатно) за тоя дизел.

                Данните за автоматика обаче не може с нея. За това трябва друга, ама не помня какво и беше заглавието. Някой я беше оставил на Дядо Владо и общо взето прочете всичко на новото ми терано. EcuTalk-а си е само за двигател - той друго и не търси. Но пък за двигател е най-доброто и бързо нещо, което въм виждал.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                  sparky новото ти терано автоматик ли е? consult няма ли да може да чете автомата?

                  Коментар


                  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                    Ръчка е. Ама то няма нищо общо - директо впръскване с предвпръскване, бегло подобие на променлива геометрия (при ниски режими намалява или затваря дебита на половината всмукателни клапани) и vp44 помпа с електроника в нея, без умна дюза и с клапан вместо конъролна муфа за количеството.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                      Моето Терано го чета с NDSII, EcuTalk не може, или поне аз не успях.

                      NDSII
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NDSII.jpg
Прегледи:1
Размер:303.1 КБ
ID:5806397

                      Коментар


                      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                        Първоначално публикуван от r3fon Преглед на мнение
                        Моето Терано го чета с NDSII, EcuTalk не може, или поне аз не успях.
                        А какво точно е твоето терано и с каква букса?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          А какво точно е твоето терано и с каква букса?
                          Тераното е 2001 г., 125 hp., 16 пинова букса, (anniversary).

                          Коментар


                          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                            Главата ме заболя от това ръководство на тераното.
                            Sparky за твоя мотор 3.0 ZD30 оборотите са 725 +-25 EC-51
                            Но за 2.7 TD27 мотора оборотите са 725 +-50 секция EC-338
                            тези дани са за бошовата помпа. А в раздел AT Automatic Transmision пише нещо което гласи, чепод 800 се приемат за нормални.
                            С английския не съм много добре и не разбрах за какво става въпрос. Ако можеш да погледнеш.




                            Моето е с 14 пиновата букса и неможах да подкарам с NDS, а NDSII е за 16 пиновата

                            Коментар


                            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                              Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                              Главата ме заболя от това ръководство на тераното.
                              Sparky за твоя мотор 3.0 ZD30 оборотите са 725 +-25 EC-51
                              Но за 2.7 TD27 мотора оборотите са 725 +-50 секция EC-338
                              тези дани са за бошовата помпа. А в раздел AT Automatic Transmision пише нещо което гласи, чепод 800 се приемат за нормални.
                              С английския не съм много добре и не разбрах за какво става въпрос. Ако можеш да погледнеш.




                              Моето е с 14 пиновата букса и неможах да подкарам с NDS, а NDSII е за 16 пиновата
                              Горе ти казах - за дизели с 14 пинова букса ти трябва ECUTalk:
                              https://www.ecutalk.com.au/ecutalk.aspx

                              А конкретно за терановия TD27Ti, ако на времето не бях ръчкал австралиеца да го направи и за тоя мотор, сега и с това нямаше да можем да го четем. В Австралия теранота почти няма та се наложи да му пращам разни логове от живи данни и сесии, за да тълкува кое какво е.

                              NDS не тръгва, защото не поддържа тоя мотор, NDSII тръгва само на TD27Ti с 16 пинова букса. На ZD30 не ще.

                              Колкото до оборотите - на страница EC-453, която си е точно за TD27TI, и на която отгоре пише "Idle speed : 725, With A/C on: 845", а по-надолу след "Inspection and adjustment" пише "Idle speed (N or P position): 725 +/-25".

                              Кое от двете е сбъркано не се наемам да кажа.

                              На ZD30 оборотите на празен ход са 750 +/-25, а не 725 +/-25, тъй че няма как да са омотани моторите. (EC-51, EC-52, EC-53, EC-54, EC-55 и EC-292)


                              ПП: В раздел Automatic transmission, на страница AT-20, не пише че под 800 са нормални, а пише:
                              Engine speed display may not be accurate under approx. 800 rpm. It may not indicate 0 rpm even when engine is not running.
                              , което преведено на български е:
                              Дисплея за оборотите на двигателя може да е неточен под 800 об/мин. Той може да не показва нула дори когато двигателя е загасен.
                              Това е за прочетеното през диагностиката на автоматичните скорости, ама такова изобщо не знам с какво се чете.
                              Последно редактирано от sparkybg; 14-01-19, 01:10.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                                А този EcuTalk има ли го за андроид? Инсталирах си NDS, но не ми работи. Стартира, намира устройството по Блутут и накрая дава съобщение Cant load ,ini File. Иначе устройството работи Torque на телефонът ми.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X