Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    В предния пост споменах не съм настроил от капака, капака много го въртях не даде ефект. Аз моето твърдени мога да ви го докажа с риск да си прецакам пак колата тогава пак ли ще твърдиъе, че съм в грешна посока?
    Без да пипам газта от помпата качих оборотите на 4000 и в обратно загасих мотора. Аз ви казвам това което съм направил, но вие на какво ще вярвате не е мой проблем.
    Реших си проблема колата и си я карам. Писах тука какво съм направил за да знаят и другите.

    По някое време ще дигна оборотите кога ми се занимава и ще ви кача видео за да видитв дали може или не може.

    Коментар


    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

      ПП: И се извинявам за израза в другия пост, в никакъв случай не съм искал да обидя някой.
      За какво се извиняваш?Че някой не знае какво се случва като мести капака на помпата ли...

      Коментар


      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

        Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
        Че някой не знае какво се случва като мести капака на помпата ли...

        Този някой да не съм аз?

        Коментар


        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          Просто аз съм още един от тези които твърдят че от там обороти не се променят.Просто изсипваш повече гориво в цилиндрите.Наистина се надявам да си си решил проблема.

          Коментар


          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            Този някой да не съм аз?
            Не се пали, карай си колата щом е ОК, но просто теоритично си далеч от истината. Ако знаеш как работи тази помпа, ще ти стане ясно и защо се вдигат оборотите или гасне, при местене на горната част на помпата(която за кратко и казваме "капака"). Положението на капака се регулира докато се гледат живи данни за цикловата порция на празен ход, и положения в които двигателят гасне, или пък му се вдигат оборотите над нормалните за празен ход, са далеч от правилното положение както би трябвало да бъде. Просто при местене над определено положение, компютъра не може да свали цикловата порция за да не се вдигат оборотите над зададените за празен ход. Но правилното положение е далеч преди това.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
              Просто аз съм още един от тези които твърдят че от там обороти не се променят.Просто изсипваш повече гориво в цилиндрите.Наистина се надявам да си си решил проблема.
              Ако не се лъжа си от Кърджали, когато пожелаеш заповядай да ти докажа да видиш сам.
              аз не разбирам защо да ви лъжа. От помпата дигнах оборотите до 4000 оборота заповядайте да ви докажа.

              Коментар


              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Не се пали, карай си колата щом е ОК, но просто теоритично си далеч от истината. Ако знаеш как работи тази помпа, ще ти стане ясно и защо се вдигат оборотите или гасне, при местене на горната част на помпата(която за кратко и казваме "капака"). Положението на капака се регулира докато се гледат живи данни за цикловата порция на празен ход, и положения в които двигателят гасне, или пък му се вдигат оборотите над нормалните за празен ход, са далеч от правилното положение както би трябвало да бъде. Просто при местене над определено положение, компютъра не може да свали цикловата порция за да не се вдигат оборотите над зададените за празен ход. Но правилното положение е далеч преди това.
                За пореден път ви го казвам и последен не съм местил капака, със капака не мърдат оборотите.

                Коментар


                • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                  Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                  За пореден път ви го казвам и последен не съм местил капака, със капака не мърдат оборотите.
                  Повечето в темата знаем какво точно местиш, наричаме го цялото "капака" в случая за удобство. Но знаем и какво има под него, и какво точно трябва да стане и как се настройва правилно
                  Написах ти, да, можеш да вдигнеш оборотите с това местене, но това става далеч след правилната позиция за нормална работа .
                  Най-простата(че не е само една) причина затова да е неправилно, е че за да се вдигнат оборотите с местене на капака, вътре управляващата ос се е завъртяла до положение спиране на горивото, а всъщност гориво се подава (дори повече отколкото е предвидено за този режим). При това положение, като спускаш на скорост, продължава да се подава този минимум гориво, а би трябвало в такъв режим въобще вътре лоста да се завърта в положение за спиране на горивото. В резултат най-малкото не задържа на скорост, или ако форсираш на място, оборотите падат бавно след пускане на газта. Освен това и разхода се качва поради тази причина и поради факта, че компа впръсква много повече гориво отколкото си мисли(целта на регулировката е точно да се нагласи реалния ход вътре в помпата да отговаря на заложеното в компютъра).
                  Последно редактирано от cecoa1; 05-01-19, 23:36.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                    ,не беше лошо и няколко снимки да беше щракнал по време на реглажа.
                    Колега, ето две снимки.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181024_115438.jpg
Прегледи:1
Размер:355.3 КБ
ID:5806123

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181024_142316.jpg
Прегледи:1
Размер:365.0 КБ
ID:5806124

                    Коментар


                    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                      Снимков материал с диагностика ecutalk преди какво е било сега какво е


                      Преди когато гаснеше и трепериха оборотите

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20190106_201143.jpg
Прегледи:1
Размер:302.0 КБ
ID:5806127


                      И сега когато не гасне и треперят оборотите

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20190106_202054.jpg
Прегледи:1
Размер:266.9 КБ
ID:5806129

                      И ето какво съм правил и защо са се вдигнали оборотите

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20190106_201745.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5806130

                      От 725 оборота при сегашните 760 оборота това, ако не е увеличение на оборотите, какво е колеги?
                      Кажете и аз да знам.
                      Имайте изпредвид, че работя като механик в автосервиз и всички части по колата са ми ясни.
                      Много добре знам как работи една помпа и много добре знам кое какво е.

                      Коментар


                      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                        Първоначално публикуван от r3fon Преглед на мнение
                        Колега, ето две снимки.

                        [ATTACH=CONFIG]978518[/ATTACH]

                        [ATTACH=CONFIG]978519[/ATTACH]
                        Колега тази помпа не е същата. При мен помпата е различна. И като механизъм и като електроника.

                        Коментар


                        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                          Колега emo80 откакто започнах да слагам масло в нафтата не ми е гаснала,за мой късмет се разминах леко на този етап

                          Коментар


                          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                            Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
                            Колега emo80 откакто започнах да слагам масло в нафтата не ми е гаснала,за мой късмет се разминах леко на този етап
                            Това съм го пробвал и аз, но слагах добавка дизел юнак. Наше българско производство.

                            Коментар


                            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                              Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                              Това съм го пробвал и аз, но слагах добавка дизел юнак. Наше българско производство.
                              И какво ти е мнението за тази добавка.Наистина ли прави чудеса!!!
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                                Чудеса прави в джоба на създателя и,20лв струва и е за един резервоар.
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X