Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

    въпросния човек от боша е един дядка,който май е собственика,т.е не е някой работник,но май е арменец....колкото до vp44 ми е до болка позната,защото я имам на трактор new holland tm 190,първо протече а после трактора угасна и край.... въпросния дядка от боша ми поиска тогава 4000лв за ремон,а ние си купихме рециклирана от new holland за 3500лв с гаранция.Утре ще ида на други майстори та ще видим

    Коментар


    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

      Да бяхте я занесли на kiki.t. Почти със сигурност щяхте да минете доста по-тънко.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

        Първоначално публикуван от ekolev Преглед на мнение
        Така при мен проблема е решен! Направо не смея да са похваля, ама от вчера след като регулирах цикл.порция нещата се успаха! Преди да напиша кое как, трябва да предупредя всички които четат това и решат да го правят, че го правят на собствен риск- минимален или не, това е моето решение на въпроса и не твърдя че е единственото, вярното или задължително. Всеки преценява сам за себе си.
        При мен симптомите бяха: тресене при затихващи ниски обороти, в началото го правеше рядко, но с течение на времето(2 год.) нещата се задълбочиха. Ако отначало беше основно на минусуви външни температури, накрая вече стана постоянно без оглед на външните температури. Тук решаваща роля има темп.на горивото, при мен над 35-40 градуса не тресеше, но за съжаление по нашите ширини това е постижимо само няколко месеца от годината без допълнителни доработки по джипа. Лесно може да си направите експеримент, като поставите тръбите на входяща и изходяща нафта от помпата в съд с предварително загрят дизел. Половин литър ще стигне за 15-20мин. Оставете колата да поработи така 5-10 мин. за да дозагрее дизела в съда и притрисането би трябвало да изчезне като при мен. Ако не искате да местите циклова порция, може да помислите как да подгрявате дизела- чрез охлад. система, ел.нагревател и т.н.
        Преди да започнете с реглажа убедете се че проблема не е другаде, лоши връзки, темп.датчик и т.н. В сървис мануала има описани действията по проверка на различните компоненти на горивната система- помпа, умна дюза, проверете и филтри, цедка и т.н. При мен всичко това не даде резултат, също така два пъти продухвах ел.блока в помпата но не се оправи.
        За самия реглаж е нужно:
        Първо да излекувате триъгълния болт(аз набих "мека" 7ца лула), след което с малко припилване болта се прави с нормална глава за камък 7мм. Ще ви трабва и програма за четене на живи данни, аз използвах ECUTalk 1.3.5 има я в нета и е безплатна/благодаря на Спарки/. При мен буксата е 14пин Нисан консулт, и се наложи да намеря преход от СОМпорт към USB за да свържа лаптопа. Не знам онези които имат OBD букса дали не може да се правят настройки през компа, затова написаното важи само за 14пин Нисан консулт букса!
        След като вече има живи данни, остава да се развият още три болта на основата на капака, която се мести за реглажа+ триъгълния болт на капака. След като разхлабих болтовете, ги притегнах хубаво на ръка. После с леко почукване и гледане в компа, докарах цикл.порция на 4 мм3. При преместване на основата на капака към ангренажа се вдига цикловата, при преместване към купето се понижава. Понеже по-нагоре в темата говорим за преместване на капака, трябва да уточня че се мести ел.блока, който се явява основа на капака! Както е писал колегата по-горе при разхлабването на болтовете цикловата при мен падна малко, и при стягането се повиши. От 4 стана на 4,4мм3.
        Всичко това при работещ и добре загрял мотор!
        При мен цялата процедура беше належаща и затова я направих преди да намеря точни данни за цикловата порция, която обаче със сигурност при Рено 1,9 с ЕДЦ помпа е 4мм3, и при VW 1.9TDI e 3,5-6мм3 за дюза. Затова и я нагласих на 4,4мм3 и засега не виждам проблеми, няма пушеци или нещо да се е влошило.
        Ето и шотове преди:[ATTACH=CONFIG]675375[/ATTACH]

        и след:[ATTACH=CONFIG]675376[/ATTACH]
        Ами толкова засега, ще направя още тестове и пак ще пиша, ако се сетя и за още подробности също.
        Здравей колега.Купих купих черният 14 пинов нисан концулт с юсб порт свалих екуталк 1.3.5 но в програмата няма часовника за цикловата порция.Как да го изкарам на дисплея.Всичко друго работи.

        Коментар


        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          След поредния съвет от стар помпаджия добавих двигателно масло към нафтата и засега нямам колебания в оборотите,не знам какъв е ефекта от маслото,но определено има такъв,дали съм решил проблема за постоянно не зная,но ще следя

          Коментар


          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            А ако добавиш двутактово може и по-евтинко да минеш - 330ml/резервоар слагам аз, от много отдавна. Измерен ефекта от двутактовото при еднакво добавено количество е в пъти.
            Последно редактирано от sparkybg; 08-10-18, 13:28.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Това количество на колко литра?

              Коментар


              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
                Това количество на колко литра?
                Оправих си поста - една бутилка за 3 резервоара. Почти винаги зареждам от лампа до пълно, което е около 63-65 литра.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                  Значи по 20мл е достатъчно,аз сега сложих двигателно,но имам и червено двутактово

                  Коментар


                  • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                    Сипвам такова на OMV, минерално. Сипвал съм и синтетично. За други марки и модели нищо не мога да кажа.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                      да докладвам за положението,днес запуших вакуума на егр клапана и след няколко паления ми угасна без да светва чека,без да играят оборотите.Върнах вакуума обратно и навъртях 40км в най-голените трафици в Пловдив и никакви ядове,стоя на D по задръстванията няма грам колебания в оборотите и не угасна нито веднъж.Или това масло върши чудеса и оня "майстор" от Боша щеше да ми вземе парите за нищо (едва ли маслото е оправило електрониката на помпата) или всичко е временно и ще има развитие след време,ще споделям,засега отлагам закупуването на "нова" помпа

                      Коментар


                      • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                        Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
                        ...едва ли маслото е оправило електрониката...
                        Пак, за амнайсти път! Няма как да оправи електрониката на помпата, защото електроника в помпата няма!

                        Поразмърдало/посмазало е малко изпълнителния механизъм за количеството, който заради натрупване на стружки излиза извън норма. Че не е решение на проблема а закърпване е ясно, но пък може да изтрае известно време, особено ако сипваш масло редовно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                          да Спарки,трябваше да сложа кавички на електроника според мен може би бих могъл да се размина с отваряне и почистване,но просто никой не се наема колкото да маслото....мисля да го добавям и на другите си коли

                          Коментар


                          • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

                            Първоначално публикуван от Agresor41 Преглед на мнение
                            Здравей колега.Купих купих черният 14 пинов нисан концулт с юсб порт свалих екуталк 1.3.5 но в програмата няма часовника за цикловата порция.Как да го изкарам на дисплея.Всичко друго работи.
                            Забравих да кажа.че работи със win.10

                            Коментар


                            • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                              Днес ми угасна,преди гаснеше на всяко второ потегляне,а сега чак на четвъртия ден от последното.Маслото много подобри работата,но.... пак си има нещо в тая помпа.Вече не светва чека след това

                              Коментар


                              • От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                                Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
                                Днес ми угасна,преди гаснеше на всяко второ потегляне,а сега чак на четвъртия ден от последното.Маслото много подобри работата,но.... пак си има нещо в тая помпа.Вече не светва чека след това
                                Пръча, пръчаааа.
                                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X