Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни амортесьори Терано1/Терано 2- взаимозаменяемост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задни амортесьори Терано1/Терано 2- взаимозаменяемост

    Въпроса е дали производителя е сменил само парт номера или са различни амовете!? Оригиналния № е 56210-0Х901 за Терано2 дълга база. По каяба излизат №443295, а токико е №2861. Дали спецификациите са като на терано1, номерата съответно са: каяба-443183/токико-2650.
    Чичко гугъл не помогна- излизат само автомобилите за които стават и каталози но без размери, ход и т.н. Проблема е че ги има налични но в различни магазини, и няма как да ги сравня физически. Ако някой е заменял или има техническите характеристики нека помага!

  • #2
    От: Задни амортесьори Терано1/Терано 2- взаимозаменяемост

    Първоначално публикуван от ekolev Преглед на мнение
    Въпроса е дали производителя е сменил само парт номера или са различни амовете!? Оригиналния № е 56210-0Х901 за Терано2 дълга база. По каяба излизат №443295, а токико е №2861. Дали спецификациите са като на терано1, номерата съответно са: каяба-443183/токико-2650.
    Чичко гугъл не помогна- излизат само автомобилите за които стават и каталози но без размери, ход и т.н. Проблема е че ги има налични но в различни магазини, и няма как да ги сравня физически. Ако някой е заменял или има техническите характеристики нека помага!
    След като не излизат като взаимозаменяеми/т.е. ги дават само за точните возила/малко ме съмнява да стават.
    Ако не забравя днес като ида на работа ще се опитам да ги сравня в нашите програми...
    П.П.Може да се каже,че аз въведох слагането на задния мост на Терано 2 дълга база на амове от Патрол/пак задни/Та за тази замяна става...единственото нещо което се прави е по една дистанционна втулка на ушите,че оригиналните са с по-тесни дупки.
    Може би...така ще стават и въпросните амове за които питаш...с някаква дребна доработка.
    Мога да се ангажирам и да ти измеря задните амове на Терано 2 дълга база довечера като се прибера от работа!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      От: Задни амортесьори Терано1/Терано 2- взаимозаменяемост

      И аз смятам ако не излезе нищо от каталозите, да сваля един от моите за да го премеря- и после по магазините за да сравня с тези от Терано1. Ще е полезно да се знае, евентуално ще даде още една опция при избор на нови амове. Иначе и онлайн каталозите са доста объркани, на места за каяба пише че стават само за къса база(2 врати). После същия парт№ на каяба в друг техен каталог е даден за всички терано2, та заради това реших и да питам тук за да изясним ситуацията с амовете. За мен не е добър вариант да сложа амове които са унифицирани за къса/дълга база. Спарки беше писал в друга тема че разликите са в границите на няколко мм, но ми се ще да намеря такива който са с различни парт номера за дълга/къса, и ако от терано1 стават това увеличава избора. Отделно ми се ще да намеря нещо произведено преди далечната 2000г, когато нещата се правеха полувечни, че тия днешните са просто консуматив. Тва само в кръга на мечтите де, ясно е че и да станат от 1цата ще са произведени сравнително скоро, но както казах поне е още един вариант.

      Коментар


      • #4
        От: Задни амортесьори Терано1/Терано 2- взаимозаменяемост

        И при мен си пише ,че амовете са само за Терано 1...
        Довечера ще премеря за Терано 2 дълго и ще ти пиша размерите!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X