Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Джипа ми дърпа малко наляво и реших да го откарам на преден мост, но се оказа, че всичко си е в норми, няма нищо проблем по окачването, даже биалетките са здрави. Варианта остават гумите, тъй като не съм ги сменял още а почти няма една с една еднакви като износвания и кривини. За зимата купих 4 броя зимни гуми, а за лятото ще търся някакви всесезонни или за кал. Възможно ли е от калпави гуми да ми дърпа на ляво джипа?

    А също и сменено маслото в задния диференциял, беше чисто като сълза старото, но аз за всеки случай го смених, а раздатки скорости и преден диф са проверени и по натам ще ги сменявам.

    Поздрави !
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • #92
      От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Размени предните гуми.

      ПП: Това "всичко е в норма" съм го слушал много пъти. Разпечатка не ти ли дадоха?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Смени лява с дясна предни гуми и виж дали пак ще дърпа.
        Аз така си реших проблема.
        Също така провери и налягането в гумите.

        Успех.
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • #94
          От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Дадоха ми, после ще я снимам и ще я кача. Мисля да изчакам още някой ден да позахладнее малко и направо зимните да слагам
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • #95
            От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1458638_668035916561531_1917568480_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5533919

            Ето и разпечатка на реглажа, по-скоро прегледа на предния мост.
            Правено е в Опел Сервиз в Благоевград, но се чудя дали да се връщам повече там, нещо не ми хареса отношението на хората

            Едит: Сега забелязах, че са писали 15 инча гума, а всъщност е 16..


            ПП: И днешния ден беше за работа по джипа и реших да го измия изцяло и третирам праговете, калниците от вътрешната страна, до колкото мога да достигна и рамата с прословутия спрей за кухини. Изхарчих почти 2 спрея по 500 мл., дано има ефект поне от това, то ще си покаже най-рано след като мине зимата
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • #96
              От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Като се има предвид че почити всички шосета са наклонени на дясно а джипа ти дърпа на ляво -сигурно имаш някъкъв проблем.Провери ли шарнирите.

              Коментар


              • #97
                От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Не колега на дясно ми дърпа джипа. До колкото разбирам от окачвания няма нищо проблем по джипа, само на едната биалетка шайбата тропка но като я пипам на место, а джипа като минава по дупки, легнали полицаи и т.н. няма никакви шумове. Тампоните са здрави.
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #98
                  От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                  Като се има предвид че почити всички шосета са наклонени на дясно а джипа ти дърпа на ляво -сигурно имаш някъкъв проблем.Провери ли шарнирите.
                  При "нормален" наклон на пътя в дясно, и надлъжен наклон в оптимума, джипа не трябва да дърпа на никъде. Трудно се постига, обаче - трябва всичко по предницат ада ти е в заводски вид и поне 4-5 проби/грешки докато се нацели.

                  Надлъжния наклон (castor/caster) на предното окачване е точно заради това - колата сама да се стреми да върви направо, независимо от наклоните на пътя.

                  И да, от разпеатката се вижда че що-годе е в норма. Не че не може и по-добре, ама нито им знам стенда, нито в каква форма ти е окачването, нито колко е следнало/вдигнато спрямо заводското положение в ръководството. А от опит знам че мръднеш ли от заводската височина наприер, нормите дадени в ръководството вече може да не са съвсем оптималните. Отделно дето тераното е малко капризно за реглаж още по дефиниция.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    За сега нищо няма да пипам за това дърпане, но дано като сменя гумите се оправи.Ако открия някакъв проблем тогава ще го мисля

                    Решил съм да сменя заводското радио с касета и CD чейнджър със радио с USB, но незнам от каде да намеря плафона който е при аварийните. Говоря за нещо такова и колко пари вървят ако имате на представа?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:134544723.XZjVPWUL.NissanTerrano2Radioupgrade01reg.jpg
Прегледи:2
Размер:80.5 КБ
ID:5533968
                    Nissan Terrano 2.7 TDi
                    ----------------------------
                    Нещо което работи - не се пипа!

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                      За сега нищо няма да пипам за това дърпане, но дано като сменя гумите се оправи.Ако открия някакъв проблем тогава ще го мисля

                      Решил съм да сменя заводското радио с касета и CD чейнджър със радио с USB, но незнам от каде да намеря плафона който е при аварийните. Говоря за нещо такова и колко пари вървят ако имате на представа?

                      [ATTACH=CONFIG]645888[/ATTACH]
                      Като ще е радио с флашка не е ли по-лесен варианта да се закупи един по-скъп/съответно и по-качествен/ трансмитер и да си го слушаш през оригиналното радио.
                      Когато закупих моето Терано и аз бях пред подобна дилема.Търсих доста,но ново май само от някой сайт подобен на Ebay.Като цяло е трудно за намиране като ново,пък и не съм убеден дори и да си поръчаш точно за Терано,дали няма да се наложи да преработваш буксата за аварийните/оригинално влиза в касетофона/,т.е. дали ще съответства или ще е с някаква различна букса
                      За мен лично въпросителните бяха малко в повечко,а и ценово един такъв панел не е съвсем евтин,та да си каже човек "абе поръчвам,пък ако не стане майната му".
                      Затова и минах на вариант трансмитер.Отидох в Технополис и пробвах на джипа всичките около 7 модела които имаха/от 10 до 30лв. ценово/Един тръгна,ама звука му беше ужасен,друг не тръгна хич,трети тръгна ама пък не ми разпознаваше флашката.В крайна сметка/дори беше и логично да е така де/,се спрях на най-скъпия вариант от 30.00лв.Свети синьо/което е горе-долу в тон с таблото/,с дистанционно ,с функция RDS/изписва наименованието на песента и изпълнителя на дисплея на касетофона/ и най-важното...вади много приличен/говорим като качество-ниски ,високи и т.н./ звук за подобно устройство.
                      Така реших проблема.Сега като ходя по черно не ми прескача нищо,добавям песни на флашката когато си поискам/не като СД-то...веднъж запишеш и после трябва да си правиш ново/ и всъщност минах най-тънко като вложени средства за музиката!
                      Доволен съм !
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        И на този вариянт съм се чудил, но мисля че ме нави. Ще гледам нещо около 20-30 лева, че има и за 7-8 ама със сигурност не е най-доброто, хем ще спестя минимум 150 лева за УСБ радио и съответно от панел от друго терано, преправяне на букси, кабели, жици

                        Любо твойто каква марка е и има ли ограничения до колко ГБ флашка ще сложиш?

                        Поздрави!
                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                          Джипа ми дърпа малко наляво и реших да го откарам на преден мост, но се оказа, че всичко си е в норми, няма нищо проблем по окачването, даже биалетките са здрави. Варианта остават гумите, тъй като не съм ги сменял още а почти няма една с една еднакви като износвания и кривини. За зимата купих 4 броя зимни гуми, а за лятото ще търся някакви всесезонни или за кал. Възможно ли е от калпави гуми да ми дърпа на ляво джипа?

                          А също и сменено маслото в задния диференциял, беше чисто като сълза старото, но аз за всеки случай го смених, а раздатки скорости и преден диф са проверени и по натам ще ги сменявам.

                          Поздрави !
                          В крайна сметка на ляво или на дясно ти дърпа-виж какво си писал

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            При "нормален" наклон на пътя в дясно, и надлъжен наклон в оптимума, джипа не трябва да дърпа на никъде. Трудно се постига, обаче - трябва всичко по предницат ада ти е в заводски вид и поне 4-5 проби/грешки докато се нацели.

                            Надлъжния наклон (castor/caster) на предното окачване е точно заради това - колата сама да се стреми да върви направо, независимо от наклоните на пътя.

                            И да, от разпеатката се вижда че що-годе е в норма. Не че не може и по-добре, ама нито им знам стенда, нито в каква форма ти е окачването, нито колко е следнало/вдигнато спрямо заводското положение в ръководството. А от опит знам че мръднеш ли от заводската височина наприер, нормите дадени в ръководството вече може да не са съвсем оптималните. Отделно дето тераното е малко капризно за реглаж още по дефиниция.
                            При мен се нацели от 4-тия път с много обяснения и нерви от моя страна

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Извинявам се, в бързината съм объркал посоките. На дясно дърпа джипа!

                              ПП:

                              NEO FM-TA48 FM TRANSMITTER

                              FM ТРАНСМИТЕР, ЧЕСТОТА 87-108 MHZ
                              ПОДДЪРЖА USB ПАМЕТИ И SD/MMC КАРТИ
                              ГОЛЯМ 1.4 ИНЧА (3.6 СМ) LCD ДИСПЛЕЙ
                              АУДИО ВХОД (3.5MM ЖАК) ЗА СВЪРЗВАНЕ
                              НА MP3/CD/DVD/MP ПЛЕЙЪР ПОДДЪРЖА
                              MP3/WMA/ASF ФАЙЛОВЕ ДИСТАНЦИОННО
                              УПРАВЛЕНИЕ В КОМПЛЕКТА 12V-24V
                              ЗАХРАНВАНЕ.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_thumb_600.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5534039

                              Разгледах набързо имаше и един подобен + bluetooth но за 20 лева отгоре и само 1 блутут в повече да има, мисля че не си заслужава, само е друга марка иначе абсолютно същия. Но щом има вход за малък жак мога и от телефона да си пускам.
                              Само незнам дали мога да го пробвам в колата дали работи преди да го купя..
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Буксите, кабелите и жиците не са ти проблем. Проблема ти е да намериш тоя панел за сносни пари.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X