Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Проблема се решава с отваряне на таблото и преглеждане на спойките и кондензаторите за подути.

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Здравейте колеги. Тъй като нали смених заводското радио а там бяха вградени аварийните светлини и сега съм взел 1 копче от магазин на Лада но има 12 крачета а кабелчетата са 4. Имате ли някаква идея на кои крачета трябва да се вържат?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1609646_716082465090209_41111139_n.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5561071
      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
        Здравейте колеги. Тъй като нали смених заводското радио а там бяха вградени аварийните светлини и сега съм взел 1 копче от магазин на Лада но има 12 крачета а кабелчетата са 4. Имате ли някаква идея на кои крачета трябва да се вържат?

        [ATTACH=CONFIG]679608[/ATTACH]
        Вземи един мултицет, турИ го на верига и мери кое ще изпищи, натисни и ако спре, начи си намерил подходяща верига

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Здравейте колеги. По рано бях забелязал едно омасляване на двигателя, от тръбата където отива към интеркулера. Ето 2 снимки да стане по-ясно къде. Въпроса ми е има ли нянаква гарнитура точно за там и има ли проблем да се свали и да се сложи някаква гарнитура дори силикон за да не омаслява. Днес измих двигателя с "Меглио" и покарах 4-5 км. пак беше омаслило точно там. От лявата страна на интерколера

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5567883
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:172.8 КБ
ID:5567884

          (снимките са от интернет)
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Има гарнитура там. Хартиена, предполагам. Силикон би трябвало да свърши работа. Сивия неутрален на Victor Reinz е добро решение, без да се прекалява с количеството. Вероятно тая пролет и аз ще свърша тая работа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              А има ли вероятност да изтече много масло след като развъртя болтовете? Май по-удачния вариант е като мотора не е работил примерно цяла вечер?
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                А има ли вероятност да изтече много масло след като развъртя болтовете? Май по-удачния вариант е като мотора не е работил примерно цяла вечер?
                Няма,няма....

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                  А има ли вероятност да изтече много масло след като развъртя болтовете? Май по-удачния вариант е като мотора не е работил примерно цяла вечер?
                  Е, от там минава въздух все пак. Не е маслена магистрала.

                  Действай смело. Добре е преди силикона да обезмаслиш всичко. Иначе няма да хване.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Там няма хартиена гарнитура!!!
                    Там има гумен О-пръстен, който си има дори легло в което влиза.С времето се премачква, опича и започва да изтърва.
                    Аз го смених преди година и от тогава проблем нямам.Не сложих никакъв силикон или каквото и да било.Просто добре зачистих и подмених О-пръстена/намираш такъв по размер-трябва да е маслоустойчив/
                    П.П.Там като развиеш няма какво да изтича.От там минава въздуха идваш от въздушния филтър-интерколер и през въпросния фланец преминава във всмукателния колектор и от там в цилиндрите!
                    Маслото там идва от пропуски в турбината.Вероятно и интеркулера ще ти е понапълнен с масълце.Не нещо ненормално/разбира се...ако не източиш 1л. масло де /.
                    Като разглобяваш да подменяш О-пръстена те съветвам да се снабдиш с Меглио или някакъв друг силен обезмаслител и хубаво да измиеш с вода и обезмаслителя интекулера.После добре го подсушаваш, сменяш о-0пръстена и...монтаж обратно и дерзаеш...

                    П.П.П. А ето намерих ти от моята тема няколко снимки...







                    При мен аз го и разпробих и навих щуцер на който подвързах Буусметър, за да ми мери налягането , което прави турбината в системата.



                    А ето го и монтирано...





                    Ето и въпросния уред...





                    Успех!
                    Последно редактирано от lubashki777; 02-03-14, 08:33.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Колега моя бустметър е същия и показва мах. 0.8.Твоя колко показва мах.Тоя дава леко отклонение.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Мерси за информацията колеги. Ако намеря такъв О-пръстен ще сменя с такъв, ако не ще слагам силикон.
                        Обаче преди започва да преъксва мотора и да светва чек-а. Вчера след като го мих нямаше проблеми, днес го паля, карам пак няма проблеми. Изгасих го за около час и малко запалих и на втора-трета скорост прекъсва и трудно вдига над 3000 оборота по нанагорно с 4 човека, преди това на същото място нямаше такъв проблем. По леко нанадолно без проблем си вдига 4-5000 оборота на 3-та скорост. С това гориво карам от близо една седмица. Ще видим утре как ще е, ако не ще напълня резервоара с нова нафта, но дано го няма проблем. Проверих и за някой маркуч спукан, скъсан или напукан, не намирам нищо поне не и в тъмното.
                        На какво може да се дължи това? Горивния филтър е сменявам преди 3200 км заедно с маслото.

                        Поздрави.
                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                          Мерси за информацията колеги. Ако намеря такъв О-пръстен ще сменя с такъв, ако не ще слагам силикон.
                          Обаче преди започва да преъксва мотора и да светва чек-а. Вчера след като го мих нямаше проблеми, днес го паля, карам пак няма проблеми. Изгасих го за около час и малко запалих и на втора-трета скорост прекъсва и трудно вдига над 3000 оборота по нанагорно с 4 човека, преди това на същото място нямаше такъв проблем. По леко нанадолно без проблем си вдига 4-5000 оборота на 3-та скорост. С това гориво карам от близо една седмица. Ще видим утре как ще е, ако не ще напълня резервоара с нова нафта, но дано го няма проблем. Проверих и за някой маркуч спукан, скъсан или напукан, не намирам нищо поне не и в тъмното.
                          На какво може да се дължи това? Горивния филтър е сменявам преди 3200 км заедно с маслото.

                          Поздрави.
                          Първо-това, че си сменял горивен филтър преди 3200км. не е въобще критерий/моя случай с подпушената система от миналото лято/ и второ...като си го сменял отвори ли да ревизираш цедката на входа на нафтата в ГНП-то?

                          Първоначално публикуван от радо gj Преглед на мнение
                          Колега моя бустметър е същия и показва мах. 0.8.Твоя колко показва мах.Тоя дава леко отклонение.
                          Моя също дава максимална стойност от 0,8bar. Не знам дали е наистина толкова или уреда лъже, но мен в крайна сметка ме интересува горе долу да се информирам турбината в какъв режим работи при дадени обороти, а също така и ако настъпи промяна в работата на турбото...при всички случаи това ще се отрази в показанията на уреда и ще ми сигнализира, че нещо не е както си е било!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Преди малко покарах джипа но днес беше по-зле. По малко ходеше и колкото повече го карах толко по зле ставаше. Сложих му от МаксМоушун "специалния" да видя дали няма да има подобрение, покарах но.. същото си е. Започна трудно да вдига 2500 а не 3000. Интересното е, че как така отведнъж се запуши тоя филтър? Паля карам няма проблем. Гася за 1 час и започнаха симптомите. Уж е МАНН филтъра но..? Само от омв съм зареждал от както купих джипа, но явно ще се наложи да сменя веригата бензиностанции
                            Ще се сменява филтъра, то е ясно но пак ли същия да сложа? Говоря за марката?

                            Любо, не съм чистил цедката защото като тръгнах да развивам болта тръгна заедно с тръбичката и го оставих. Даже не направих и 1/4 оборот да развивам. Стегнах го и си го оставих така, но явно ще търся някакъв начин да развия болта. Някак си да подпра с нещо за да не може да се движи тръбичката а само болта?

                            Поздрави!
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Като преседи 2-3 часа на равно отвий пробката на резервоара и виж дали няма да изтече някаква гняс от там. На ОМW е силно съмнително да ти сложат калпава нафта, а теранеца по принцип не е капризен, карал съм го с македонска тракторна нафта, разлика не усетих.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                                Любо, не съм чистил цедката защото като тръгнах да развивам болта тръгна заедно с тръбичката и го оставих. Даже не направих и 1/4 оборот да развивам. Стегнах го и си го оставих така, но явно ще търся някакъв начин да развия болта. Някак си да подпра с нещо за да не може да се движи тръбичката а само болта?

                                Поздрави!
                                Да...начина е да мушнеш нещо зад холендъра, за да го закамиш така да се каже и след това развиваш.Не трябва да се върти, защото следва скъсване на тръбичката
                                Миналото лято при екстреното сменяване на къмпинг Каваци, аз мушнах едни клещи и го развих безпроблемно.Филтъра беше набъкан с тиня, беше дори и изтървал част от тиняка към ГНП-то, а цедката беше порядъчно замазана.
                                След почистването, усещането е, че все едно си сменил мотора...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X