Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Първоначално публикуван от zorod Преглед на мнение
    Предполагам идеята на колегата е да се прекара управлението на релето за халогените така,че да не могат да се включат без да са включени габаритите.И съответно да се изключат при изключване на основните светлини. Вероятно за да не може да забравиш халогена включен. Силовите вериги нямат и не трябва да имат нищо общо.
    +1!
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      То тогава най-добре е да прекара управлението през контактния ключ,ако търсим защита от забравяне,защото...то и габаритите могат да бъдат забравени,а зумера примерно да изгори в един момент и да спре да пиука/чисто теоретично разбира се,но пък логично по-издържано откъм защита от забравяне/
      Така ще не ще...изключва контакта и халогените гаснат...дори и да забрави габаритите!
      П.П.Като знам колко ги използвах аз същите халогени...в повечето време най-вероятно ще са за украса и ще се използват доста рядко/поне така си мисля/,та едно усложняване на монтажа с подвързване към габарити и т.н. ми се струва малко излишно...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Е добре де, не може ли в отворите на бронята в долния край да се монтират някакви халогени. Аз ЛИЧНО не хресва тея кръгли стърчащи неща. Нисанчето има такава хубава физиономиика, а ти му слагаш китайски обещи и то баш на носа.
        - МОЛЯ те не се засягай, ма защо забога са ти тези халогени ?!
        АКо търсиш повече светлина (дублиране на дългите, примерно), то далеч тея няма да ти вършат работа, като гледам това са си чисти фарове за мъгла, демек свтлината се отразява на черта, не на кръгло петно тип дълги. Така светещи фарове са използваеми само в мъгла или най-много да дублираш късите, ма то си има фабрични халогени за целта (макар и да не е правилно да се пускат при нормална видимост).
        Както и да е, вече си ги сложил, поне послушай Любо и ги свържи по максимално прост и безболезнен (за инсталациата на джипа) начин. Пък като ти дойда акъла ще можеш с чиста съвест да ги разкачиш

        Поздрави и още веднъж, не се засягай

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Между другото...оригиналните халогени ,които са вградени във фаровете светят уникално и...могат успешно да дублират късите фарове,защото са във фара и трудно се забелязва,че караш и на халогени!
          Към колегата...а в действителност как наистина светят тези халогени?Тези ,които аз имам и бяха преди на оригиналната броня не правят черта,а светят далеч напред като петна....т.е. са за дублиране на дългите и светене още по-далеч.Ако твоите са обаче от модела с разсеяна светлина и стават само за мъгла и дублиране на късите...наистина няма особен смисъл от тях,защото и без тях с фабричните тази работа можеш да я правиш перфектно!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Между другото...оригиналните халогени ,които са вградени във фаровете светят уникално и...могат успешно да дублират късите фарове,защото са във фара и трудно се забелязва,че караш и на халогени!
            Трудно се забелязва от кой? Каращите срещу теб със сигурност го "забелязват". Почти всички с мерцедес 124 мислят като теб, и почти всичките ги псувам като хамалин, или най-малкото не пропускам да си пусна дългите като видя такъв екземпляр.

            Оригиналните "халогени" са за ползване при намалена видимост и само тогава. Даже и по закон.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Трудно се забелязва от кой? Каращите срещу теб със сигурност го "забелязват". Почти всички с мерцедес 124 мислят като теб, и почти всичките ги псувам като хамалин, или най-малкото не пропускам да си пусна дългите като видя такъв екземпляр.

              Оригиналните "халогени" са за ползване при намалена видимост и само тогава. Даже и по закон.
              Разбира се,че е така!!!
              Тук става въпрос ако въпросните допълнителни халогени са сложени с цел да дублират късите...т.е. ако са от типа разсеяна светлина и черта,които стават само за близко осветяване.Та ако са такива стават само за мъгла и евентуално ако колегата реши да дублира късите.Само,че...точно затова и писах,че първо оригиналните ще вършат същата работа и второ...почти съм 100% сигурен,че пак те/оригиналните/ще заслепяват доста по-малко от тези допълнителните!!!
              Та с две думи обобщено...ако са за наблизо не са удачен избор,защото вече си има по презумпция от завода,а и употребата им е силно ограничена/основно при мъгла,силен дъжд или снеговалеж или пък дим/!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Аз тези не ги слагам конкретно за мъгла, а за тъмно в гората. За мъгла са ниско доло, даже дори и тези вградените в фаровете не ми вършат работа. Тези дни имаше доста мъгла и още има. Хем пречат на другите участници в движението, хем са високо. Ако реша да слагам такива специално за мъгла ще са ниско в бронята където си има места точно за такива фарове, но за сега не мисля да слагам.

                А това за пускането на габаритите, то си има вече свързана силова верига за халогените. То не че ще забравя фаровете да светят, защото през деня няма да ги ползвам, а вечер се вижда как светят
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                  .... а за тъмно в гората. ..
                  - още от сега ги сваляй ! Излишно ще се трудиш. Тея фарове не са конструирани да светят надалеч, а в гора именно от това имаш нужда. Ако толкоз си я закъсял и през вечер караш, поне по час само по черно, то е най-добре да се преориенираш още от сега. Aз слгах халогени на Черока, щото имах нужда от повече светлина в далечината. Взех халогени , които светят на кръгло петно. Монтирах ги с подобен монтаж на твоя и установих, че 2 са недостатъчни, с още два пред джипа става наистина ден и има полза. Та мисълта ми е, че 2 от правилно светещите са недостатъчни, какво остава за 2 от "неправилнте".

                  Поздрави !
                  п.п. все пак пробвай, ако те удоволетворява ги остави, ма повече ще кацат на тях гарги, отколкото да ти вършат работа

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    И според мен са за мъгла
                    само бараки

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Колеги,какво се случва с генератора и четките му при такъв товар от 2 и повече халогена,плюс включени дълги и фабрични халогени.
                      Мислите ли,че тормозът му идва голям,защото аз ги включвам всички,когато се качвам на балкана в петък вечер и миналата седмица зареждах акумулатора,че беше паднал.
                      Верно не бях го палил 5 седмици,сега няма проблем,но искам други мнения относно товара на генератора идава ли му или не много това натоварване.
                      Всички халогени са монтирани през релета,както си му е реда.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        След 5 седмици некаране и моя акумулатор ще падне, без да пускам никакви фарове.

                        Двата халогена са 10 ампера. Не би трябвало да са голяма драма, освен ако не стоиш на място. Нищо му няма на генератора и четките му.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Пускам два комплекта халогени + всички заводски фарове,това 40 ампера ли са?
                          Прикачени файлове
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Здравейте. От 2 - 3 дни имам проблем с стрелката за горивото. Понякога отказва да се вдигне дори милиметър, а резервоара е пълен на 90%, понякога седи на по-малко. Ето едно клипче. Като си работеше стрелката падаше и се качваше толкова бързо колкото тази на температурата. Въпроса ми е дали да търся проблем с поплавъка, нов проблем с таблото ( всичко друго си работи ) или нещо друго. Като монтирах халогените да не съм размесил нещо по кабели/букси? Оглеждах вчера но немога да видя къде може да е причината?




                            А това на снимката е реалното ниво, което го показа малко след като направих клипчето по-горе.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1936.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5554553
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Най-вероятно проблема е в таблото.Предното лято/това на 2012г./ по път за Родопите и на мен ми се случи.Карам си аз и гледам...дизела стои все горе.Брей...мноого икономично нещо стана работата.Спираме за по кафе и...гася, а стрелката си стои все там на същото място горе...
                              Почукнах по таблото и взе да пада, ама по малко.Викам си ще карам така, все пак знам колко гориво имам.Добре ама в един момент същата магария започна да ми прави и оборотомера . Не вдигаше правилно показанията и дори и при гасене на мотора не падаше ,а стоеше на 1500 оборота.Бях доста скосен, защото знам, че таблата на нашия модел имат проблем.
                              Прибрах се в Ст. Загора и о чудо...на следващия ден всичко си работеше без проблем.Така и до днес, и по тази причина не съм и установил причината и дали е малкия дявол или е нещо сериозно.
                              За това и смятам, че проблема е в таблото, защото при мен подобен проблем се появи освен на нивомера и на оборотомера!
                              Ще се радвам да разбера със сигурност къде е разковничето на проблема!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                От както смених чипа ( процесора ) не съм забелязал проблеми, но днеска изобщо не се вдигна стрелката за горивото. Всичко друго си работи нормално, освен оборотомера, който не показва правилно от както съм го взел джипа. Паля го, и след секунда - две се вдига стрелката на оборотомера, но за сега не мисля да го пипам, а дали ще се оправи незнам. Ще пробвам като откача акомулатора дали ще се оправи ама надали. Не мисля, че е нещо сериозно, защото няма никаква промяна в работата на колата или поне не я усещам. Ако реша случайно проблема, ще пиша
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X