Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN Patrol 3.0 DI 2002 г. не върви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

    На мен джипа ми се цепи до критични на место и в движение амааааа мноого бавно

    Коментар


    • #17
      От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plug2[1].jpg
Прегледи:2
Размер:12.3 КБ
ID:5517827

      Коментар


      • #18
        От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

        Не е това. Това е старата букса като на моето и на патрол 2.8. Трилитровите след 2000г. са с новата букса - 16 пинова.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Помощ NISSAN-a ми не върви 3.0 DI 2002 г

          Първоначално публикуван от yanko Преглед на мнение
          Моя джип като му изключа дебитомера свети чекс дефакто ако е изгорял пак ще свети ... Не знам дали да сменям ли филтрите и да продухвам ли цедките?
          Смяната на горивен филтър,продухването на системата и проверка/респективно почистване на цедката на входа на ГНП-то/ са най-лекия вариант.Има предпоставки да е от полузапушена система за гориво,затова и предложих като най-елементарно да започнеш от там,пък и тази профилактика е добре да се направи ако не е правена!!!
          Всичко друго нататък е по-сложно и по-скъпо.
          П.П.След като при теб свети чека при изключен дебитомер,ами...направи един прост тест.Знаеш как работи мотора сега,изключи дебитомера и карай...виж дали ще има разлика.Ако дебитомера си е отишъл/според мен тогава ще ти върви постоянно зле ,а не на моменти/,няма да има разлика във поведението на джипа с включен и с изключен дебитомер.Ако обаче нещата се влошат и джипа не иска да върви съвсем...търси проблема другаде...т.е. дебитомера все пак си работи!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: NISSAN Patrol 3.0 DI 2002 г. не върви

            Този тест го направих , така разбрах дали чека свети на изключен дебитомер... Още повече забива и чека свети . Включвам го и след мъничко гасне .... ЕГР -а го свалих и го почистих ... Тези дни ще почистя горивната система

            Коментар


            • #21
              От: NISSAN Patrol 3.0 DI 2002 г. не върви

              Дебитомера може да е повреден по много начини, като три от тях съм виждал лично (къде върху мой автомобил, къде другаде):
              - Може да показва по-малко - тогава колата уж върви, ама не баш. В зависимост от това колко по-малко показва, толкова по-малко върви. Чека не свети. Не трупа грешки
              - Може да дава старнни показания, имащи нещо общо с действителността, но преходните режими никакви ги няма. Тогава джипа си върви, но е тромав и мазен. Няма "респонс", иначе си вдига нормалните скорости, просто го прави мазно и плавно. Чек не свети, не трупа грешки. Карал съм терано с развален по тоя начин дебитомер.
              - Може да работи добре от време на време. Например 2-3 пъти на ден, или през ден, или.... джипа да се спъва и да не върви. ПОнякога чека свети, понякога не. Понякога трупа грешки, понякога не. Понакога трупа само като опитваш да му дадеш ръчка.
              - Може да не работи изобщо - тогава чека може да свети или не, но трупа грешки, които се виждат при четенето (терано 2.7 се държи така с изключен дебитомер).

              Сигурно има и други варианти, но тия съм ги видял с очите си.

              Тъй че, докато не прочетеш грешките, нищо не правиш. Казах ти къде пише как се четат, от там нататък каквито и свободни съчинения да умуваме е като аборт по телефона. Профилактика на горивната система ако ти се разправя направи, но според мен едва ли е това. Може да са хиляди неща, включително горивна помпа (това е с VP44, дето не се слави с твърде добра репутация). Когато имаш компютър, и той трупа някакви грешки (щом свети check engine), е редно да се тръгне от четене на грешките. Всичко друго води до ненужна загуба на време с неизвестен резултат.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: NISSAN Patrol 3.0 DI 2002 г. не върви

                Дано да не е помпа...че тогава става сложно и...скъпо...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: NISSAN Patrol 3.0 DI 2002 г. не върви

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Дано да не е помпа...че тогава става сложно и...скъпо...
                  Ако подлежи на ремонт не е чак толкова скъпо, на фона на цена 2 бинки и нагоре за нова. Поне си имаме човек във форума, който ги прави.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X