Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за ЕГР Терано 2.7тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за ЕГР Терано 2.7тд

    Колеги затапих ЕГР на Терано 2.7тд 125 коня и светна чека.Така ли трябва да е?Преди това обърках две от буксите горе и нейска да запали,после си ги върнах и заработи .Откачах акомулатора но грешката си седи.

  • #2
    От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

    Кои букси си обръщал и с каква цел? Преди да обръщаш буксите светеше ли чека?

    Като запушваш ЕГР-a, единствено трябва да откачиш вакуума на клапата преди всмукателния колектор (при което тя трябва да остане отворена), и маркучето да затапиш с нещо, например отрязан пирон с подходяща дебелина. Всички други кабели, букси, маркучета и прочие полюции не се пипат.

    ПП: Най-лесно е някой да прочете грешката. Така ще си каже какво го боли. Откачането на акумулатора при терано НЕ ВЪРШИ НИКАКВА РАБОТА. Чека и без друго свети само когато има грешка в момента. Ако към момента всичко е наред - не свети, дори и в миналото да си е записал нещо. След известно колиечство паленета и гасенета си изтрива грешките сам. Не може и да се препълни с грешки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

      Свалях смукателния колектор да го мия и разкачах инсталацията след, което има две кафяви букси ,който се различават по това че едната е с един пин по малко .Джипа не иска да запали ,размених ги и сега всичко е наред. Егати тъпата грешка направих.Всичко останало съм направил както казваш.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

        Еми прочетете му грешките, и после ще го мислим. Иначе е като хвърляне на боб.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

          Приятел джипа е в Пирдоп, ще тя трябва да го докарвам в София.Благодаря за съветите

          Коментар


          • #6
            От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

            Хора дайте тел. за резервни части на Терано 2 2.7тд. ТРЯБВА МИ УМНАТА ДЮЗА и механизма за стъклото. Нищо не мога да намеря.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

              0898565995 Люцкан Георгиев (Patrol fen)
              Доста хора от форума пазаруват от него и от това, което съм срещал като мнения до момента всички са доволни.
              Успех!
              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

              Коментар


              • #8
                От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

                Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                0898565995 Люцкан Георгиев (Patrol fen)
                Доста хора от форума пазаруват от него и от това, което съм срещал като мнения до момента всички са доволни.
                Успех!
                +1 - много точен

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

                  Благодаря колеги

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

                    Умната дюза се рециклира, да знаеш, като научиш цената на нова ще разбереш защо...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

                      Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                      Умната дюза се рециклира, да знаеш, като научиш цената на нова ще разбереш защо...
                      Просветли ни за цената, моля. Щото аз последния път като търсих ми беше по-изгодно да купя 4 умни дюзи вместо 1 умна и 3 глупави.

                      Жокерче - продават се и през Bosch. Те са си Bosch, при това едни от най-разпространените от ония години. Номерата им ги има в TecDoc.

                      Ако е Zexel обаче (метални тръбички между дюзите) - нямам идея от къде другаде освен като нисанска част. Може и през Ford да се пробва, като част за Maverick. Понякога излиза по-тънко.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

                        Преди години моята като даде фира точно в BOSCH ми поискаха 1060 лв. за ориджинал бошовска умна дюза... с една седмица изчакване за доставка от Дойчланд.
                        Едит:
                        Магазинера беше много омотан, сигурно рови половин час в някакви онлайн програми и звъня на 10 човека за да стигне до модел и т.н, при условие че му носех свалената дюза...
                        Рециклажа ми излезе 80 лв. и да чукна на дърво повече никога не съм имал ядове с тая дюза.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

                          Интересно как си купих моята за много под 300. Нещо 220-250 ми се върти в главата. Останалите "глупави" дюзи, поръчани като NISSAN-ски части бяха със 100 кинта отгоре.

                          Естествено, и рециклирането е вариант. После се случва да омазняват по малко, но не е болка за умиране.

                          В BOSCH най-добре се ходи директно с BOSCH-овския номер. Така никой няма да се омота и със сигурност ако купиш нещо ще е това, за което си отишъл.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за ЕГР Терано2.7тд

                            Колеги, на мен ми е скъсан кабела и не знам, дали ще може да се запои.Знам ,че се рециклират ,дано се запои.Скъпи ли са разпръсквачите за останалите дюзи и дали се намират?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                              Малко развитие по темата,оправихме умната дюза, запоихме кабела и настроихме всички те, защото отваряха на много ниско налягане.Сега черния дим изчезна ,но крекането остана.Има ли някой от София, който да хвърли едно ухо?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X