Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

    Казах ти какво да провериш. Аз такива гадости без да им крайна нужда от тях никога няма да сипя в мое возило.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

      Купих си и аз втора ръка халюминиев капак за 20.00лв:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-05-12 19.12.27.jpg
Прегледи:1
Размер:311.4 КБ
ID:5659153

      Едни моргаджии търсеха 30лв за същия детайл. Отидох на място и се оказа, че е спукан и лепен отвътре... ако мине - мине.
      Сега въпросът е от какво да изрежа гарнитура за него.
      Клингерит ли да търся, силикон ли, друго ли?
      Георги Тонев

      Коментар


      • #18
        От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

        Тънък мек клингерит, леко намазан със силикон. Ама наистина ЛЕКО намазан. Или някакъв подходящ плътен картон, пак намазан.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

          Когато си купих термостата на 82 градуса си купих и гарнитурка точно за този корпус/има и се предлага - аз я купих тогава от Евро 07 заедно с термостата/, но за мое голямо удивление, в сервиза мой приятел ми каза, че оригинално е нямало гарнитурка и корпуса така влизал на тялото, че не би трябвало и да има.Не знам пък и не помня какво ми е обяснявал за подробности тогава, но факта е факт...гарнитурката си стои у дома в шкафа, а металния корпус на термостата едно, че е без такава и второ...не е мазан и със силикон дори
          Факт е обаче, че...две години и не знам колко хил. километра пробег нямам там нито теч , нито сълзене ....нищо!
          Та не знам......човека който го сменя има много голям стаж и практика и е много отговорен.Аз му имам голямо доверие и от години никой друг не пипа нищо по семейните ни возила освен той/това извън тогава, когато аз правя нещо сам по тях/
          П.П. Каталожен номер на фирма ТАМА - P206
          П.П.П. Колега, мога да ти подаря въпросната гарнитурка/ако въобще има смисъл да се слага такава де/, но май няма да ти е рентабилно, защото куриерската услуга ще ти е по-скъпа от гарнитурката!
          Все пак ако решиш нещо...имаш я подарък от мен!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

            Любашки, много ти благодаря все пак, помогна много!
            По твоя каталожен номер я намериха в Еврото, искат и 4.00лв и смятам да им ги дам.
            Аз моят капак все още не съм го свалял да видя каква е хавата и има ли гарнитура, но на тераното от което свалиха капака за смяна имаше хартиена такава.
            даже капака беше позалепнал, та малко със зор стана разделянето.
            Отивам да я купя, защото не е ясно дали няма да има някакви кривини и т.н. пък 4 кинта къде ли не съм ги дал.
            Мерси още веднъж.
            Поздрави.
            Георги Тонев

            Коментар


            • #21
              От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

              Термостата няма гарнитура. Има хартиена гарнитура само на капачката, която си си купил. Ама аз, сигурно при вече 5-6 отваряния там, все още съм си с оригиналната - залепила се е към това, което си си купил, и дори и силикон не слагам. И не тече.

              С гарнитурата на капака на клапаните е същото - и там е отваряно 4-5 пъти, но гарнитура не съм сменял. Не тече.

              Любо, помниш ли какъв беше O-пръстена дето сложи между входящия колектор и фланеца за маркуча след интеркулера? Че при мен омаслява вече яката там, и ме дразни, а като съм на мястото, на което обикновено си човъркам джипката, магазини наблизо няма, та трябва да го купя предварително.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                Да, Спарки, за същата гарнитура си говорим.
                На "новия" я имаше, обаче е прокъсана и трябва да я махна, няма начин. На стария и да е останала залепена на капака - кел файда като той отпада.
                Абе, така или иначе, купих я. Даже е същия цвят като старата:
                Последно редактирано от VECTOR; 13-05-15, 14:37.
                Георги Тонев

                Коментар


                • #23
                  От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ...
                  Любо, помниш ли какъв беше O-пръстена дето сложи между входящия колектор и фланеца за маркуча след интеркулера? Че при мен омаслява вече яката там, и ме дразни, а като съм на мястото, на което обикновено си човъркам джипката, магазини наблизо няма, та трябва да го купя предварително.
                  Спарки, не помня, защото го смених импулсивно.Просто го свалих и отидох до близък магазин за О-пръстени и насосахме размера на място...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                    Оказа се, че и моят капак беше без гарнитура отдолу. Все пак на новия капак му сложих тази, която бях купил вече.
                    Термостата не съм го пипал, не го знам какъв е що е, но колата загрява и има парно като по учебник.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-05-16 10.11.40.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5661226
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                      Според мен конструктивно така е замислен, че гумената гарнитура на самия термостат да играе и гарнитура на капака.То реално като се замислиш, като го притегнеш добре, няма как да изтърве и без хартиената гарнитурка...
                      П.П.Термостата не се сменя защото не загрява джипа или пък няма парно, а точно по обратните причини...да не ти прегрява лятно време в жегите
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        П.П.Термостата не се сменя защото не загрява джипа или пък няма парно, а точно по обратните причини...да не ти прегрява лятно време в жегите
                        Не си прав - моя го смених точно поради тая причина - беше блокирал отворен и нямаше загряване.

                        Аз гумена периферия около термостата нямам. Нямах на оригиналния, нямам и на тоя в момента. Стои си само оригиналната хартиена, която не съм сменял, и нищо повече. Ако го стегнеш без никаква гарнитура (имам предвид съвсем никаква, даже и тая гумената от снимката) според мен няма начин да не сълзи поне малко.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                          Без значение дали съм бесен летен трафик или извънградско или пък колата работи на място стрелката за температурата винаги се вдига само до една и съща степен - малко преди средата на скалата. Затова съдя че термостата си е ОК.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                            Извънградско, жега, дълъг баир, пуснат климатик, прилично натоварена като за ходене на море, 2-3 минути с газ до ламарината и скорост над 110 и нагоре, и ще се вдигне над. Ама не много над - примерно 2-3 милиметра над средата. Това с термостат на ниските градуси, така и не ги запомних. С оригинален се вдига малко повече, но пак много далеч от всякакви притеснителни стойности.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Корпус на термостат на Терано 2 2.7 ДТИ

                              Аз моя пък го смених именно поради това, да не вдига през жегите голяма температура.
                              П.П.Оригиналния е на 88 градуса, а този с по-ниските е на...82...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #30
                                На същото Терано 2.7 от няколко дни започна да ми прави следното нещо - загрява си нормално и стрелката стига на около 3- 4мм от средата и си стоеше винаги там, но сега започна да се мести постоянно от това положение до средата стига и пак обратно. Не е обвързано с раздаването на газ сякаш. Просто стрелката си плава постоянно от нормалното ѝ положение до средата и пак надолу. Плава така дори когато съм на надолнище изключил от скорост и работи на обороти, тоест двигателя не е под товар. Пак се вдига и сваля. Изкарах го извънградско и на дълъг прав път карам с равна газ с еднакви обороти 2500 с 80км/ч. Пак постоянно плава. Не спира. Как е възможно на равен 10км път да карам с абсолютно еднаква газ и температурата да се мени през 5 секунди. Буквално стрелката плава постоянно. Нещо не ми се връзва. Възможно ли е това да е от термостат или от уредите нещо, че и таблото понякога ми прави мизерии, уредите, но този за водата до сега, н ее правил проблем. Има си антифриз в нормите.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X