Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Потропване Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Потропване Терано 2

    Здравейте колеги,

    Моля за помощ да локализирам едно потропване. Терано 2 , 2,7ТДи, 2001 г. Потропването е еднократно, чувам го отпред вляво( шофьорското място), по скоро като от тампон в метал, доста е отчетливо. Тропа когато си поиска. Най често при завой, като в началото ми се струваше, че е само наляво, но започнах да го чувам и при завой надясно. Тропа в 1 от 10 завивания примерно. Опитах се да го свържа с неравност на пътя, но и това издиша..Понякога минавам през брутални дупки и не се чува нищо, понякога е равно и го чувам. Като че ли най често всъщност е при лека неравност и лек завой...Гледахме със щанги отдолу - нищо не се вижда. И сега най странното(поне за мен) - карах в снега сигурно около 10 дни с постоянно включени хъбове( ръчни AVM) с две три включвания 4Х4 и не изтропа нито веднъж...Със сигурност не е от ограничителите, знам как тропат.
    Какво може да е това? Къде да гледам, какво да търся?

    Поздрави!

  • #2
    От: Потропване Терано 2

    Скъсани тампони на долния носач,отзад дето е хванат за шасито.
    ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

    Коментар


    • #3
      От: Потропване Терано 2

      Предни биалетки?
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • #4
        От: Потропване Терано 2

        И аз съм за биаетките
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #5
          От: Потропване Терано 2

          - биалетки
          - горните шарнири
          - ръчните хъбове на AVM. Тропкат си, като са изключени.
          - виж си и луфта на лагерите.
          - виж си и луфта в паразитния хебел, кормилната кутия и дългата кормилна щанга.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Потропване Терано 2

            Мойте 5 стинки-гумен тампон на стабилизиращата щанга, към захвата и към рамата , не биалетките. Много идиотски трака, по описания начин.

            Коментар


            • #7
              От: Потропване Терано 2

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              - биалетки
              - горните шарнири
              - ръчните хъбове на AVM. Тропкат си, като са изключени.
              - виж си и луфта на лагерите.
              - виж си и луфта в паразитния хебел, кормилната кутия и дългата кормилна щанга.
              Биалетките не са. Сменях ги и двете лятото, знам как тропат. А и те могат да изтропат 2-3 пъти в зависимост от терена. Всъщност на тази отдясно ( неоригинална) и е сплескан тампона, но не тропа. Оригиналната вляво не е мръднала. И дясната скоро ще поеме към коша..
              Уж гледахме всички шарнири, не се вижда проблем. Всъщност трябва да отбележа, че с изключение на това тропане, всичко отдолу е много стегнато.
              Ръчните хъбове е интересно. Особено предвид факта, че не тропаше изобщо докато бяха включени. Изключих ги и на първия завой изтропа...
              Луфта го обирах лятото, но преди това нямаше никакви звуци. Ще го погледна профилактично.
              Хебела също го разглобявахме лятото, долната втулка беше леко износена, но не притеснително, намазахме добре и не ми се вярва...Както казах - стегнато е всичко отдолу..
              Тампона на долния носач не е първа хубост, но не изглежда чак толкова зле..Пак ще огледам и тия тампони на стабилизиращата щанга...
              Луда работа...Мен повече ме притеснява да не е някакво каре или нещо с полуоска, което не се вижда. Може ли да има връзка с хъбовете? Може ли да има такъв удар когато е отцепено всичко? Ако е каре трябва да трака продължително, нали? Само за това ме успокойте, тампоните не е проблем да се почнат....:-)

              Коментар


              • #8
                От: Потропване Терано 2

                За да тропа тампона на долния носач назад към шасито, трябва или единия направо да липсва или можеш да провериш дали не е разхлабен болта който затяга въпросната връзка към шасито, можеш да го стигнеш само ако залегнеш отдолу ), трудно би се разхлабил, но не е невъзможно, трябва да е много стегнат. Карето май щрака специфично, при колите поне. Другото което тропа ужасно са задните биалетки.
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • #9
                  От: Потропване Терано 2

                  Горните шарнири са с пружина вътре, тъй че като го вдигнеш и клатиш гумата, дори шарнира да е разбит се случва всичко да изглежда наред. Проверява се като се напъне горния носач в парче дърво и се гледа луфта - в ръководството е показано как.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X