Обява

Свий
Няма добавени обяви.

terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

    Здравейте приятели, имам проблеми с парното /топлото/,много трудно загрява, от Пазарджик до Пловдив не може да загрее,после разбрах ,че трябва да го карам с 120 км.,и вдигна температурата,но след това пак градусите падат,някои може ли да помогне???
    На Всички във форума честита коледа много здраве късмет,и безавариино каране на нашите машинки.

  • #2
    От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

    Има цяла тема за "Вентилацията на Купето", даже се вижда на първа страница!
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #3
      От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

      А проблема само с парното ли е???
      В смисъл температурата на антифриза стига ли до нормалното загряване,а именно около 1-2мм.под средата на скалата?
      Ако не...вероятно първо ще се наложи да смениш термостат.Съветвам те ако се налага...да сложиш такъв на по-ниски градуси/вместо на 88 да е на 82/
      Ако пък няма проблем в загряването на мотора/т.е. мотора си загрява до нормална температура/,има голяма вероятност да има и частично подпушване на радиаторчето на парното.То че има какво да се желае от парното на Тераното/и то по-специално за дългата база/ ...има...,ама чак пък такова фрапиращо поведение не е нормално!!!
      П.П.Провери и състоянието на филтъра на купето.Да не е задръстен до степен,че да не пропуска почти никакъв въздух...ако е така е нормално също да нямаш добро парно.Филтърът на купето трябва поне веднъж годишно да се сменя,а много колеги го правят и по 2пъти.Ако не знаеш..стои зад жабката вертикално разположен,и е затворен с една планка с болтче.
      Дано съм бил полезен.
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

        загрява около 4 милиметра под средата на скалата,но това е само на участък от 20 километра изкачване,след това при спускането стрелката се залепи на нулата...

        Коментар


        • #5
          От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

          Първо провери термостата.

          Коментар


          • #6
            От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

            термостата се проверява след като си сложа нов,иначе не става

            Коментар


            • #7
              От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

              Първоначално публикуван от redtt Преглед на мнение
              термостата се проверява след като си сложа нов,иначе не става
              Направо слагай нов, но гледай да е по истински и температурния диапазон да бъде като на оригиналния.
              После пиши как е парното, но мисля че ще се учудиш как загрява толкова бързо.

              Коментар


              • #8
                От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

                Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
                Направо слагай нов, но гледай да е по истински и температурния диапазон да бъде като на оригиналния.
                После пиши как е парното, но мисля че ще се учудиш как загрява толкова бързо.
                Даже моя съвет е да си сложиш на по-ниски градуси термостат/на 82 вместо на 88/...послушай ме,има защо!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

                  Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
                  Направо слагай нов, но гледай да е по истински и температурния диапазон да бъде като на оригиналния.
                  После пиши как е парното, но мисля че ще се учудиш как загрява толкова бързо.
                  82 градусов от Евро07. Един от малкото чаркове, купени от тях, от който съм на 100% доволен. Само като купуваш носи стария и им кажи да е на 82, а не на 88. Новия трябва да изглежда точно като стария.

                  ...и силикони и прочие полюции където е термостата НЕ СЕ СЛАГАТ. Само една тънка клингеритова гарнитура (която сам трябва да си изрежеш) и толкоз.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

                    благодаря ви приятели, и весело изкарване довечера...

                    Коментар


                    • #11
                      От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

                      да се похваля и аз,вече имам парно смених термостата и всичко си дойде наред,някой знае ли съединителя на терано 2001г.има ли маховик

                      Коментар


                      • #12
                        От: terano 2.7 tdi къса база,проблем с парното

                        Първоначално публикуван от redtt Преглед на мнение
                        да се похваля и аз,вече имам парно смених термостата и всичко си дойде наред,някой знае ли съединителя на терано 2001г.има ли маховик
                        Хаха...аз не знам такава кола,която да НЯМА маховик....
                        Виж ако питаш дали е демфперен маховика,това е друг въпрос.Маховика НЕ Е демпферен...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X