Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

    Маверик/Терано 2 2.7 ТД '94г.
    1. Отстрани, отдолу, на скоростната кутия излиза един датчик със жици от който се процежда миниятюрно количество скоростно масло. За задната ли е този датчик или друг някакъв? Дали не може да се уплътни, проблемът не е голям по принцип..

    2. Може би по-сериозен проблем, загуба на малко количество антифриз, визуално разширителния казан намаля с примерно половин сантиметър на 500 км /в процес на изясняване съм на точната загуба/. Мотора веднъж прегря, но беше преди повече от 40 000 км /изтече през водната помпа/ от тогава си го карам без проблеми. Възможно ли е да дърпа такова малко количество вода в двигателя или някъде другаде? Другата вероятност е да има минимален теч някъде, който не мога да хвана, или просто тази загуба е нормална, което не е проблем като цяло...
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

  • #2
    От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

    Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
    Маверик/Терано 2 2.7 ТД '94г.
    1. Отстрани, отдолу, на скоростната кутия излиза един датчик със жици от който се процежда миниятюрно количество скоростно масло. За задната ли е този датчик или друг някакъв? Дали не може да се уплътни, проблемът не е голям по принцип..

    2. Може би по-сериозен проблем, загуба на малко количество антифриз, визуално разширителния казан намаля с примерно половин сантиметър на 500 км /в процес на изясняване съм на точната загуба/. Мотора веднъж прегря, но беше преди повече от 40 000 км /изтече през водната помпа/ от тогава си го карам без проблеми. Възможно ли е да дърпа такова малко количество вода в двигателя или някъде другаде? Другата вероятност е да има минимален теч някъде, който не мога да хвана, или просто тази загуба е нормална, което не е проблем като цяло...
    По точка 1..
    Източи малко от маслото, да падне под нивото на датчика, не съм сигурен как е при Терано-то, дали маслото достига до датчика, за да не стане, така че да го отвиеш, пък да те лисне масло...
    Отвий го, изрежи или купи, клингеритово уплътнение, би трябвало да спре, ако не успееш да намериш клингерит, пробвай с гумено уплътнение...
    Друг вариант за който се сещам е, отвий го до средата и навий калчища, но по-добре горните варианти...
    Би трябвало да има някакво уплътнение, на този датчик? Да не би то да е хвърлило кърпа и от него да сълзи??

    По точка 2...
    Да не би да ти е дала фира гарнитурата?? След като го прегря, видя ли за микро пукнатини, по главата ?? Да не би от там да губи антифриз??
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

      1. Датчика е много ниско, със сигурност няма да източвам.

      2.Двигателя никога не е отварян, работи като атомен часовник, масло все още не мога да разбера дали гори дори и малко /сигурен съм че гори някакво, на 240 000 км е/. Загубата на антифриз е наистина малка, може и да е по-малка от това което съм описал 0.5см в казанчето на 500 км, ако има микро пробив в гарнитура, глава няма ли да се замърси и антифриза с масло ?
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • #4
        От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        По точка 1..
        Би трябвало да има някакво уплътнение, на този датчик? Да не би то да е хвърлило кърпа и от него да сълзи??
        Не, не би трябвало задължително да има някакво уплътнение. И датчика за масло на двигателя няма уплътнение. Резбата е увеличаващ се диаметър, и тя уплътнява.

        На колегата - просто го притегни. Ако продължи, тогава мисли друго.

        По т.2 - огледай си водната помпа. Огледай и около тялото на термостата дали не сълзи от някъде. Там обикновено всичките сълзят по малко, предимно зимата. Понеже е малко, не можеш да го видиш, ама то си тече. Огледай и под всмукателния колектор - там е водно-масления топлообменник, вграден в самия блок. Това са 3-те места, от които е възможно да тече. За друго не се сещам.

        Глава - надали. Чугун е това. И блока и той. Не че е невъзможно, но се иска истинска упоритост и талант.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

          По точка 1:
          Датчика може да се е пукнал.Много често при нас идват клиенти именно с такъв проблем.Пластмасовата част на датчик се пука и маслото избива от там.Пробвай да притегнеш,както те посъветва Спарки и ако не...ще има източване на кутията и развиване на датчика с цел повече инфо откъде е аджаба проблема!
          По точка 2.
          Моя след покупката ,като го подкарах протече именно под алуминиевото тяло на термостата.На него има две гарнитурки.Едната е гумен О-пръстен,който се спича и изтърва /отдолу/ и много тънка хартиена г-ра назад към главата.Смених и двете и дори пак протичаше по-малко,докато не притегнах след месец болтовете.
          Така,че...огледай добре за течове.Това с изпарението е бошлав работа..
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

            Здравей Колега,
            Само да допълня мненията на колегите по-горе
            По т.1 Може да вдигнеш/паркираш колата под наклон, да развиеш датчика и да го смениш или ремонтираш.
            По т.2 Палиш сутринта колата, нека поработи 5 минути, форсираш 2-3 пъти и гасиш. Слизаш, вдигаш капака и започваш внимателно да оглеждаш за течове около всички преходи маркуч - желязо, както и около термостата и водната помпа. Ако имаш теч в системата(видим) определено ще останат тънки следи от антифриз.
            Успех
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар


            • #7
              От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

              Колега аз имах подобен проблем със загубата на антифриза,имах пробиви на две места.Едното беше между парчето с термостата където е захванат за главата на двигателя има едно гумено четириъгълно уплътнение,погледни там 4 болта го държат.Другия ми пробив беше в радиатора,след като оправих първия теч,така на около 500 км половин литър,се губеше от много малка дупка в радиатора,извадих го 40 лева и го залепиха.Много прецизно погледини радиатора.Успех ти желая.
              Terrano 2 2,7td 1994
              Keeway atv 100

              Коментар


              • #8
                От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

                Sparky като каза зимата сълзят, има резон, миналата зима ми направи впечатление, че намалява антифриза, сега го гледам пак е намаляло, а лятото като че ли си стоеше на едно ниво, ще го дебна на посочените места.

                3. Тука става въпрос за задния диф, омаслен е отдавна, маслото съм го гледал, има лека загуба, нещо около горната пробка не е добре уплътнението, никога не съм го сменял, тъй като в началото не бях сигурен какво да сипя. Днес се набих в една пряспа ) голямо буксуване беше с мойте гуми LASSA Competus )) ЛСД-то работи, но може и да не е съвсем на 100%, едната задна гума остана във въздуха и си въртеше постоянно, другата беше зацепена но ту върти, ту спре, после пак тръгне да върти. Бях го пуснал на бавни задна, то си върти само аз само обикалям и подлагам клони под гумите ) Кои марки да търся това масло 75w140 ЛСД, че малко трудно се намира ?
                Последно редактирано от afgany; 20-12-12, 01:11.
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • #9
                  От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

                  Аз съм с MOPAR. Няма значение марката. 75W140 е много над спецификациите за тоя диф. Важно е да е за LSD и да е с известен призход, тоест от официален вносител например.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разни течове на течности Терано 2 / Маверик

                    Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                    Sparky като каза зимата сълзят, има резон, миналата зима ми направи впечатление, че намалява антифриза, сега го гледам пак е намаляло, а лятото като че ли си стоеше на едно ниво, ще го дебна на посочените места.

                    3. Тука става въпрос за задния диф, омаслен е отдавна, маслото съм го гледал, има лека загуба, нещо около горната пробка не е добре уплътнението, никога не съм го сменял, тъй като в началото не бях сигурен какво да сипя. Днес се набих в една пряспа ) голямо буксуване беше с мойте гуми LASSA Competus )) ЛСД-то работи, но може и да не е съвсем на 100%, едната задна гума остана във въздуха и си въртеше постоянно, другата беше зацепена но ту върти, ту спре, после пак тръгне да върти. Бях го пуснал на бавни задна, то си върти само аз само обикалям и подлагам клони под гумите ) Кои марки да търся това масло 75w140 ЛСД, че малко трудно се намира ?
                    Мога да ти осигуря/дори мисля ,че го имаме налично на склад в града,само не знам дали има към момента нужното количество / на Кастрол-75w140 за ЛСД,но цената му по спомен беше около 39.00лв. за литър,а мисля ,че ти трябват около 3литра.
                    Ако решиш нещо знаеш къде да ме намериш!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X