Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на горивен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на горивен филтър

    Добър вечер. Тъй като не съм сменял горивен филтър мисля, че е време да го направя. Джипа е терано 1996. 2.7ТД. Дайте съвети да не взема да сбъркам джипката .... И на коя марка ( ако има някаква голяма разлика в марките ) да купувам? Поздрави.
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Смяна на горивен филтър

    MANN филтър и ако не се лъжа е един от май 96 до юни 2005
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на горивен филтър

      Колега описвам случка която съм преживял,карам терано 94 година 2.7тд като твоя,3 месеца не бях го карал,бях в чужбина,връщам се паля и свети индикатора за наличие на вода във филтъра,и не добра работа на високи обороти на мотора,отивам да купувам филтър(Ауто плюс) имаше за 12 лева и 20 и няколко лева,марки незнам,купувам евтиния слагат го в сервиз и почва филма,над 1500 оборота неще да върви задръстена цедка на входа на помпата,че и незнаех тогава големи филми сваляния на помпата стенд и се оправи.Така че купувай скъпия,и без това няма много консумативи Тераното.
      Terrano 2 2,7td 1994
      Keeway atv 100

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на горивен филтър

        Само виж дали имаш датчик за вода или нямаш, и купи съответния вариант. Ако го пълниш с нафта предварително, гледай да е без боклуци в нея. Ако пък не, ще има да помпаш доста. Помпа се докато може, тоест докато помпичката се втвърди. Няма смисъл да въртиш преди това - най-много са спъхнеш акумулатора. Също, желателно е да го сменяш на топъл двигател - ще има едно изгасване и донапомпване, евентуално, а на топъл двигател става по-лесно.

        Принципно тия операции се правят преди зимата, щото не мреш от студ по време на цялата процедура...

        ПП: И не се опитвай да отвиваш ламарината, дето крепи филтъра, от подкалника. Ще скъсаш болтовете със сигурност. И да не са ръждясали са доволно боядисани. Долната им част се вижда откъм гумата.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на горивен филтър

          Аз залагам на MANN,за да няма ядове

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на горивен филтър

            Един съвет и от мен....
            Като свалиш филтъра,ще ти се наложи да развиеш пластмасовия държач на датчика за вода от долна страна на филтъра/ако имаш такъв де разбира се/
            Значи....укрепи филтъра много добре на менгеме и крайно внимателно развивай пластмасата отдолу.Не напъвай и гледай да не превърти инструмента с който развиваш и да замаже пластмасовата гайка.Ако го прецакаш...просто за момента оставаш без джип и ще ти се наложи ходене по морги и търсене на тази пластмасова стойка на датчика.Моята беше така спекана,че отвъртането и беше направо на границата на късмета да не я прецакам.
            Като марка...аз сложих евтинджос/Нипартс -японска фирма по принцип,но твърдо китайско изпълнение!/.Минал съм до момента около 3000км. с него и проблем няма.Така,че.../към колегата по-горе с евтиния филтър/...едва ли проблемите са произлезли от това,че си сложил евтин вариант.Просто му е било дошло времето и проблема е съвпаднал със смяната на филтъра!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на горивен филтър

              Аз съм с евтинджос -13лв от Косер. За 5-6000км няма проблем. И аз исках Ман но не стигнаха парите

              Коментар


              • #8
                Да ползвам темата.
                Моето Терано е с датчик за вода. Но имам един горивен филтър , който ми остана от предната жипка , но той е за модела без датчика.
                Мога ли да го ползвам , като просто игнорирам датчика от буксата ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  Можеш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Можеш.
                    Ок, благодаря !
                    А на самия филтър отдолу има нещо като тапа с резба, а на нея има мущуче , което е глухо. За какво точно служи ?
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от cnc82; 19-05-20, 09:58.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      За източване на водата.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        Днес сменях горивният филтър на една Алмера. Същият е като на Тераното. Преди да го поставя забелязах, че го няма малкото уплътнение на корпуса.
                        Поразрових из шкафовете и успях да намеря едно с необходимата дебелина, диаметъра беше по-голям но го скъсих колкото трябваше, като за закърпване на положението мисля, че стана добре (магазина за О-пръстени днес не работи).
                        Въпроса ми е ето тези уплътнения които ги дават за Патрол, дали са същите като за Терано ?
                        ​​
                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_0803-600x801-1.jpg Прегледи:0 Размер:39.4 КБ ID:6797246
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          Същите са за всички нисани с такава конзола на филтъра.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • cnc82
                            cnc82 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Казваш всички не-commonrail нисани.
                            Тая гумичка обаче я дават и за двигател ZD30DI, има ли такива които не са commonrail от тях ?
                            Другото което е, че тази Алмера за която говоря е 2004 год, 2.2 112 к. с., commonrail, а филтъра е същия като Терано 2.7 TDI ?

                          • sparkybg
                            sparkybg коментира
                            Редактиране на коментар
                            Има - всички ZD30 преди 2006-та (моя включително) не са common-rail. С VP44 помпа и дюзи с предвпръскване.

                            След 2006-та поне патролите, pathfinder-ите и т.н., са с филктър без конзола. Вече е 10um, а не 20, помпата е тип "круша", и обратната нафта се връща във филътра до опредлена температура. В тия преходни години кое кога и с какво са сменали, няма как да кажа със сигурност. Сигурен съм само че всичко, дето не е Common rail до 2006-та е с такъв филтър.

                          • cnc82
                            cnc82 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Ясно благодаря ! Гумичката е същата значи, ще си набавя 1-2 да имам.
                            Макар, че тази която приспособих излизаше около 0.5 - 0.6 мм над канала и съм почти сигурен , че уплътни добре.

                        • #14
                          Дублиран пост
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #15
                            Един въпрос, тераното е 96 година и на филтъра има датчик за вода, който никога не е закачван с кабелите.
                            ВЪпроса ми е има ли филтър без този датчик за Терано?
                            Имат ли разлики филтрите за различните години Терано?
                            Каква марка да търся?
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X