Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нови гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нови гуми

    Здравейте колеги, купих 4 бр. нови гуми марка "Гудиар вранглер дуратрак" размер 235/75/15 и ги поставиха, като работника ми каза, че трябва да бъдат напомпени 2.5 атмосвери дори можело да бъдат и 3 атмосвери. В момента ги карам с 2.5 атмосвери но тъй като спецялисти вече с лопата да ги ринеш имам самнения че атмосверите са им в повече. Може ли да ми пишете как стоят нештата. Автомобила е "Нисан тепано" 2.7 ТДИ 98год. Благодаря прдварително

  • #2
    От: Нови гуми

    би трябвало на шофьорската врата да има стикер с препоръчитеното налягане в зависимост от натоварването и скоростта...
    Аз бих ги карал на 2.2-2.3 в ежедневието, а ако излизам от пътя - на 1.5
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Нови гуми

      Аз съм чувал,че за джипова гума е най-добре от 1,8 до 2,0.Мойте ги държа на 2,0,правят ми лек балон,но няма никакво дрънкане и подскачане на джипката.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #4
        От: Нови гуми

        285/75/16 на Патрол ги карам на 1.8 и седят добре.Дори мисля да ги спадна на 1.6 при сняг,та в тоя ред на мисли 2.5 ми се струва множко.
        Борис 0888 999 едно едно9
        PATROL Y260 RB30S

        Коментар


        • #5
          От: Нови гуми

          Моите ги помпя на 2.0 или 2.2 ,според зависи.На тия 2.5атм. ще ти подскача много и ще вози по-твърдо.Отделно пък и проходимостта по черно или пък зимно време в сняг и лед спада драстично при пренапомпени гуми!
          Според мен помпи си ги компромисно на 2.2 атм. карай машинката и си свиркай!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Нови гуми

            гумаджиите обичат да надуват повечко при монтаж - да залепнела гумата. после, ако ги чувствам пренапомани, си ги меря с манометъра и спадам през 0,2 или 0,1 докато ми хареса, защото каквото и да пише на вратата, за всеки модел гума е различно усещането
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Нови гуми

              Благодаря Ви колеги правя ги на 2.2 и това е.

              Коментар


              • #8
                От: Нови гуми

                БФГ 31/10,5/15 ги карам на 2.0атм на асфалт
                На черно,сняг,пясък.....ги спадам на око
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • #9
                  От: Нови гуми

                  Дали пък ако са на 2.0 атм. по асфалт няма да се износят в горната част на протектора от страни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нови гуми

                    А аз моите гуми съм ги напомпал с азот,поне гумаджията ми каза че зима лято не се променяло налягането в тях,2,0 атм са нормално според мен
                    Terrano 2 2,7td 1994
                    Keeway atv 100

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нови гуми

                      То хубаво не се променя налягането,ама като караме в гората се налага да се спадат и съответно после да се помпат
                      Борис 0888 999 едно едно9
                      PATROL Y260 RB30S

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нови гуми

                        Toчно поради тази причина не е удачно да ги помпаш азот.
                        Карай си с въздух-не е фатално.
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X