Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгревни свещи за Патрола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подгревни свещи за Патрола

    Бакалов,за мен остава да те почерпя няколко бири
    Последно редактирано от GEORGI Y60; 17-11-12, 20:10.
    NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
    ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

    Коментар


    • #17
      От: Подгревни свещи за Патрола

      Проверих в Косер и ми предложиха Искра по 25лв. парчето, но ми се видяха много зле, затова отидох в Елиткар и ми продадоха китайчета ...с 6 месеца гаранция? Дали, да им ги върна? Какви бели могат да ми докарат кофти свещи?
      Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

      Коментар


      • #18
        От: Подгревни свещи за Патрола

        Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
        Проверих в Косер и ми предложиха Искра по 25лв. парчето, но ми се видяха много зле, затова отидох в Елиткар и ми продадоха китайчета ...с 6 месеца гаранция? Дали, да им ги върна? Какви бели могат да ми докарат кофти свещи?
        Искрата са добри свещи и си струват парите . Кофти свещите не могат да ти докарат кой знае какви бели , но изтощен акумулатор или изгорял стартер със сигурност ще имаш ако повъртиш доста преди да запалиш , а и след като запалиш има после подгрев около 15 20 мин и ако го няма значи неравномерна работа на мотора , оттам завишен разход и все такива "хубави" неща ...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #19
          От: Подгревни свещи за Патрола

          На кутииката на въпросните свещи пише че са MANIFACTURED FOR AUTOMOTIVE DISTRIBUTORS LTD Marden, Kent TN12 9QJ, UK а баркода започва с 505 т.е. Великобритания. Като попитах бай Гугъл каза, че въпросната фирма е това http://www.companiesintheuk.co.uk/lt...e-distributors. Може би ги правят в Китай за тях. Е, менте, или полументе....
          Иначе, джипа си пали лесно само на свещите на 1,2,3 цилиндър дори зимата, но после много тресе 3-4 минути.
          Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

          Коментар


          • #20
            От: Подгревни свещи за Патрола

            Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
            Проверих в Косер и ми предложиха Искра по 25лв. парчето, но ми се видяха много зле, затова отидох в Елиткар и ми продадоха китайчета ...с 6 месеца гаранция? Дали, да им ги върна? Какви бели могат да ми докарат кофти свещи?
            Вече писах по-горе...Единственото ,което могат да ти докарат кофти свещи е,да им се пробие корпуса и реотана да окъси в главата.Много е зрелищно...под капака започва да пуши все едно че джипа гори,лампата на подгрева започва да мига и това е...!!!
            Разбира се извън факта,че като изгорят започва едно затруднено палене придружено с тресене и пушеци!
            Всъщност изгаря силовия бушон на подгрева/представлява една букса с кабел за бушон дебел около 2.5квадрата/Направо го топи все едно с горелка го нагряваш!
            и другото което е кушия от кофти свещи е,че се налага много често да си отваряш кушията да ги сменяш/особено докато при сглобяването им се сложат двете шини с изолационните шайбички между тях е направо ад.Майката му е да не се изгуби някоя шайбичка,че после става кушия,а те за сметка на това пък задължително падат по няколко пъти из мотора.../
            А ....и стойката при монтажа на свещите си е кушия....обикновено си легнал почти с цял ръст върху шестака,че иначе няма достигане до последния цилиндър...
            Та да обобщя.След няколкото смени ,които съм правил на свещи именно на 4,5 и 6-ти цилиндър на Патрола...слагайте хубави такива.Хем няма да горят често/защото 2х25лв. = 50лв.,което е една свещ NGK,а тя кара двойно повече/,хем няма да хукате и споменавате майка му,проснати върху двигателя с почти цял ръст често/операцията не е от твърде приятните/
            П.П. А за гаранцията...не се осланяй на нея!!!
            Като ти изгорят,продавача кротко и любезно ще ти обясни,че сигурно релето ти придържа повече време от нормалното и затова и всъщност проблема е в автомобила ти,а не в свещите....Вервай ми!!!
            Дори и да има подмяна на свещите,остава ти кофтито им смяна за твоя сметка.Другото което е,че дори и подменени,те ще бъдат не с нови 6мес. гаранция,а с остатъчната от тези които си закупил и след няколко месеца,когато отново изгорят,вече ти остава само да ги изхвърлиш и да си направиш заключението от неуспешния експеримент!
            За съжаление така стоят нещата.Обикновено хубавото и евтиното са на противоположни координати!
            Поздрави!
            Последно редактирано от lubashki777; 18-11-12, 07:56.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Подгревни свещи за Патрола

              Върнах "китайчетата" обратно. Отидох за "Искра", обаче девойчето в Косер се затрудни в избора и ме попита дали свещите са на 6,5V, на което аз естествено, не можах да отговоря. Ако да, цената е 25лв/бр., при 10 и повече бр, 40% отстъпка. При 50бр- 50%, при 100бр. - 60%. Странно ценообразуване, сигурно ги вземат по 7-8лв. парчето!
              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

              Коментар


              • #22
                От: Подгревни свещи за Патрола

                Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                Върнах "китайчетата" обратно. Отидох за "Искра", обаче девойчето в Косер се затрудни в избора и ме попита дали свещите са на 6,5V, на което аз естествено, не можах да отговоря. Ако да, цената е 25лв/бр., при 10 и повече бр, 40% отстъпка. При 50бр- 50%, при 100бр. - 60%. Странно ценообразуване, сигурно ги вземат по 7-8лв. парчето!
                Странна политика...
                Търгуваме отчасти с тази фирма,ама за такова чудо с %-те за първи път чувам...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Подгревни свещи за Патрола

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Вече писах по-горе...Единственото ,което могат да ти докарат кофти свещи е,да им се пробие корпуса и реотана да окъси в главата.Много е зрелищно...под капака започва да пуши все едно че джипа гори,лампата на подгрева започва да мига и това е...!!!
                  Разбира се извън факта,че като изгорят започва едно затруднено палене придружено с тресене и пушеци!
                  Всъщност изгаря силовия бушон на подгрева/представлява една букса с кабел за бушон дебел около 2.5квадрата/Направо го топи все едно с горелка го нагряваш!
                  и другото което е кушия от кофти свещи е,че се налага много често да си отваряш кушията да ги сменяш/особено докато при сглобяването им се сложат двете шини с изолационните шайбички между тях е направо ад.Майката му е да не се изгуби някоя шайбичка,че после става кушия,а те за сметка на това пък задължително падат по няколко пъти из мотора.../
                  А ....и стойката при монтажа на свещите си е кушия....обикновено си легнал почти с цял ръст върху шестака,че иначе няма достигане до последния цилиндър...
                  Та да обобщя.След няколкото смени ,които съм правил на свещи именно на 4,5 и 6-ти цилиндър на Патрола...слагайте хубави такива.Хем няма да горят често/защото 2х25лв. = 50лв.,което е една свещ NGK,а тя кара двойно повече/,хем няма да хукате и споменавате майка му,проснати върху двигателя с почти цял ръст често/операцията не е от твърде приятните/
                  П.П. А за гаранцията...не се осланяй на нея!!!
                  Като ти изгорят,продавача кротко и любезно ще ти обясни,че сигурно релето ти придържа повече време от нормалното и затова и всъщност проблема е в автомобила ти,а не в свещите....Вервай ми!!!
                  Дори и да има подмяна на свещите,остава ти кофтито им смяна за твоя сметка.Другото което е,че дори и подменени,те ще бъдат не с нови 6мес. гаранция,а с остатъчната от тези които си закупил и след няколко месеца,когато отново изгорят,вече ти остава само да ги изхвърлиш и да си направиш заключението от неуспешния експеримент!
                  За съжаление така стоят нещата.Обикновено хубавото и евтиното са на противоположни координати!
                  Поздрави!
                  Колега , свещите на Патрол y61 след 1999 година,този с интеркулера,разрични ли са за1-2-3 от тези за 4-5-6 цилиндър?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Подгревни свещи за Патрола

                    Първоначално публикуван от kristo Преглед на мнение
                    ... свещите на Патрол y61 след 1999 година,този с интеркулера,разрични ли са за1-2-3 от тези за 4-5-6 цилиндър?
                    Tия които аз съм виждал са с "еднакви" - 12V, но не е изключено да има различни изпълнения.
                    Виж колко шини имаш. Ако е една обща - 6 бр. x 12V.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Подгревни свещи за Патрола

                      Имах предвид ,дали са три броя ендополюсни и три броя двуполюсни.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Подгревни свещи за Патрола

                        Първоначално публикуван от kristo Преглед на мнение
                        Имах предвид ,дали са три броя ендополюсни и три броя двуполюсни.
                        "три броя ендополюсни и три броя двуполюсни" не са "еднакви". За тази схема шините са 2 - една обща за 6-те свещи и една за последните 3. Свещите са 6V.
                        Вникни в това което съм ти написал горе, да не пиша празни приказки.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Подгревни свещи за Патрола

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          "три броя ендополюсни и три броя двуполюсни" не са "еднакви". За тази схема шините са 2 - една обща за 6-те свещи и една за последните 3. Свещите са 6V.
                          Вникни в това което съм ти написал горе, да не пиша празни приказки.
                          Андро е прав....
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Подгревни свещи за Патрола

                            y61 с двуполюсни свещи няма.Но знае ли човек, никога нищо се не знае!
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Подгревни свещи за Патрола

                              Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                              y61 с двуполюсни свещи няма.Но знае ли човек, никога нищо се не знае!
                              и стават от????мммммм хм хм. ще ти кажа като ти потрябват
                              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                              Sofrace Offroad Team

                              Коментар


                              • #30
                                От: Подгревни свещи за Патрола

                                С тея свещи,схеми,пластини,изолационни шайби направо на човек да му омръзне живота.На тези колеги дето всичко е наред по системата бива защото има смисъл при Y60 да е така а на тези дето имат проблеми четох в чужд форум че слагат 6 свещи на 12v и реле от фиат фиорино сиво на цвят било по надежно и по просто.Ако някой колега има интерес ще се поразровя да преведа точно какво слагат и как.
                                Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
                                0885/511287 ; +393200282393

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X