Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация при празен ход - терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрация при празен ход - терано

    Здравейте,

    имам проблем с повишена вибрация от джипката - терано 2001 2,7тди.
    Става дума за едно бучене и вибриране когато форсирам двигатела на празен ход на място.
    Почва от към 1200 об. и се усеща един резонанс в цялото купе. С покачването на оборотите на моменти леко намалява но си остава силно.
    Чуства се даже по седалката и по пода.

    При движение е все едно има проблеми с кардан и т.н. и става неприятно за продължително пътуване.
    Първоначално мислех че е нещо по трансмисията но понеже прави същото и на място и празен ход при същите обороти - изключвам тази вероятност.

    Какво съм проверил - тампони на двигатела и всички които успях да видя са наред.
    Изпускателната система е добре захваната - не личи от някъде да пропуска - тампони здрави.

    Рових из интернет и намерих по чуждите форуми същия проблем но решение - не.Само догадки , като една от тях е за разбита шайба на коляновия вал - тази на която са закачени ремъците.Ако е демпферна може ли тя тя да е причината???

    Поздрави.

  • #2
    От: Вибрация при празен ход - терано

    Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
    Здравейте,

    имам проблем с повишена вибрация от джипката - терано 2001 2,7тди.
    Става дума за едно бучене и вибриране когато форсирам двигатела на празен ход на място.
    Почва от към 1200 об. и се усеща един резонанс в цялото купе. С покачването на оборотите на моменти леко намалява но си остава силно.
    Чуства се даже по седалката и по пода.

    При движение е все едно има проблеми с кардан и т.н. и става неприятно за продължително пътуване.
    Първоначално мислех че е нещо по трансмисията но понеже прави същото и на място и празен ход при същите обороти - изключвам тази вероятност.

    Какво съм проверил - тампони на двигатела и всички които успях да видя са наред.
    Изпускателната система е добре захваната - не личи от някъде да пропуска - тампони здрави.

    Рових из интернет и намерих по чуждите форуми същия проблем но решение - не.Само догадки , като една от тях е за разбита шайба на коляновия вал - тази на която са закачени ремъците.Ако е демпферна може ли тя тя да е причината???

    Поздрави.
    Това на студен или на топъл двигател и променя ли се нещо със загряването на мотора или не?
    Принципно сега със застудяването моторите ни започват на студено да работят малко по-твърдо и със загряването омеква звука им,но чак пък да не става за дълъг път...няма да е това причината.
    Единствената причина н апразен ход при форсиране на мотора да има вибрации е предаването им от мотора към купето.Да не би тампоните на мотора макар и да не са скъсани да са се втвърдили и да не ги обират,като съответно и те да се предават/заради твърдите тампони / по купето.Виж и тампоните на генерацията.Преди време смених с чисто нови/ама ментерляк явно/тампоните на генерацията на един Пасат....е нямаше такова бучене и такова вибриране.След смяна с качествени,всичко си дойде на мястото!
    П.П.Мисля,че шайбите ни не са демферни....
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      От: Вибрация при празен ход - терано

      Ами, пробвай я тая шайба. Ако трябва я свали и запали джипа за кратко и виж има ли разлика.
      Виж и с натиснат съединител как е.

      Коментар


      • #4
        От: Вибрация при празен ход - терано

        Не че не става за дълъг път , но е по-шумен от преди.
        И при загрял двигател си го има . Иначе разход и тяга са си в норма.Пали лесно.

        Коментар


        • #5
          От: Вибрация при празен ход - терано

          Не че много разбирам ама отвори въздушния филтър като работи двигателя на празен ход и кажи какво се чува . Дали има промяна в звука.И капачката за маслото може да поотвориш.Имам предвид че при едно такова /бумкане което го чу Дядо Владо/излезе разхлабен кавал на клапаните и на първи цилиндър единия клапан имаше луфт около 5мм.

          Коментар


          • #6
            От: Вибрация при празен ход - терано

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            Не че много разбирам ама отвори въздушния филтър като работи двигателя на празен ход и кажи какво се чува . Дали има промяна в звука.И капачката за маслото може да поотвориш.Имам предвид че при едно такова /бумкане което го чу Дядо Владо/излезе разхлабен кавал на клапаните и на първи цилиндър единия клапан имаше луфт около 5мм.
            Ще го проверя това с въздушния филтър.
            Нещо явно изпада в резонанс и предава това бучене и вибрация по купето.
            Днес спрях в едни части втора употреба - разлгедах на едно терано модел до 95г -дизел - вутрешната част на шайбата беше гумена.Мойто незнам какво е - явно има и такива

            Коментар


            • #7
              От: Вибрация при празен ход - терано

              Спарки е твоят човек

              Коментар


              • #8
                От: Вибрация при празен ход - терано

                Проверих ролката на мойто - не е демпферна.Цяло парче желязо е.

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрация при празен ход - терано

                  Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
                  Проверих ролката на мойто - не е демпферна.Цяло парче желязо е.
                  И аз бях останал с такова впечатление,ама не бях сигурен...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вибрация при празен ход - терано

                    Ето малко развитие - смених тампона на скоростната кутия.Въпреки че не изглеждаше много-зле явно има значение за обирането на вибрациите.
                    На снимките се вижда как се е нацепил и от двете страни.
                    Натоварен е почти смачкан.
                    Сложих един друг в по-добро състояние (не нов) и вибрациите почти изчезнаха.Няма го и бученето.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t1.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5428009Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t2.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5428010Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t3.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5428011

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вибрация при празен ход - терано

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Това на студен или на топъл двигател и променя ли се нещо със загряването на мотора или не?
                      Принципно сега със застудяването моторите ни започват на студено да работят малко по-твърдо и със загряването омеква звука им,но чак пък да не става за дълъг път...няма да е това причината.
                      Единствената причина н апразен ход при форсиране на мотора да има вибрации е предаването им от мотора към купето.Да не би тампоните на мотора макар и да не са скъсани да са се втвърдили и да не ги обират,като съответно и те да се предават/заради твърдите тампони / по купето.Виж и тампоните на генерацията.Преди време смених с чисто нови/ама ментерляк явно/тампоните на генерацията на един Пасат....е нямаше такова бучене и такова вибриране.След смяна с качествени,всичко си дойде на мястото!
                      П.П.Мисля,че шайбите ни не са демферни....
                      Все пак май се оказах прав в предположението си...
                      Радвам се ,че нещата се развиха благоприятно!
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вибрация при празен ход - терано

                        Здравейте,

                        Някой, който е правил процедурата по смяна на този тампон би ли дал някой жокер?

                        Т.е. колко се повдига кутията, за да излезе стария и да влезе новия тампон? АКо се повдига повечко трябва ли да се разкача нещо, датчици, кардани, лостове, тампоните на двигателя (представям си, че би се получило усукване, което да ги скъса)?

                        Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вибрация при празен ход - терано

                          Аз съм сменял въпросният тампон. Става лесно и може и без канал. Отвиваш болтовете на тампона, вдигаш скоростната кутия с маслен крик колкото е необходимо за да излезе старият тампон, слагаш новия и пускаш крика, не е необходимо нищо за се разкача. Поздави.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вибрация при празен ход - терано

                            Благодаря!

                            А има ли вариант, в който на скоростите да е заминал, а на двигателя да са здрави? Т.е. доколко е препоръчително да сменя и трите наведнъж?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вибрация при празен ход - терано

                              Има-има... миналата есен го играх. На скоростите - скъсан, а на двигателя са си все още старите. При мен скъсването стана отведнъж и тресенето на празен ход бе ужасно. Смених само тампона на скоростите - както е описал колегата - с един крокодил и един малък крик за скоростите...на асфалта пред вкъщи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X