Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам проблем с генератора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам проблем с генератора

    Значи всичко е хубаво в калта но когато го потопя като подводница в водата и генератора ми гори! Ако някой е срещал този проблем и знае как да се справи моля да пише. Джипът ми е на 24волта.

    П.С. Колко ампера ви са генераторите ?
    Последно редактирано от Patrolz; 04-11-12, 10:28.

  • #2
    От: Имам Проблем с Генератора

    хайде хора 290 разглеждания,на никой ли не му се е случвало ?

    Коментар


    • #3
      От: Имам Проблем с Генератора

      А какво му гори? Намотки, диоден блок?

      Коментар


      • #4
        От: Имам Проблем с Генератора

        Първоначално публикуван от Patrolz Преглед на мнение
        хайде хора 290 разглеждания,на никой ли не му се е случвало ?
        Ами явно не....Бившия ми Патрол съм го потапял като подводница,дори е престоявал около 30мин. с генератор под водата и проблем не е имало никога!
        Така,че...нормално е да не се случва
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Имам Проблем с Генератора

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          .Бившия ми Патрол съм го потапял като подводница,дори е престоявал около 30мин. с генератор под водата и проблем не е имало никога!
          Така,че...нормално е да не се случва
          А като го купувах Патрола казваше че е каран само по асфалт...
          На мен се падна да сменя генератора,беше прекъснат ротора и затова купих нов /рециклиран/,мисля че струваше 230 лв.
          NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
          ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

          Коментар


          • #6
            От: Имам Проблем с Генератора

            Аз имам два такива убити генератора. Проблема и на двата беше, че гният, в смисъл корозират сериозно и умират. По предлагането на такива втора употреба съм си извадил извод, че са проблемни.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Имам Проблем с Генератора

              Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
              А като го купувах Патрола казваше че е каран само по асфалт...
              На мен се падна да сменя генератора,беше прекъснат ротора и затова купих нов /рециклиран/,мисля че струваше 230 лв.
              Ти ако знаеш ,че мислех да ти казвам,че стои само в гаража...и дори и по асфалт не е карана...
              Ама и ти си виновен,защото пък ме уверяваше,че само ще я лъскаш и ще ходиш по кафетата с нея...пък после...
              Майтапа настрана...явно тук си има някакъв проблем,защото доколкото разбирам,човекът се минава през по-дълбочка вода и ...тряс генератора гори!
              Едно е да гори примерно на някакво време от корозия,а друго е след всяко мокрене....и това последното според мен не е нормално!
              Поздрави!
              Последно редактирано от lubashki777; 02-04-13, 06:22.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Имам Проблем с Генератора

                Къде му е регулатора на тоя генератор? В самия генератор или е външен? Ако е външен ... сещаш се
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Имам Проблем с Генератора

                  За този не знам...на rd28t е вътре в генератора..
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имам Проблем с Генератора

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    За този не знам...на rd28t е вътре в генератора..
                    Аз затова питам, щото на Тойота съм виждал на 2 еднакви автомобила, с един и същи мотор, с 2 години разлика в производството, единия с външен, единия с вътрешен. Нисан и те си паат от време на време по такива дивотии, та знам ли...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Имам Проблем с Генератора

                      Но попринцип му гореше диоден блок ... 4 генератора втора ръка смени но все същото , и накрая се ядоса и си купи 684лв генератор от Скания чисто нов сега няма проблем.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X