Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Колеги.
    Има друга,специална и нарочно отворена тема,в която да показвате джипките си.Моля,използвайте нея,за да остане темата ми конкретно за автомобилите,които аз карам и разискваме проблемите и решенията им.
    Благодаря
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Някой знае ли как е захваната задната капачка на капака на клапаните,в която влиза маркуча от отдушникът.От там ми сълзи малко и искам да я оправя.С уплътнение ли е,на винт или е набита в капака?.Благодаря
      Колеги,никой ли незнае.....
      Благодаря
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Ми тоя капак се сваля веднъж на 3-4 години като се регулират клапани, как да помня?

        Свали го и виж. 4 болта на интеркулера, 2 скоби на маркучите му и 10-ина болтчета на капака. За 5 минути е долу. После си го слагаш със старата гарнитура и готово. Няма да тече - моя е свалян 3 пъти и още си е с оригиналната без да тече изобщо и без да мажа със силикони и прочие полюции. Това не е Опел, дето си тече още от завода.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Моля ако някой знае от къде да си купя секретни гайки за джантите на Тераното да ми каже.А също и точният им размер.
          Благодаря предварително

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Готова е капачката.Държи се на три болтчета от към вътрешната страна.Гарнитурката е със специфични отвори за отдушника и за болчетата.С подходящия силикон нещата заспаха.Идва ред на подходящия булбар.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Честита Коледа на всички.
              Колеги,да си покажа новата муцуна на Тераното.Знам,че мнението за такъв вид украси е противоречиво,но мен си ме кефи.
              Някой може ли да ми препоръча хубава добавка за почистване на мръсен резервоар.При първата смяна на филтъра вътре беше като мазут.За 1500км се позапуши и взе да ми гасне като е студен.Смених филтъра и се оправи,но още виждам че е черно горивото което влиза от резервоара.
              Благодаря[ATTACH=CONFIG]896154[/ATTACH
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от dvdimov; 26-12-16, 18:29.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                Някой може ли да ми препоръча хубава добавка за почистване на мръсен резервоар...
                "Махане и чистене" е името на добавката.

                Кой-знае колко боклуци е изгорило, за да е чак толкова задръстено.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  То е ясно,че това е най добрия вариант,но спрямо сезонът в който се намираме мислех да помисля за някакъв компромисен вариант.Било с добавка,било с пълнене на резервоара до горе на по-чести амплитуди и т.н.
                  Ще карам за сега така пък дано се поизчисти.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Понякога слагането на добавка има отрицателен ефект. Вдига всички мръсотии от резервоара, които досега са си стояли кротко на дъното, и мръсотиите запушват всичко по пътя на горивото, има случаи и на задръстени тръбички...

                    Та единствено решение което върши работа е сваляне и яко миене. Ако знаеш какви лайна има в резервоарите... От бензинов, 50-на литров извадихме сигурно на 5-6 кила тиня, песъчинки, и всякаква друга гадост. Не мисля, че искаш нещо такова да тръгне по системата...

                    А добавките са за лапнишарани.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Здравейте колеги съфорумци.
                      Имам нужда от съвет.Свалил съм смукателните колектори с цел подмяна на гарнитурата им.Колекторите са сравнително с добра чистота,но ги запалихме за още по голяма такава.
                      Въпросът ми е има ли смисъл да затапвам ЕГР и какво ще загубя или спечеля от евентуалното му затапване.
                      Благодаря предварително на отзовалите се.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Това за запалването се надявам да е някаква шега...

                        За другото - нито нещо ще спечелиш, нито нещо ще загубиш. Ако работи си го сглоби така. Ако не работи - сложи му една ламаринена гарнитура, откачи маркучето на клапата и го затапи с нещо подходящо, и си готов.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Понякога слагането на добавка има отрицателен ефект. Вдига всички мръсотии от резервоара, които досега са си стояли кротко на дъното, и мръсотиите запушват всичко по пътя на горивото, има случаи и на задръстени тръбички...

                          Та единствено решение което върши работа е сваляне и яко миене. Ако знаеш какви лайна има в резервоарите... От бензинов, 50-на литров извадихме сигурно на 5-6 кила тиня, песъчинки, и всякаква друга гадост. Не мисля, че искаш нещо такова да тръгне по системата...

                          А добавките са за лапнишарани.
                          Комшията пати и препати от такава добавка.Не стига че(както казваш ти)задръсти цялата система на голфа,ами и направи на каша уплътнението на бензиновата помпа.Не му стигаше трибуквието на голфа,и източения бензин и го наля на москвето!Голфа го оправи,но москвича година и половина си стои така.
                          Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 08-02-17, 17:48.
                          HONDA DOMINATOR 650
                          ОРЕЛ ASTRA
                          РСПБЗН-Приморско

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Изобщо не е шега.Свалихме колекторите напръскахме вътре с бензин,запалихме и с компресора въздух,и целият нагар падна.Избелиха се,даже снимах клип ама не мога да го кача.
                            А как се разбира работи ли ЕГРа
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Ако не е работил да си разбрал до сега.

                              Под "смукателните колектори", какво разбираш? Всмукателния колектор е един, и определено не си представям състояние, в което да има нужда от горната операция. Един спрей за карбуратори го изчиства до блясък. 2 пъти съм я вършил тая процедура.

                              ...както и да е де...
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Спарки , вероятно си без ЕГР , с ЕГР е друго - натрупва бая сажди. Чистил съм на другата кола - стъргане , горене , киснене и т.н. На тераното съм без тази екстра и няма такива истории . А иначе ако ЕГР не е толкова спекъл , че да е останал отворен му стига само да се спре вакума . Ефектът е вкарване на повече чист въздух съответно и горивото ( покрай по виските ст-сти на МАФ-а ) е повече в ниските обороти . Дефектът е повече азотни окиси в атмосферата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X