Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Еми...чудесен вариант според мен. Да, струва 3 табла втора ръка, ноооо както се казва в един виц рано или късно и те ще станат Опел

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Да,наистина е добър вариант,тъкмо преглеждам сайтът им,има го нашето табло.
      Но,нека преборя другите по-належащи проблеми пък...ако слуша може и да му направя подарък,то като сметна до тук за това табло 47лв. за работа и части плюс около 200км за четири ходения до Асеновград и....още малко е готово.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Та колеги оказа се венеца на т.н маховик.Има позагладени точно 4 зъбчета,но явно това е причината.Вече 20-30паления не ми е правил проблем,но ме дразни мисълта.Та поръчах на Люцкан венецът и така......засега
        Последно редактирано от dvdimov; 01-10-16, 11:33.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Здрасти.Стартера се сваля сравнително лесно.Повдигаш дясната гума,сваляш,подпираш отдолу на носача с нещо стабилно,за да не разчиташ само на крика.
          Откачаш гумения подкалник и стартера се открива.Мисля,че ключа беше 14,най добре звезда за горния болт откъм коша и лула за долния откъм калника.Бъди търпелив правят се малки амплитуди с ключа,докъто успееш с половинки от пръстите да ги доразвиеш.Откачаш буксата на включвателя,която е на обувчица и отвиваш дебелия кабел на стартера,пада се външния откъм калника не другия,който си е към стартера.
          Това е в общи линии,ако не искаш да вадиш стартера може само да го дръпнеш назад и да си огледаш зъбите на маховика после само да го бутнеш и по обратния ред да сглобиш.Ако искаш да го вадиш за ревизия,го ориентирай с бендикса нагоре и внимателно го проври покрай тръбичките и кабелите.
          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
          Сподели моля лесно ли се сваля стартера и какво се откача, че моя откакто го имам "мяука" докато завърта и мисля превантивно да го рециклирам скоро.

          Също някой ако може да даде съвет къде да го нося. Аз знам само за Франсизкуп, но не съм им използвал услугите никога.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Да се похваля,един от проблемите е решен.АВС-а работи.Качвам снимки на роторчето,което при демонтажа за смяна на лагера,при избиването му едното зъбче бе прецакано.С наваряване с течен метал и препилване системата започна да работи безупречно.Смених си и перката на високото,че старата беше понацепенка и разни уплътненийца по смукателната система и кулера.
            Прикачени файлове
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Здрасти.Стартера се сваля сравнително лесно.Повдигаш дясната гума,сваляш,подпираш отдолу на носача с нещо стабилно,за да не разчиташ само на крика.
              Откачаш гумения подкалник и стартера се открива.Мисля,че ключа беше 14,най добре звезда за горния болт откъм коша и лула за долния откъм калника.Бъди търпелив правят се малки амплитуди с ключа,докъто успееш с половинки от пръстите да ги доразвиеш.Откачаш буксата на включвателя,която е на обувчица и отвиваш дебелия кабел на стартера,пада се външния откъм калника не другия,който си е към стартера.
              Това е в общи линии,ако не искаш да вадиш стартера може само да го дръпнеш назад и да си огледаш зъбите на маховика после само да го бутнеш и по обратния ред да сглобиш.Ако искаш да го вадиш за ревизия,го ориентирай с бендикса нагоре и внимателно го проври покрай тръбичките и кабелите.
              А преди всичко това - откачаш плюсовата клема на акумулатора. Профилактично

              Аз отдавна съм споменал, че имам подозрение, че моето терано чете темите из форума и се чуди от какво да се разболее

              Преди 2г. смених клемореда и шалтера на стартера. Клеморедът съвсем беше сдал багажа, но преди да почине окончателно ефектът беше, че след като завърти стартера и двигателя запали се чуваше едно прибучаване, все едно бендикса не е отцепил и стартера се върти на празно, като има някакво стържене като на разбита втулка. Това продължаваше около секунда-две.

              От известно време насам отново започна да развива симптоматика - не винаги зацепва. Завърташ ключа, стартера развива обороти като на бомашина. В момента в който върнеш ключа и стартера понамали оборотите се чува как "зацепва" и си убива инерцията във венеца. Завърташ веднага след това - пали.

              Още по-драматично беше, когато на току що запалил двигател стартера не спря да върти... Толкова дълго не спря, че да имам време да изгася двигателя, да извада ключа, да спра да гледам като пребозало теле, мъчейки се да разбера от къде продължава да идва този странен шум, да извадя достатъчно голям инструмент, да отворя капака, да излезна от колата, и да успея из между всичките кабели и маркучи да го тресна, та да му дойде акъла в главата. Та, този долен шалтер и аз ще го сменя, като ми остане време в близкото бъдеще

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Да споделя,че проблемът ми с подбитите зъби на венеца е решен.Поръчах нов от Люцкан и ми го смениха заедно със семеринга на кол.вал.За сега всичко е ок.
                Остана ми само да реша и проблемът с подскачащите стрелки на таблото,но ще почака за сега,докато му намеря цаката.
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160923_125533.jpg
Прегледи:1
Размер:157.8 КБ
ID:5731210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160923_125634.jpg
Прегледи:3
Размер:149.1 КБ
ID:5731211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160923_125741.jpg
Прегледи:2
Размер:116.3 КБ
ID:5731212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160923_125845.jpg
Прегледи:2
Размер:109.5 КБ
ID:5731213Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160923_125619.jpg
Прегледи:2
Размер:154.2 КБ
ID:5731214Понеже наскоро колегата Димов се сдоби с терано дълга база и да използвам темата да покажа моя джип които ми се налага да продам тел.0896501591

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Това е колегата,който ми потдържа моя джип,може да му се има пълно доверие.Нисанът му е перфектен отвсякъде.
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Здравей Комшу.
                      Офертата си беше наистина много добра.Като за съседи.
                      Проблема го усетих и аз, и си мислих че е от кола нафта.
                      А явно не е.Като загрее се оправя. Дано не се отвори проблем скоро.

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Митак усетих го и аз.Мислих че е от нафтата.Но уви...
                        Дано не ми създава проблеми

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Има надежда за таблото ми.
                          Изпратих го на човек в Стара Загора,който ми го препоръчаха от други форуми,като спец по авто-таблата.
                          Днес ми се обади,че е сменил някакъв процесор,който се обучавал и му се преинсталирала информацията от стария.
                          Та за сега е станало,човека ще го тества и ако е ок утре ще ми го прати.
                          В момента в който го монтирам ще пиша дали вс. е ок.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            И аз съм с Терано.Купено от Dvdimov��Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-01-3392a5969f80efc757427d811a9831159f46b89870644e5a3e931b8a1b81871f-V.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5731938

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Да споделя,че проблемът с таблото е решен.Към настоящия момент вс.е ок,стрелките работят коректно показанията на другите уреди също.Единственно ми се загуби показанието за външната температура,просто изчезна.Не смятам да обръщам внимание на това,след като всичко друго работи.Ако на някой му трябва контакта на момчето от Ст.Загора за ремонт на табло да казва.
                              Човекът от Асеновтрад става,но само за презапояване на студените спойки,той си е ел.техник,а тук явно работата е по-специфична.Интегралната схема,която ми смени се наложи да я махнем и да си върнем старата оригинална такава.
                              П/С.
                              Някой знае ли как е захваната задната капачка на капака на клапаните,в която влиза маркуча от отдушникът.От там ми сълзи малко и искам да я оправя.С уплътнение ли е,на винт или е набита в капака?.Благодаря
                              Последно редактирано от dvdimov; 30-10-16, 17:31. Причина: Допълнение
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Е го и моя
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161005_150402.jpg
Прегледи:1
Размер:374.1 КБ
ID:5732772
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161005_150418.jpg
Прегледи:1
Размер:365.6 КБ
ID:5732773
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161005_180941.jpg
Прегледи:1
Размер:293.3 КБ
ID:5732774

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X