Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Спарки първото е за автомат а второто за ръчка и на него венеца е отделен елемент.
    Мда, обърнал съм ги. Сега ще поправя. Благодаря.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Да поискам мнението Ви отново.
      Значи преди да направя ремонт на стартера,бендикса се случваше да престърже и да не зацепи на сто паления макс.един път и след това веднага си зацепваше.
      След ремонт на стартера с четки и нов бендикс,и лагер започна да не зацепваше осезаемо по често,пък и по две три въртенета не хваща.Търся логиката и дали няма да се окаже,че проблема продължава да си е в стартера,а не в зъбите на маховика.Пусто не превъртяхме маховика докато беше свален стартера,ама то може би ще е и трудно заради това че е автоматик.
      Благодаря предварително.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Не мога да помогна,но това което си споделил е същото и при мене;
        /....... да престърже и да не зацепи на сто паления макс.един път и след това веднага си зацепваше...../

        следя с интерес темата.
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
          Да поискам мнението Ви отново.
          Значи преди да направя ремонт на стартера,бендикса се случваше да престърже и да не зацепи на сто паления макс.един път и след това веднага си зацепваше.
          След ремонт на стартера с четки и нов бендикс,и лагер започна да не зацепваше осезаемо по често,пък и по две три въртенета не хваща.Търся логиката и дали няма да се окаже,че проблема продължава да си е в стартера,а не в зъбите на маховика.Пусто не превъртяхме маховика докато беше свален стартера,ама то може би ще е и трудно заради това че е автоматик.
          Благодаря предварително.
          Значи не е проблема в маховика а в стартера.Или който го е правил не го е дооправил или шалтера прави номера.

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Бендикса го сменихме с нов,нали в него е този шалтер.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Бендикса го сменихме с нов,нали в него е този шалтер.

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                Значи не е проблема в маховика а в стартера.Или който го е правил не го е дооправил или шалтера прави номера.
                Паркираш се на място удобно за демонтаж на стартера.В момента на "незацепване" го демонтираш.И гледаш , дали има пострадали зъби отсреща.
                А мотора можете да го въртите , колкото си искате.Лоста на "N" и кеф ти през маховика , кеф ти през болта на КВ.Като свалите стартера бележете с нещо зъбите и ги огледайте всичките.Защото е много работата за смяна на зъбния венец.Стартер се по-лесно оправя.Успех!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Та планирал съм в събота пред гаража да се заема с демонтажа на стартера и дано успея да превъття маховика,за да го огледам,пък да разчитам,че ще е по-малкия дявол.
                  Прикачам снимка на маховик,който ми казаха,че е за автоматик.Видно е,че венецът е точкован със заварки за маховика,как мислите,като е сглобено по този начин възможна ли ще е подмяна на зъбния венец чрез рязане на заварките и нановото им заваряване.
                  Люцкан ми каза,че венецът се продавал като резервна част и върви заедно с някаква планка,на която се захваща хидротрансформатора на кутията.
                  Благодаря.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Маховик.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5729440
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Сподели моля лесно ли се сваля стартера и какво се откача, че моя откакто го имам "мяука" докато завърта и мисля превантивно да го рециклирам скоро.

                    Също някой ако може да даде съвет къде да го нося. Аз знам само за Франсизкуп, но не съм им използвал услугите никога.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                      Също някой ако може да даде съвет къде да го нося.
                      Имаме си съфорумец, дето се занимава със стартери и алтернатори. Gustav6x6 му е ника. На кръстовището на Сливница и Раковски му е "ателието".
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                        Та планирал съм в събота пред гаража да се заема с демонтажа на стартера и дано успея да превъття маховика,за да го огледам,пък да разчитам,че ще е по-малкия дявол.
                        Прикачам снимка на маховик,който ми казаха,че е за автоматик.Видно е,че венецът е точкован със заварки за маховика,как мислите,като е сглобено по този начин възможна ли ще е подмяна на зъбния венец чрез рязане на заварките и нановото им заваряване.
                        Люцкан ми каза,че венецът се продавал като резервна част и върви заедно с някаква планка,на която се захваща хидротрансформатора на кутията.
                        Благодаря.
                        [ATTACH=CONFIG]884441[/ATTACH]
                        Е тая ламарина го свързва с торк конвертора , та стават "маховик с венец".
                        ... Няма да е в зъбите на маховика проблемът.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Та проблема с таблото,не е решен.Смениха ми някакъв чип уж регулатор на напрежението,същия като параметри,но с различен корпус и с малко игра и жички майстора каза че е готово,чипа струваше 18лв.
                          Стрелките си играят,лампите мигат,зануляват се час и дневен километраж.Така докато поработи 2-5мин.Ще го търпя пък ако някой колега има за продаване работещо табло да казва.Другия вариант е да слагам английско в мили или от 3.0 дизел ако намеря и са еднакви де??
                          Сега ще се заемам със сагата стартера.Днес врътнах ключа,запали нормално и в самото връщане вече на бендикса изчегърта леко.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Това с чегъртането не може ли да е от задържащ включвател? Котвата да не може да се изстреля или връща нормално ..?

                            Така или иначе ще сваляте стартера да огледате венеца. Ако е здрав и проблема не е в него, то свалете шалтера и измийте с нафта хубво котвата, както и вътрешността на отвора в който тя влизаэи се движи.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Е, ти да не мислиш, че английските табла го нямат тоя проблем?

                              Зависи колко те дразни. В ибей мярках обява на фирма, която предлага ремонт на табла от Терано. Цената по спомен беше 2хх паунда, прибави шипинг на отиване и на връщане. Но пък дават гаранция и аз лично съм склонен да вярвам - като гледам в Wheeler Dealers по Дискавъри фирми с какви дейности свързани с автомобилите се занимават...примерно рециклиране на някакъв модул управляващ дросела на Мазерати, който е залят със смола, капсулован и т.н...

                              Т.е. има начин, въпросът е дали ти се дават толкова пари и колко често се проявява. Ако моето табло беше напълно неизползваемо през цялото време сигурно бих се прежалил, защото аз много си гледам уредите. Но ако го прави засега само на студено е друго... Лично на моето табло само му блокира стрелката за оборотите след дълъг преход, т.е. като се нагрее. Като загася и запаля след 10 минути примерно се оправя.

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                                ...Цената по спомен беше 2хх паунда...
                                150 паунда с ДДС е цената. Cartronix е фирмата.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X