Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Благодаря Ви за включването,ще пиша,като диагностицираме проблема.Сега е ред на регистрацията в КАТ
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Здравейте.
      Занесох таблото в Асеновград,презапои го човека и цифрите се появиха.Има обаче такъв един проблем,който си остана и след това.Само при първи старт в продължение на 2-3мин.всички стрелки подскачат до крайното си положение,светкат всички жълти лампи,занулява часовника и дневния километраж.Все едно откачаш и закачаш акумулатора,но колата си работи нормално.След тези няколко минути ако ще и сто пъти да паля и да гася проблем няма.Явно на нещо му трябва време да загрее или да се темперира.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Има няколко чипа. Единия е регулатор на напрежение с няколко изхода, другия май е контролера за стрелките. Не помня вече подробности. Може да опиташ и тях да смениш. ПОнякога така се държат чиповете предсмъртно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Колеги,благодаря за отзивчивостта на Спарки.
          Таблото ще го нося за ново преглеждане и евентуална смяна на някои компоненти,въпреки че от два дни не е правило номера,дали от топлото време дали от друго незнам....
          Относно АБС-а установихме,че при смяната на лагера и избиването на ротора се е отчупило малко парченце от едното му зъбче,което при висока скорост явно не е проблем,но при скорост под 40км.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABC1.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:5728731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABC.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5728730 датчика го засича и сработва помпата.
          Та ще се търси такова роторче,прикачам схема,за да се види -пише на него ABS Rotor,ако някой има идея от къде мога да го набавя ще съм благодарен.Във Варна го няма.
          Благодаря.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Питай Patrol fen от форума. Прати му номерчето и ще ти каже дали има наличности и цена. Другия вариант е да се изработи от същия материал, ама вероятно ще е играчка и няма да е евтино. Ако пък материала е обикновена стомана, може и да се ремонтира, ама щом се е отчупило, вероятно не е. Анализ струва 20-30лв, май.

            Снимай да видя каква е повредата, ако можеш.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Не мога да снимам защото вече е сглобена полуоската,забравихме да направим снимки.
              Моя майстор и приятел предложи ако не успея да намеря да я свали и да опита да навари зъбчето с СО-то и после да припили до размера на другите и според него би трябвало да стане,но първо ще потърся.
              Питах при Patrol fan,но ми каза че не се продавало като резервна част,но сега ще му пратя снимките да види.
              Благодаря.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                Питах при Patrol fan,но ми каза че не се продавало като резервна част,но сега ще му пратя снимките да види.
                Вероятно не е гледал където трябва. Гледа се не в "Rear axle" а в "Brake -> Anti-skid control". Номера му е 47950-7F000. Въпроса е дали има наличност. Прати му номера направо.

                За да се е отчупило, предполагам е от някаква специална стомана. Ако беше от обикновена, нямаше да се отчупи, а евентуално щеше да се подбие или изкриви. Та наваряването го разглеждай като последно решение. Поне аз бих.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Такааа,сагите продължават.
                  Нов ротор на АБС-а няма да се купува щото е 232лв.,безмислено скъпо.Ще пробваме с наваряване на зъбчетата,пък ако не стане ще си карам без бушон.
                  За таблото и подскачащите тстрелки поръчахме нов контролер на напрежението пък дано стане,защото човека в Асеновград презапои всичко де що има вътре,смени и някакви кондензатори ама,не студено ли е подскача,стопли ли се спира.
                  Новото 20 което излезе е необходимост от смяна на венеца на маховика в определена позиция,не винаги,явно износването е на едно място и като попадне на него не иска да зацепи бендикса.Стартера не е,беше свален и подменено всичко що подлежи на износване,четки,лагерче,бендикс.
                  Нужен ми е съвет,да сменям ли или да търпя,лошото е че е автоматик и незнам как да процедирам при отказ от запалване.От къде може да се вземе венец за маховик,нов ли втора употреба ли и как им вървят цените,ако изобщо ги има.
                  Благодаря.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Останал съм с впечатление, че държиш колите ти да са изправни. А автоматик с недобре работещ стартер си е бомба със закъснител - нито можеш да го запалиш с бутане, нито да го дърпаш на въже. Ще те зареже някъде на майната си и после освен ремонта, ще дадеш още толкова пари за репатрак.

                    Чувал съм, че на някои коли венеца се нагрява и избива от маховика. После може да се обърне от другата страна, ако зъбите са износени само от едната страна.

                    Не виждам смисъл да се търси нов венец или маховик. Тия маховици са масивни (а не демпферни). Също и не са някакъв масов проблем, та да ги няма по моргите. Търси здрав и неизносен. Не знам дали са еднакви на автоматиците и ръчките
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Така е Павлине.Държа всичко да е идеално дори и да е нещо маловажно.Не се бях сетил за обръщане на венеца,но ще се поинтересува още утре.Благодаря
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        На автоматика е една тенекия дето да вържеш ХДП-то . Няма как да го избиваш и обръщаш. Виж с наваряване и обработка на зъбите става.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Колеги,някой знае ли венците на маховика при автоматик и ръчна еднакви ли са и дали са взаимозаменяеми.Да знам дали да търся венец втора употреба.
                          Благодаря
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Според тези 2 картинки автомата не е с отделен венец, или поне не го дават като отделна резервна част, а на ръчката и маховика е много по-различен, и венеца е отделна част.

                            Автомат:
                            http://nissan4u.com/parts/terrano2/e..._and_flywheel/

                            Ръчка:
                            http://nissan4u.com/parts/terrano2/e..._and_flywheel/


                            Картинките са за еднакви по всичко останало возила, с точност до месец като дати на производство.
                            Последно редактирано от sparkybg; 25-09-16, 18:26.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Спарки първото е за автомат а второто за ръчка и на него венеца е отделен елемент.

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Много ти благодаря,ще се взима нов явно.
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X