Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Благодаря ти,но искам да не ги разкачам всеки път,а само да врътна ключето на офф.От едната страна да е с мъжко,за да закача директно моята клема,а от другата женско за акумулатора.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Тя клемата си седи на акумулатора. Ти само развиваш на ръка перчатата гайка и махаш кабелната обувка.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
        Едва ли са подгревни свещи,защото пали като кибрит и първите 10-15 сек. няма абсолютно никакви колебания или претрисане.
        Глъхненето започва след това ...
        Баси, последните 10тина дена и тук започнаха да се сипят подобни проблеми. Има ли шанс да е свързано с някой окапал термодатчик? Сори, ако въпроса е тъп, не съм особено в час с тоя двигател, а нямам абсолютно никакво време да се ровя...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          При мен се оказа,че някакъв "авансатор" в помпата дава колебливи данни докато не вдигне малко температурата.Казаха ми да не го мисля и да не го пипам.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Здравейте колеги.
            Реших да използвам тази тема,защото все пак си е моя,за да ви представя новата си машина.
            Отдавна не съм се включвал,но това е защото нямам никакви ядове и притеснения с зверчето.
            Така беше до момента,в който един комшия не ме изнуди да му го продам.Освен добрата оферта,която ми предложи решението ми за продажба дойде и от необходимостта от по-голямо семейно возило,тъй като скоро семейството ми ще се увеличи с още един член.
            Та продадох му го и една седмица сън не ме ловеше,докато не намерих желаната дълга база със седем места,естествено 2,7 тди и автоматик.Прикачам снимки,на прима виста,никакви ръжди,добър външен вид,доста мръсно от вътре,но ще го изперем.
            Предстои ми процедурата по маслата,филтрите,маншони на каретата,семеринг на задна полуоска и евентуално гарнитура на картера,че е омаслен.Не му работи люка и дясното ел.стъкло.Това са все неща,които не ме притесняват особено с времето ще ги реша.
            Проблемът се явява прословутото табло с уредите,всички стрелки работят,но нищо по дисплея не се вижда,та да питам някой намери ли категорично решение на проблемните табла или да го карам на проба грешка.
            Другият ми въпрос е,как евентуално мога да заменя оригиналния касетофон с копчето за аварийните мигачи с обикновен такъв.
            За сега е това от утре почвам процедурите и ще Ви държа в течение с текущите си въпроси.
            Радвам се,че останах верен на марката,че се бях загледал по едни........
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от dvdimov; 05-09-16, 21:34.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Дай да си хортуваме тук, че онази тема е за друго.

              Та Тераното е 1:1 с твоето, даже и същите джанти му взехме миналата година. Човека си го кара в стандартен вид от 2008-9 някъде.

              И той имаше проблеми с таблото. Оправил го е в Асеновград. Влизаш от към Бачково и завиваш на дясно, да слезнеш покрай реката. Пресичаш първият мост (Черният мост му казват) и веднага в дясно връщаш назад покрай реката:

              Карта

              На кръстовището на ул. "Асенова Крепост" и ул. "Винарска" има детска градина (виж със Street View). Някъде до оградата на градината му е сервиза. Всички в квартала го знаят - Телевизионният сервиз на Сашо. Общо взето знаел какво прави и имало и други табла за ремонт при него.


              П.П. Моят приятел е отишъл с джипа до сервиза и там си е свалил таблото. Два винта на козирката и още 4-5 на самото табло. Нищо сложно

              П.П.П. Внимавай, че някои табла не трябва да се въртят много. Дръж таблото в същата позициция в която си стои в колата. Защото има някаква течност в стрелковите уреди, която може да изтече и после да не работят коректно.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Благодаря ти,полезна информация.Днес го свалих и видях,че джамбазите са го подпряли отзад с една хартия,която като го притисне започва да показва дисплея.
                Та махнах хартията и притиснах по друг начин та за сега показва,ще видим до кога.
                Трябва да сменя освен всичко що е масла и течности,биалетите,тампоните на стаб. щанга и тампона на скоростната кутия,а и перката на виското ми е нацепена.
                Абе бая е покаран яката,но ръжда няма точка,ще го вкарваме в пътя то е ясно.
                Много странно не му работи заключването на волана,чудя се какво е наложило тази процедура??
                Последно редактирано от dvdimov; 06-09-16, 14:16.
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Да ти е често,много безаварийни ,на снимките и,глежда мн.добре .
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Здравей Колега,
                    Проблема е разисквана в друга тема - в повечето случай проблема е студени спойки.
                    Решението - взимаш поялника и ги поправяш внимателно.

                    Успех.
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Здравейте.
                      Машината е обслужена и готова за регистрация.
                      Появи се странно активиране на АБС-а, по време на движение се чува как помпата му започва да бучи и педала при лек допир започва да подскача.
                      Наложи се да сменим заден десен лагер заедно със семерингите на полуоската,защото бяха протекли.На полуоската има едно роторче за АБС,за което в ръководството пише,че се сменя с ново при вадене,а ние сложихме старото.
                      Моля,някой ако се е сблъсквал да сподели дали е възможно проблема да е там или къде да го търся.
                      За сега съм махнал бушона.....
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Направо ще паднеш с каква лекота се сменят разни работи според ръководството Гривната на АБС-а не виждам какво ще й стане освен да е зацапана. Т.е. с мека телена четка е можело да я тръкнете, въпреки че моята беше доста гнусна последно като отварях и работеше, т.е. едва ли е това.

                        Тъй като скоро се борих и аз с АБС да спомена за прословутите кабели на предните датчици. Напълно е възможно от някакви вибрации по време на път да попрекъсват и това да обърква системата. При мен беше прекъснат по-сериозно и още при даване на контакт светваше лампата на таблото. Т.е. при теб може да е същия проблем, но с друг интензитет. Може с един мултицет да мерите съпротивление на датчика при първия куплунг след него докато някой чекне кабела като евентуално да хванете дали е това проблема.

                        Моята компетенция стига дотук Сигурно рано или късно ще се изкаже Д-р Спарки, но на първо време това може да пробвате.

                        Успех

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          На първо време така и ще направим.Ще измерим и четирите датчика пък то надявам се ще си покаже.При мен още при първото натискане на педала се появява това ручене,а в последствие и по време на движение без да натискам спирачката се чува брибръмчаването на АБС-а и тогава като натисна педала започва да подскача.Лошото е,че никаква лампа не светва при това положение.Светна след като извадих бушона и проблемът изчезна естественно.
                          Ще информирам за развитието,пък ако някой се сети за нещо друго нека сподели.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            10 пъти по-вероятно е да е преден датчик. С мерене не винаги можеш да го хванеш, защото прекъсва при определено положение на кабела.

                            В ръководството не помня какво пишеше за съответната гривна, ама по форуми си го вадят и го връщат обратно въпросния ринг. И да е зацапан с грес/масло/кал, в общия случай пробхлем няма, освен ако в гняста няма железни стружки или ръжда.

                            Та, ако сте извадили ринга културно (с преса/скоба демек) и после сте го върнали на мястото му пак културно (с преса/скоба или тръба + големия "възпитател"), вероятността проблема да е от това е миниатюрна, ако например е хлабава или нещо такова. Ама то си личи още при слагането.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Може и куплунга на модула за АБС да напръскаш с контактен спрей.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Куплунга на модула няма от какво да корозира, освен ако не давиш возилото през ден, с ниво на водата в кабината до волана. Ама тогава ABS-а ще ти е последния проблем.

                                Датчик е. Преден. Типичен проблем.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X