Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Сериозно.Ще се радвам,тъкмо тогава смятам да му правя и сезонното обслужване с масла и филтри.
    Ел.перката при включен климатик фучи почти без да спира.
    Другия вариант е да послушам жена ми да идем на почивка за няколко дни в Разлог и да се омажем тогава/с масла,антифриз и др./
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
      Сериозно.Ще се радвам,тъкмо тогава смятам да му правя и сезонното обслужване с масла и филтри.
      Ел.перката при включен климатик фучи почти без да спира.
      Другия вариант е да послушам жена ми да идем на почивка за няколко дни в Разлог и да се омажем тогава/с масла,антифриз и др./
      С удоволствие, ма какво ще търсиш в Разлог , ела в Банско

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        В някой от спа хотелите в горите,че Банско много ми прилича вече на Сл. Бряг.Сори за спама.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Колеги,моля за съвет,има ли лесен начин за развиването на масленият филтър на Тераното,че мисля този път сам да си сменя маслото и помня,че в сервиза ми казаха,че била голяма борба с отвъртането и завъртането му.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Ми, може да се развие отгоре, отстрани и отдолу. Ако е студен ще ти е по-лесно, че ня пари.

            Вземи си развивачка с ремък, а не с верига. Тия с ремък са по-тънки и могат да се заврат между филтъра и блока. Тия с веригата не могат.

            Другия вариант е да му бучнеш една отвертка и да го охлабиш с нея.

            Веднъж охлабен вече не е трудно - просто трябва да го развиеш желателно без да го изпуснеш че става мазало.

            Сега, а съм програмист с тънки ръчички. Ако си комшия на Дан Колов може и по-трудно да е - там има разни тръбички за климатика, за хидравликата и прочие полюции. В тоя случай свали лявата гума, свали гумената престилката и действай от там.

            Купи си филтър MANN. Всичко друго е на порядък по-зле. С MANN гаси лампата на маслото за половин-една секунда след палене през целия срок между смените, а с другите след месец-два ще започне да я гаси чак след 4-5 секунди. Не е болка за умиране но говори за качеството на филтрите. Пробвал съм 5-6 марки, включително BOSCH, и всичките го правят това. Само оригинален или MANN не го правят. Той оригиналния напоследък е MANN в нисанска опаковка.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Никаква борба не е! Просто в повечето сервизи, при смяната оливат всичко от ляво с масло.Имаше някъде тема в която се коментираше свалянето му през предната лява гума, но нещо не мога да я намеря.Мисля, че Спарки беше писал нещо по въпроса!

              П.П. Със Спарки сме писали заедно

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                Никаква борба не е! Просто в повечето сервизи, при смяната оливат всичко от ляво с масло.Имаше някъде тема в която се коментираше свалянето му през предната лява гума, но нещо не мога да я намеря.Мисля, че Спарки беше писал нещо по въпроса!

                П.П. Със Спарки сме писали заедно
                То няма начин да го смениш без да поолееш с масло. Даже да го извадиш по възможно най-културния начин пак се олива. После иска автомивка с миене на мотор. То затова двигателното ми е винаги като аптека. Минимум 2 пъти годишно се мие.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Казвате филтри МАН,а не да си ги поръчам от Петрол фен оригинални, така ли.
                  Може ли някой да каже номерата на филтрите,които съответстват на 2,7 мотора.
                  Последно редактирано от dvdimov; 08-08-13, 11:42.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    Казвате филтри МАН,а не да си ги поръчам от Петрол фен оригинални, така ли.
                    Може ли някой да каже номерата на филтрите,които съответстват на 2,7 мотора.
                    Може и оригинални. Просто последния път оригиналния беше с надпис и номер на MANN, освен с нисанските надписи и номера. На последната смяна си взех директно MANN със същия номер (сзлиза си им по каталога за тоя двигател), и не намирам разлика с оригиналния. При другите, които съм пробвал разликата след втория месец е очеизвадна при първото палене за деня, или след час стоене изгасен.

                    Сега съм с горивен оригинален, маслен и въздушен MANN, и за купето DENSO. Особено тоя за купето радва много - дава сигурно двоен поток на другите, които съм опитвал, а вероятно ще изкара и повече време - по-рехав е. Не съм забелязал да вкарва повече прахоляк.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Благодаря.Изчерпателен както винаги.Взех си Ман.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Toва с лампата на маслото ми стана интересно... при мен винаги гасне веднага след запалване, дори и и на първо палене след смяна на маслото. Никога до сега не съм я виждал да гасне по-късно. Масларите не знам какъв филтър слагат...

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          И при мен е така лампата свети само на контакт в момента в който запали изгасва.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Масълцето вече е ново 5/40 Яко и филтър Ман.
                            Сменено при колега от форума с Терано,голям мераклия препоръчвам го на Пловдивчани,човека си има сервиз и е голям фен.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                              Масълцето вече е ново 5/40 Яко и филтър Ман.
                              Сменено при колега от форума с Терано,голям мераклия препоръчвам го на Пловдивчани,човека си има сервиз и е голям фен.
                              Че кой е този човек и къде е сервиза? Ако искаш и на лично.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Радо се казва,сервиза е в Кичука,пращам ти тел.
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X