Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
    Ролбара се оказа за модела след 2000г.,там номера се монтира по-високо на бронята.Свалил съм го и ще му търся пазара.Ето как седи на моя.Ако има мераклии на 0878/739299 или на лични.,имам и степенки от къса база.
    Къде я видя тази визия? Стои ужасно.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
      Къде я видя тази визия? Стои ужасно.
      Всеки си има вкус и той е различен от този на другия.За колегата е много готина визията,за колегата Р2Р пък е ужасна...
      В крайна сметка решава всеки сам за себе си ,според това което го кефи него,а не какво го кефи или не някой си....
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Всеки си има вкус и той е различен от този на другия.За колегата е много готина визията,за колегата Р2Р пък е ужасна...
        В крайна сметка решава всеки сам за себе си ,според това което го кефи него,а не какво го кефи или не някой си....
        Поздрави!
        Това, че е ужасно, е едно на ръка - въпрос на вкус. В гората това нещо няма никакво място, ясно защо. В града само пречи на бронята да изпълнява функциите, за които е проектирана. Но като Ви кефят - карайте си ги. Това поне е кекаво и не може да причини сериозни щети, за разлика някои метални "изобретения" по предниците на разни "сериозни" джипове.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Всеки си има вкус и той е различен от този на другия.За колегата е много готина визията,за колегата Р2Р пък е ужасна...
          В крайна сметка решава всеки сам за себе си ,според това което го кефи него,а не какво го кефи или не някой си....
          Поздрави!
          Благодаря ти за адекватния коментар.Изобщо не мислех да давам обяснения и да отговарям на коментара на критичния колега,той явно е естет.
          Относно булбара,реших да резна надписа терано и да го монтирам така,направиха ми го на фотошоп и мисля,че стои добре./дано не го види колегата Р2Р,"някъде в гората или блъскайки се по улиците"
          Поздрави![/QUOTE]
          Прикачени файлове
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Благодаря ти за адекватния коментар.Изобщо не мислех да давам обяснения и да отговарям на коментара на критичния колега,той явно е естет.
            Относно булбара,реших да резна надписа терано и да го монтирам така,направиха ми го на фотошоп и мисля,че стои добре./дано не го види колегата Р2Р,"някъде в гората или блъскайки се по улиците"
            Поздрави!
            Колега, приеми мъжки критиката и се опитай да научиш нещо. Всички сме минали по този път. Пий една ракия и гледай да не си докараш някой инфаркт.

            Пък като се престрашиш да дойдеш на някоя сбирка и се запознаем ще видиш, че наистина съм естет.

            ПП. Махнал си му най-хубавото!

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Приемам предложението,а като си естет можеш да ми предложиш някакъв вариант,за да стане естетически по-хубава муцуната.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Здравейте колеги.Тераното е без грешка всичко си му е ок,но стана топло и пак взе да ми качва температурата.Онзи ден беше към 30 градуса и тръгнах към балкана,на участък,на който зимата ми е минавал/стрелката на темп/ средата съвсем леко и виското се е пускало сега взе да подминава и средата към червеното,в момента в който спрях климатика се успокои и взе да слиза надолу,но пък и баира намаля.Виското фучи чувам го.Въпросът ми е да търся ли причина и къде или това е нормално.Зимата съм промил системата,пак ли да промия,да не е от капачката на радиатора защото когато срях и отворих разширителя изобщо не изфъска.Термостат не съм сменял,мисля че работи добре.Виско не съм сменял защато малко след средата започва осезаемо да фучи.
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                  Здравейте колеги.Тераното е без грешка всичко си му е ок,но стана топло и пак взе да ми качва температурата.Онзи ден беше към 30 градуса и тръгнах към балкана,на участък,на който зимата ми е минавал/стрелката на темп/ средата съвсем леко и виското се е пускало сега взе да подминава и средата към червеното,в момента в който спрях климатика се успокои и взе да слиза надолу,но пък и баира намаля.Виското фучи чувам го.Въпросът ми е да търся ли причина и къде или това е нормално.Зимата съм промил системата,пак ли да промия,да не е от капачката на радиатора защото когато срях и отворих разширителя изобщо не изфъска.Термостат не съм сменял,мисля че работи добре.Виско не съм сменял защато малко след средата започва осезаемо да фучи.
                  Глей ся, не е задължително да чуваш виското и да си сигурен, че работи. Тази ситема (с виско съединител) никога не е 100% зацепена или отцепена. Тя работи изклюително плавно и според нуждата, НО дори и да фучи може да работи да речем на 65-70%, а дори и по-малко. Направи теста с вестника, само пази пръстите - с руло вестник на студен двигател трябва да спираш перката, а назагрял да не можеш.
                  - смени термостата с 82 градусов, макар, че аз не съм го сменял и нямам грижи;
                  - Свали радиатора и го промии на водоструйка, ама внимателно, след това намясто промии и този на климатика.
                  * От Спарки знам, че този двигател е супер дурако устойчив и едва ли не нарочно трябва да го оставиш без грам антифриз за да го окотиш ;

                  Ако след това пак загрява, смени капачката на рядиатора, ама се съмнявам да е от нея.
                  Имай предвид, че при мен виското не работеше тоатално ( стрелката стои на 2/3) и го спирам с ръка без проблеми, но и тогава джипа не е стигал червеното, сега след като го смени нещата си дойдоха на място.
                  Когато джипа е натроварен до тавана с климатик, оГРОмен баир и газ до ламарината не минава 2/3, тоест стои м/у средата и началото на червеното.

                  Поздрави !
                  п.п. първо започни с измиването на радиатора, капачката на разширителни не би следвало да изсъсква, щото казанчето не е под налягане заедно с радиатора и двигателя. Увери се и че си обезвъдушил качествено

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Единствения случай, когато тераното ми е загрявало (без да прегрее) е на втора бавна и на 4000 оборота, доста рязко и продължително, в гората. И то загря, защото бях с калпаво виско и то се пусна със закъснение. При нормално асфлатово пътуване, независимо от товара, жегата, пуснатия климатик, големите гуми и квото още се сетиш, подминава средата с няколко милиметра и се спира на между 1/3 и 1/2 между средата и червеното. Говоря при адски тормоз, жега, баир, климатик и газ до ламарината, буквално.

                    Ако свалиш капачката на загрял мотор, би трябвало от там да поизригне доволно количество антифриз, възможно е и да кипне и да се попариш. НИКОГА не отваряй капчаката на загрял мотор, освен ако не е съвсем наложително по някаква причина и вземеш всякакви възможни предпазни мерки за да не се попариш. Вместо да отвиваш капачката просто стисни някой от маркучите - трябва да е твърд. Системата поддържа 0.9 бара налягане, тъй че трябва да е доста твърд. А на студен мотор трябва да е мек. Няма ли го това, сменяй капачка.

                    Та, щом при теб това не се е случило, системата ти по някаква причина не държи налягане, и понеже не държи налягане, не е достатъчно ефективна. Първи заподозрян - капачка на радиатора. Поръчай си оригинална от patrol fen. Не е скъпа и гарантирано е читава - аз сменях мойта заради.... скъсана лепенка отгоре.

                    @I. Stoyanov: двигателя колкото и да е непретенциозен и добре направен, все пак не трябва да се допуска системно да прегрява. Да, целия е чугунен, дърта и надеждна технология и даяни доста повече от много други, но все пак всичко си има граници. Със системен тормоз (имам в предвид, непоправени неизправности навреме), със сигурност рано или късно ще го убиеш. На други двигатели и едно прегряване им е достатъчно, тоя може и да преживее няколко (а може и да не - все пак го взимаш на 200+ хиляди, а не от магазина), но в крайна сметка и той все някога ще се предаде.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Ся,виското съм го пробвал не с вестник,а с някво картонче на студен двг и го спирам без проблем.На загрял не съм го пробвал,но като подмине стрелката средата започва да вие и охлажда сравнително бързо,това при температури до 15 градуса.Карам джипа само събота и неделя.Направи ми също впечатление,че като карам на равен път със 110-120 пак започва да ми минава средата стрелката ама не съм ги потдържал повече от 5км и не съм имал проблем.Така като чета какво си писал и твоя работи така,може би е нормално за тез джипове.Още като го взех септември и тръгнах да го карам изтръпнах,че при най-малък наклон на пътя започва да качва стрелката,но като включи виското вс.си идва на местото.Този път обаче се сепнах щотто продължи да отива към последната бяла линия на скалата и.... зе замислих.Иначе съм го промил 3 пъти и е зареден с червен антифриз,двиготеля и радиаторите понве външно са доста чисти.,пък и като гледам колко са ги накичили отпред,не мисля че ще се справя сам без да спукам нещо.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        @I. Stoyanov: двигателя колкото и да е непретенциозен и добре направен, все пак не трябва да се допуска системно да прегрява. Да, целия е чугунен, дърта и надеждна технология и даяни доста повече от много други, но все пак всичко си има граници. Със системен тормоз (имам в предвид, непоправени неизправности навреме), със сигурност рано или късно ще го убиеш. На други двигатели и едно прегряване им е достатъчно, тоя може и да преживее няколко (а може и да не - все пак го взимаш на 200+ хиляди, а не от магазина), но в крайна сметка и той все някога ще се предаде.
                        - Е така де, ся да НЕ пробва някой
                        * Аз разбрах, че е отварял капачката на разширителното казанче, не на радиатора !

                        - Все пак, тука става въпрос за загряване тоест примерно до около 100-105 градуса температура на охладителната течност. А не системно да си караш с 120 градуса и после да ревеш.


                        Поздрави !
                        п.п. Извън темата ама : Днес един пич идва с пътна помощ в сервиз на приятл. На въпроса какво и е на колата, отговаря, cитирам : Ами качвах "предел" (нещо като петрохан) и взе да загрява, имах шише минерална вода и долях около 1.5л ( но спестява подробността къде е налял водата), после се качих, светна една лама (лампата на маслото) и вика след 15-20 минути загасна, пробвах да запаля ама не стна, дори на дърпане неще , ама вика стар ми е акумулатора и сигурно е от него - целия сервиз се натръшка по земята от смях. Така, че подходете с внимание къде какво наливате

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Спарки,благодаря ти.Не се сетих да стисна маркучите,отворих разширителния съд и от там не изсъска иначи не ми е минавало през ум да отворя радиатора.Значи точно като ми стигна стрелката на 1/2 от средата до червеното спрях климатика/ако има общо де/,нормализира се и след около 200м. ми се наложи да спра,тогава направих теста с разширителя.След като запалих отново някъде след 5мин. явно от липсата на циркулация на антифриза стрелката се покачи почти до горната бяла черта и веднага щом тръъгнах падна до средата.Извинете ако се шашкам без причина,ама съм карал коли,които стрелките им/можеби така е зададено електронно/ стоят само по средата без да мърдат на горе или на долу
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                            Ся,виското съм го пробвал не с вестник,а с някво картонче на студен двг и го спирам без проблем.На загрял не съм го пробвал,но като подмине стрелката средата започва да вие и охлажда сравнително бързо,това при температури до 15 градуса.Карам джипа само събота и неделя.Направи ми също впечатление,че като карам на равен път със 110-120 пак започва да ми минава средата стрелката ама не съм ги потдържал повече от 5км и не съм имал проблем.Така като чета какво си писал и твоя работи така,може би е нормално за тез джипове.Още като го взех септември и тръгнах да го карам изтръпнах,че при най-малък наклон на пътя започва да качва стрелката,но като включи виското вс.си идва на местото.Този път обаче се сепнах щотто продължи да отива към последната бяла линия на скалата и.... зе замислих.Иначе съм го промил 3 пъти и е зареден с червен антифриз,двиготеля и радиаторите понве външно са доста чисти.,пък и като гледам колко са ги накичили отпред,не мисля че ще се справя сам без да спукам нещо.
                            На 110-120 по равното моето не подминава средата. Подминава я на баир, жега, климатик, и газ до ламарината. Ама не я подминава с много.

                            Провери си дали са ти твърди маркучите на загрял мотор и смени капачка ако не са.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Сетих се,че като гледах разширителя чух леко къркорене от към радиатора и дебелия маркуч горе.Ще взема да си поръчам направо една капачка.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Къркоренето се случва и при изправна капачка.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X