Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

    Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
    Разлика в таблата има, разгледай обявите и ще я видиш. Има модели с един и модели с два бутона. Явно има разлика и в буксите отзад. Успех
    Има втори фейслифт някъде 2002-2003-та. Видимо, предната броня е различна и някои други дреболии. И таблата имат някаква разлика, но мисля че няма значение дали е 2.7 или 3.0.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

      Аз го научих по трудния начин - "Направи добро, за да изядеш л...о".
      Колега се обади, закъсал в чужбина, таблото не показвало вярно и т.н.
      Юрнах се по моргите да търся, намерих, презапоих каквото можеше и го пратих.
      След 2 дни човека се обади да "благодари" как хубаво съм го нагласил с това табло, което не ставало - неговото било с 2 бутона, а това което съм намерил било с 1 бутон.
      Извода е - първо разбери какво точно ти трябва и после го търси.
      Най-вероятно няма разлика дали е от 2,7 или 3,0 - важно да е същото на външен вид.
      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
      Opel Campo 3,1 TD '99
      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

        Вече е проверено - табло от 2.7 след 2001 става и за 3.0 Голяма мъка беше да намеря

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

          Здравейте Колеги.... не ми стана ясно?!?!? има ли сега някой майстор дето отремонтира така проблемните километражи????

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

            Да,има.Писал съм в Стара Загора е.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

              За шума от километража - при мен го имаше отдавна, от време на време, предимно при ниски температура и висока скорост. И така, от зима на зима - все да го оправа и все не стигах до това. Накрая шумя, шумя и съвсем отказа - останах без скоростомер една хубава вечер, на 200км от вкъщи. Свалих си приложение за телефона, показващо скоростта и се прибрах. Също от години имаше и леко клатене на стрелката при ниски скорости.

              Та, като го отняма съвсем, реших че жилото си е заминало, поръчах ново. Интересното беше че като извадих старото, приличаше уж всичко да е наред въртях от едната страна - въртеше и от другата, гледах да не приплъзва някой накрайник - нищо. Както и да проверявах и напъвах си приличаше на съвсем изправно жило.
              Теглих една дългосвиреща, и така и така бях взел ново оригинално жило - сложих го.

              ...и...

              О! Чудо! Няма шум, няма треперене, няма нищо - просто си работи мазно и си върши работата, за която е направено. Явно при мен проблема си е бил изначално с жилото, а не с уредите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                Здравейте, ако колегата позволи, да попитам нещо, за да не пускам нова тема. Става въпрос за терано 1 бензин. Стрелката на температурата спря да се движи и установих че няма напрежение. Според някакъв американски форум трябва да й се подава 8V. Не мога да кача снимка но има един елемент с 3 извода - черен за маса, жълт за 12v и син -8v, който захранва уредите. По елемента има надпис 8Y07. Та въпроса ми е ако някой е разглеждал таблото си дали има такова нещо или го има само в старите кошници и съответно ако знаете за някаква ИС, която да ми дава 8V да споделите номера й. Мерси.

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                  Трябва ти линеен регулатор на напрежение 7808 или 78L08. В какъв корпус обаче няма как да знам без снимки на оригиналния чарк. Иначе струва 10-20 стотинки и го има в почти всеки магазин за електронни чаркове.

                  В краен случай ще трябва да се правят еквилибристики със свързването, ако го няма в същия корпус със същите изводи, но нищо драматично.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                    Да благодаря много, най-малкия ми проблем в какъв корпус и в какъв вид ще е. Аз свалих въпросния регулатор и закачих 3 кабела на негово място, за да затворя таблото и ще вържа новия елемент като го намеря. Просто не знаех че се нарича линеен регулатор на напрежение. Ще видя после дали имат нещо такова в нашия магазин за електроника.

                    Мерси още веднъж.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                      купих си ей такова https://i.ebayimg.com/images/g/yoMAA...8MG/s-l300.jpg
                      пише че 1,5А, но за 20 секунди доста се нагря. оставил съм го да виси над кормилото да го видя за няколко дена дали ще издържи.
                      Нямам си и на идея каква консумация има уреда.
                      Смяташ ли, че трябва да му слагам някакво радиаторче?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                        Много ли е сложно да снимаш оригиналното, барабар с мястото, където е сложено? Иначе хвърляме боб какво трябва или не.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                          проблема е в сайта, че не мога да кача снимката ...https://drive.google.com/file/d/11c0...w?usp=drivesdk така отваря ли се ?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                            И това акуминиевото е завинтено къде?

                            Ще трябва да му закачиш радиаторче със същата площ като оригиналното алуминиево или по-голяма, и да го закачиш на същото място. Трябва и паста. Трабва и кондензатори на входа и изхода. Предполагам това всичкото го има в оригиналната кутийка, която щом така и така не работи аз поне бих разцепил да видя каквоима вътре.

                            По един микрофарад на входа и изхода ще са му достатъчни. Входния трябва да е на 35V минимум, изходния на 16 примерно.

                            ПП: Проблема не е в сайта а в това че не си намалил снимката достатъчно - намали я до 1024x768 примерно, и ще можеш да качваш.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                              това цялото е около 5мм дебело, и е завинтено в нишата отзад за пластмасата с 1 винт (зад синия кабел, над буксата на снимката), що има 4 дупки си нямам и на идея. Корпуса му играе ролята на радиатор(според мен), ще го пръсна да видя какво има вътре, защото отзад е засмолено и излизат само 3те жици (на мерене показва 0,08v, което е недостатъчно явно). Радиатор със сходни размери имам някъде, пасата също.Предполагам кондензаторите са, за да акумулират пикове в захранването и да не ми "скача уреда" или ?

                              П.П. мерси и за инфото за големината на снимките.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                                За стабилност на линейния регулатор са кондензаторите.

                                Предполагам в заводското има същото, или почти.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X