Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

    Здравейте! Сигурно има подобна тема във форума но не я открих. Решил съм на моя ПАТРОЛ К160 3,3ТД да му преместя обеците на предните ресори в задния край. С какви проблеми мога да се сблъскам при изпълнението на тези прищявка? Ако има колеги които са се сблъсквали с тази "операция" да споделят какви са им отзивите с поведението на машината. Реших да се захвана с това защото два пъти чупя ресорите в задния край точно до ухото.

    Предварително благодаря!

  • #2
    От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

    На колегата Пламен Ковачев (zaiko1234) Патрола е така ,питай него!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

      Първоначално публикуван от milio Преглед на мнение
      ... Решил съм на моя ПАТРОЛ К160 3,3ТД да му преместя обеците на предните ресори в задния край. С какви проблеми мога да се сблъскам при изпълнението на тези прищявка...
      Ще се "сблъскаш" с геометрията. В смисъл - всичко ще трябва да работи наопаки и всички параметри, като отстояния, дължини, равнини, радиуси и т.н. трябва да се променят.
      Не съм сигурен дали изобщо може да се получи задоволителен резултат при тая конструкция на рамата. Лощото е че трябва да орежеш всичко, много да експериментираш и накрая ако не ти хареса да правиш оригинален вид.

      Коментар


      • #4
        От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        .......... Лощото е че трябва да орежеш всичко, много да експериментираш и накрая ако не ти хареса да правиш оригинален вид.
        Или 4 линково с койлоувъри
        Тук повечето експериментатори работим на принципа "проба- грешка" и накрая за скраб
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
          Или 4 линково с койлоувъри
          Тук повечето експериментатори работим на принципа "проба- грешка" и накрая за скраб
          Ахаа... Май някой беше казал - "давам двама небити за един бит".

          Коментар


          • #6
            От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

            И аз си мисля че ще се вкарам в някакъв филм, но ми се ще да пробвам! И без това доста съм променил "стареца" от оригиналния му вид!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0392.jpg
Прегледи:2
Размер:118.5 КБ
ID:5404141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0393.jpg
Прегледи:2
Размер:129.3 КБ
ID:5404139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0394.jpg
Прегледи:2
Размер:147.2 КБ
ID:5404140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0392.jpg
Прегледи:2
Размер:118.5 КБ
ID:5404141
            Ако само разменя местата на предната и задната планка на ресорите ще се вдигне предния край а задния ще застане още по ниско. Това с какви проблеми ще ме сблъска? Шлица на кардана ще започне да работи на скъсяване, което не е проблем. Как трябва да се направи " рокадата " за да няма проблеми и главоболия!

            Коментар


            • #7
              От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

              И според мен експерименти на базата на ресори е загуба на време а в крайна сметка и на пари.Ако целите и изискванията не са максимални се постигат не лоши резултати с носачи от мицубиши(по компактни са от нисанските) и пружини по избор.Има реализирани такива проекти и джиповете се движат не само в гората
              Борис 0888 999 едно едно9
              PATROL Y260 RB30S

              Коментар


              • #8
                От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

                Давай смело резултата ще ти хареса, няма нищо страшно при преместването на обеците. Важно е да предвидиш хода на кардана, накъде се свива и кога се разпъва.

                Коментар


                • #9
                  От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

                  Въпроса е защо Японеца го е направил така? Той не е прост значи има някакъв смисъл. Истината се крие в спирачките когато ресора е хванат отзад когато спираш ресорния пакет се изправя и избутва моста напред така се компенсират разните не малки усуквания и хлабини в ресорното окачване.Това всичко е на теория на практика не съм пробвал ама идеята и ресора и физиката да ми бутат моста назад при спиране не знам колко плюсов ефект ще има.Щом чупиш основен лист значи или имаш проблем в окачването или материала на ресорите вече е добил умора.Аз за 4-години основен лист съм чупил само веднъж заден и то по моя вина заради грешка в размера на тампоните.
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

                    Не съм се и съмнявал в способностите на японците ! Проблема според мен е че когато гумата срещне по-голямо препятствие с подходящата скорост, при изправянето на ресора той отива напред, в задния му край няма кое да поеме породените усилия и затова чупи на едно и също място. И двата пъти по този начин съм чупил лист, затова реших да се допитам за съвети и евентуално да променя конструкцията на окачването. С тази идея искам да се получат по-добри резултати и затова се допитвам до Вас!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

                      Земи си смени амортисьорите и да видиш как ще спреш да чупиш листа.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

                        Здравей Колега моят нисан е с обърнати обици на ресор . Моите впечетления са че вози малко по меко при стандартното си окачване при по висока скорос но повярвай ми че искупих къде що има ресори из района за нисан . Ама и то мойто каране е едно ресори и дифове ги преравнявам към графа ежедневни разходи . Поздрави и Наслука..
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

                          Основните листове се чупят предимно от челен сблъсък на обеците отпред. Не са виновни японците, не са лоши листовете...карането ни е такова. Не съм привърженик на тази корекция.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                            Здравей Колега моят нисан е с обърнати обици на ресор . Моите впечетления са че вози малко по меко при стандартното си окачване при по висока скорос но повярвай ми че искупих къде що има ресори из района за нисан . Ама и то мойто каране е едно ресори и дифове ги преравнявам към графа ежедневни разходи . Поздрави и Наслука..

                            Нали затова си ги гласим "камиончетата" , да си правим кефа ! И на моя съм му свалил мостовете под ресорите, а това с обеците е следващата заигравка. Ако имаш възможност качи малко снимков материал! Предварително благодаря колега!

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Земи си смени амортисьорите и да видиш как ще спреш да чупиш листа.


                            Всичките амортисьори са нови, двойно-действащи!
                            Последно редактирано от CarTest™; 03-09-12, 16:54.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преместване на обеците на преден ресор при ПАТРОЛ К160

                              Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                              Здравей Колега моят нисан е с обърнати обици на ресор . Моите впечетления са че вози малко по меко при стандартното си окачване при по висока скорос но повярвай ми че искупих къде що има ресори из района за нисан . Ама и то мойто каране е едно ресори и дифове ги преравнявам към графа ежедневни разходи . Поздрави и Наслука..
                              Пламене чупил ли си лист на ресор,когато бяха по по японски монтирани,щтот аз от рипане не съм успял до сега може би Търтея да е прав за амовете.Успявал съм да изкривя основния лист (наистина в задната част) но след удар в пън скрит в коприви,удара бе в обицата,но от скок надали.
                              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                              Кольо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X