Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Терано 2

    Колеги помагайте, загрява ми задния барабан, също и дифа в средата, не мога да държа дланта си повече от минута на дифа. Майсторът ми прави профилактика на спирачките, маслото на дифа е на 5-6 месеца, не било лагер. Ако някой има идея, моля за помощ.

  • #2
    От: Проблем с Терано 2

    За дифа да не сте правили ремонт нещо насоро. Загряването би могло да се получи от неправилно контактно петно на пиньона спрямо короната!
    За барабана най-вероятно задържал механизъм претиска накладката и така стопля.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Терано 2

      Ако проверяваш само на пипане за топлината, всъщност може да не е чак толкова горещ. Примерно 50-60С, с такава температура ще си изгориш пръстите, но за автомобила не значи автоматично че има някакъв проблем. Зависи дали караш много по магистрали, с висока скорост, също дали товариш колата с багаж. Съществено е маслото да е качествено и да е по вид каквото е предписано за конкретния модел.


      Ако те притеснява, може да поискаш да проверят температурата с точност колко градуса е в сервиз, тогава може да се каже дали действително е проблем. Най-лесно е да пипнеш с мокър пръст, водата не би трябвало да изцвърчи като на горещ котлон, това ще ти даде най-груба представа дали температурата е над нормалните граници.
      Може да са тръгнали да се износват разни чаркове, но не е необходимо да се сменят профилактично без да има симптоми на някаква действителна повреда.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Терано 2

        от това което си писал според мен проблема ти е само от задържащото колело,отстрани проблема на колелото и чак тогава следи за проблеми в дифа
        дифа най вероятно загрява защото е ЛСД и когато едното колело задържа се товари касетата и от там и загряването.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Терано 2

          Колега, отвори си проблемния барабан и си раздвижи цилиндърчето което разтваря челюстите......ако проблема не е там, може жилото да е клеясало и да задържа в кожуха. Аз имах същия проблем и дядо Владо го оправи, та и другия барабан отвори, смаза жилата и проблема вече го няма.

          За дифа, колегата ти е казал, оправи си първо спирачките отзад, после гледай дифа.

          П.П. Кажи от кади си, за да ти препоръчаме читав майстор.

          Успех.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Терано 2

            Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
            от това което си писал според мен проблема ти е само от задържащото колело,отстрани проблема на колелото и чак тогава следи за проблеми в дифа
            дифа най вероятно загрява защото е ЛСД и когато едното колело задържа се товари касетата и от там и загряването.
            Умно! Много умно.
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Терано 2

              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
              Умно! Много умно.
              Благодаря на всички, дифа е ЛСД, но не е отварян никога- при мен. Сменял съм му маслото само. Утре сме на майстор ще сменям пак масло и вероятно ще пробва ме и с жилата, друго всичко било ок. Кофтито е, че не разбирам.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Терано 2

                Първоначално публикуван от Raykov Преглед на мнение
                Благодаря на всички, дифа е ЛСД, но не е отварян никога- при мен. Сменял съм му маслото само. Утре сме на майстор ще сменям пак масло и вероятно ще пробва ме и с жилата, друго всичко било ок. Кофтито е, че не разбирам.
                в такъв случай щом не разбираш моят съвет е не го показвай пред майстора,защото като те разбере ще ти наприказва куп простотии за да ти вземе още пари.
                в първия си пост си писал че маслото на дифа си го сменял преди 5-6 месеца,ако е вярно няма смисъл пак да го сменяш,за толкова кратко време маслото си е направо като новото,освен ако не си сложил това кото трябва с добавка за ЛСД,но все пак ти си знаеш

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Терано 2

                  Колегата axel е прав за маслото, ако си сложил читаво, изобщо не се занимавай. Да ти оправят само проблема с жилата.
                  Успех.

                  П.П. В темите Спарки е писал кои масла са най-добри да диф с ЛСД, порови се.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Терано 2

                    Значи за ЛСД трябва е с добавка, така ли, защото майсторът разбра, че е ЛСД след първия оглед когато започна да грее барабана.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Терано 2

                      точно така

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Терано 2

                        Колега, при мен цилиндърчето сдаде богу дух, изкриви едната накладка и почна да грее барабана. Ново цилиндъче 40лв., нови накладки 50лв. и вече всичко е наред

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Терано 2

                          А маслото като е на 5-6 месеца, пишеше ли на него че е за LSD. Щото ако не - не е като да не се е случвало да прави магарии и да издава странни звуци при завой например.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X