Обява

Свий
Няма добавени обяви.

чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

    Здравейте на всички
    от година някъде пак почна да ме човърка мисълта и за джип, а и от няколко месеца и по здравословни причини още повече се налага да си купя пак превозно средство с висока проходимост.

    Преди години имах патрол Y61 2.8 дизел дълга база. Сега ми се върти в главата пак y61 къса база, но кой мотор. Изчел съм всичко за 3.0 di, но пак имам въпроси. В момента дилемата е дали да си взема мотора, който може да ми спука глава или мотора, който може да запече? Друго притеснение стана от скоро и скоростната кутия. До колкото знам двата мотора се комплектоват с еднаква кутия. Но до колкото разбрах 3 литровия деигател е с двумасов маховик, а по спомоне когато сменях съеденителя на 2.8 май беше с обикновен маховик. Моля колеги с 3.0 мотора да споделят малко информация като цени примерно или впечатленмия дали е задължително да се смени и маховика. Имам лека кола на която и смених скоро съеденител, маховик и лагер на скромната стойност от 2700 лв и нещо не ми се дават подобни пари пак. Джипа ще го ползвам основно зимата като всекидневна кола, през другите сезони задължително всеки уикенд било то да се закарам с колелото до планината въпреки забраната от лекарите, да отидя на някоя разходка, BBQ, палатки, някой концерт, или евентуалн ослед време целата на машината ще е походи-експедиции.
    Умолявам колеги съвети от рода на ползвай търсачката да се сдържитате. Проверявах с търсачка, ръчно обурнах към 40-50 страници в подкатегория нисан. Попаднах на различни мнения - вземи си 3.0 или не , 2.8 е по-добър от 3.0, и т.н. Другото което ми се желае е да събера с тази тема по-подробна информация за 3.0 дизела за да обновим малко стари теми със сравнение на двата мотора, тъй като някои теми са много стари. Знам че след 2004 3.0 е по-надежден, но такива пари не ми се дават поради простата причина, че могат да се инвестурат в други по-полезни неща. Има и идеята ако изгърми двигателя да се сменя с друг, но не ми се иска да стигам дотам
    Еми остана само да чакам от ваша страна съвети, мнения и жокери.
    Благодаря предварително на всички

  • #2
    От: чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

    Така не може да се поставя въпроса. Единия двигател се вгражада до 99 год., а другия до 2009 год. Тоест, единия може да е 14 годишен, а другия 4 годишен. Ако се приеме среден пробег от 20 хил, км. на година, единия ще е на 280 хил., а другия на 80 хил. В този случай е ясно кой е за предпочитане.
    При приблизително еднакви години и състояние 2,8 ТД е за предпочитане защото е ремонтопригоден, което е задължително условие при закупуване на 13-14 годишен автомобил.

    Коментар


    • #3
      От: чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

      Здравей Андрю. Радвам се на бързия ти отклик. Може да не ме помниш, но преди години си взех точно от теб главата за патрола.
      попринцип се целя д виапазаон 99-2001 година.А и на пазара няма много избор в момента.
      В момента зависи как стоят нещата със маховика при 3.0 и това много ще наклони везната. Другото което е, че не вярвам много на километражите на екземпларите кооито гледам. Всички са около 200 000 км + -.

      Коментар


      • #4
        От: чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

        Кола и жена са на късмет!Ако е на твоя страна,каквото и да вземеш или ще караш и свиркаш,ако не - ще ремонтираш и свиркаш!

        Коментар


        • #5
          От: чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

          Първоначално публикуван от shadow88bg Преглед на мнение
          Здравей Андрю. Радвам се на бързия ти отклик. Може да не ме помниш, но преди години си взех точно от теб главата за патрола...
          Здравей!
          Знаеш тогава, че ремонта на 2,8 ТД се състои в смяна на главата и е поносим финансово предвид уникалноста на джипа. Не така стоят нещата обаче, при 3,0Di. Там освен главата, се разрушава групата бутала - цилиндри (чети в Руския нет). Ремонтни размери бутала не се предлагат и затова казвам, че двигателя е ремонто - непригоден. Освен това, се вгражда изключително проблемната помпа VP 44, за която в нашия нет има много изписано.
          В тая връзка, демпферния маховик (ако го има) ще ти е най малката грижа.

          Коментар


          • #6
            От: чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Здравей!
            Знаеш тогава, че ремонта на 2,8 ТД се състои в смяна на главата и е поносим финансово предвид уникалноста на джипа. Не така стоят нещата обаче, при 3,0Di. Там освен главата, се разрушава групата бутала - цилиндри (чети в Руския нет). Ремонтни размери бутала не се предлагат и затова казвам, че двигателя е ремонто - непригоден. Освен това, се вгражда изключително проблемната помпа VP 44, за която в нашия нет има много изписано.
            В тая връзка, демпферния маховик (ако го има) ще ти е най малката грижа.
            +1
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #7
              От: чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

              Някой с 3.0 двигателя да сподели нещо?

              Коментар


              • #8
                От: чудене за 2.8 или 3.0 Nissan Patrol

                3,0 се взима модела след 2004, ама аз това съм ти го казвал вече. А най-добре след 2006.
                Преди това единствено ако имаш как да провериш дали е сменен в гаранция.

                ПП От което нищо не следва де, щото шансът 2,8 да е тотално издухан е 50/50.

                Последно редактирано от turtey; 18-06-12, 14:48.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X