Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мигане на лампата за подгряване ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мигане на лампата за подгряване ?

    До скоро не го правеше.Двигател RD 28 T мисля така се пише ? След подгряване и запалване,лампата на таблото започва да мига,сякаш сигнално. Първото което ми идва наум,е че има изгоряла свещ,и някак в системата,нещо така е измислено,че мигайки лампата сигнализира за това. След около три минути спира да мига.

    И още нещо,тъкмо се сетих.Преди години щракаше едно реленца под таблото,но постоянно,изведнъж се почна това щракане. Свалих го,хем за мостра,хем да се ориентирам каква му е функцията.Предположих,че щом го махна,нещо ще спре да функционира,в някоя система,и така ще разбера към коя система има отношение това реле.Нищо не се промени,всичко си бе както преди.Двете неща нямат общо,защото релето го махнах отдавна,а мигането на лампата за подгряване е отскоро.

    Някакви идеи ?

  • #2
    От: Мигане на лампата за подгряване ?

    Изгоряла свещ.

    Коментар


    • #3
      От: Мигане на лампата за подгряване ?

      Преди години с Пасат B4 в Гърция ми се случи същото.
      След като се върнах, и след дълго чесане по главата и ровене из тефтери разни, в сервиза откриха, че това е индикация за изгоряла крушка на стоп-светлините....

      Така че...

      Коментар


      • #4
        От: Мигане на лампата за подгряване ?

        Е поне снимай релето бре

        Не е индикация за изгоряла свещ. Имаш нещо прекъснато по веригата на подгрева.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Мигане на лампата за подгряване ?

          На десния подкалник има един метален капак,който затваря отсека с релетата.Отваряш го и внимателно се опитваш/казвам опитваш,защото доста често всичко е спекано и е много трудна операция/ да извадиш на двете най-големи релета/ще ги видиш там влизат най-дебелите кабели/кабелите от буксите.Това са релетата за подгрева.Зачисти много добре всички букси и най-вероятно проблема ще се реши/последно при мен на Патрола ми се появи този проблеми се оказа на по-голямото реле един управляващ кабел-най-тънкия от всичките буксата му беше пълна с гняс и пясък....след почистването му,лампата забрави да мига повече/.
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X