Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

    Срахотен е!
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #17
      От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

      Багажника е станал страхотен!
      Поздравления за това красиво произведение!
      Константин Вълчанов.0888313247

      Коментар


      • #18
        От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

        Поздравления перфектна изработка и дизайн. Какво е горе-долу теглото му в завършен вид ?
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #19
          От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

          И направо почвай да си чертаеш вечер предна и задна броня
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #20
            От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

            Кажи ,че ми е интересно...детайлите на какво ги рязахте,за да има такава точност???
            Говоря за сглобките основно,за фигурките по държачите и стойките е ясно....
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

              Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
              ..... Какво е горе-долу теглото му в завършен вид ?
              Теглото не съм го мерил (мислех си, но забравих). На компютъра го изкарвам 42kg за вариант 7, и 54kg за вариант 2. Смея да твърдя че е достатъчно точно + - 100-200gr.
              Звучи стряскащо но се поинтересувах и се оказа че и на ARB са много подобни килограмите, след като видях че и техните тръби са същите 35 и 25mm. а и имат модел с размер подобен на моя +- 20-30mm стигнах до извода че и те са ползвали тръби с дебелина на стената 2mm. Но така е като се търси решение на подобно задание то и отговора е подобен - та нали и там има инженери - шега разбира се.

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              ...детайлите на какво ги рязахте,за да има такава точност???
              Говоря за сглобките основно,....
              Ако те разбирам правилно - тези детайли са правени на струг и фреза.
              Тук се вижда по-добре защото е с различни цветове.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bagajnik ASEMBLI ALL.JPG
Прегледи:1
Размер:98.6 КБ
ID:5367031


              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              .....Стига да мога, да ползвам някои, от идеите ти, де
              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
              ИДЕАЛНО! ......Ще си позволя да открадна малко идеи и да ги приложа в изработването на багажник за Паджерото.
              Идеите ги има подробно описани в .PDF файла в първият пост от темата, моля заповядайте.
              Към Liebherr4eto - не знам да ли ще отива на Паджеро (опит за шега), а ако знаеш аз от теб какво искам да открадна .... , като се видим и запознаем на живо ще ти кажа.

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              ...Все пак каква е боята? Така като гледам на снимката ми прилича на тази по багажниците на някои АТВ-та.
              На ATV-тата не зная каква е. За мойта - не може да се придобие представа от снимки. На пипане е като шкурка 600, матова и боядисаните детайли изглеждат като пластмасови. Иначе е INVER 580 полиестерна прахова.

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              И направо почвай да си чертаеш вечер предна и задна броня
              Да ама нещо ми не идва музата
              Последно редактирано от Paladin; 19-04-12, 18:55.

              Коментар


              • #22
                От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                ...
                Към Liebherr4eto - не знам да ли ще отива на Паджеро (опит за шега)...
                Напротив! Точно заради хеви-метъл елементите много ще му отива Е, ще е малко по-къс, но концепцията ти много си я бива.

                Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                ....а ако знаеш аз от теб какво искам да открадна .... , като се видим и запознаем на живо ще ти кажа.....
                Ще е интересно да чуем
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #23
                  От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                  При подреждането на багажника вече си има определени места за определени неща.
                  И за да не е връзването импровизация всеки път реших да си наслагам разни кукички и ограничители за по лесно и бързо товарене на багажника. Всички допълнения са на болтови връзки за да могат лесно да бъдат демонтирани когато се наложи.
                  - Първото е ограничители едновременно с това и притискачи за bbq уока.
                  Преди - едно оплитане, едно увързване, веят се ремъци - абе лоша работа. Освен това удължените дръжки, дългата лъжица, дървената лопатка и другите пособия от уока трябва да са отделно, вътре в джипа.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0935.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5594012

                  Малко чертане, малко визуализации, малко проби

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Z11_2.JPG
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5593987 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Z11_1.JPG
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5593988 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140518_172506.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5593989 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140518_172637.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5593990

                  После си уших (е не аз лично) и една чанта за да мога да си слагам всичко на едно място и ето какво се получи.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140518_174225.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5593991 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140518_173819.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5593992 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140518_173840.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5593993

                  Един карго колан (от малките) с четири куки и ето, слага се и се сваля доста по лесно от преди.

                  - Второто е ограничители за шатрата (павилион)
                  И пак - едно оплитане, едно увързване, веят се ремъци - абе грозна и бавна работа.
                  И пак малко чертане, малко визуализации

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Z08_3.JPG
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5593998 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140609_114659.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5593999 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Z08_2.JPG
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5594000 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Z08_1.JPG
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5594001
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140609_114608.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5594003

                  И така

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Z09_3.JPG
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5594010 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Z09_2.JPG
Прегледи:1
Размер:174.5 КБ
ID:5594011

                  Два карго колана с допълнителни куки на тресчотката и пак вече се слага и сваля доста по лесно от преди.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                    Много мераклийски! Браво!
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                      Супер!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                        Страхотно е, много полезно си уплътняваш времето Аз си мислех да пригодя за моята нещо класическо - багажник от Лада или Москвич примерно - тя и без това си има рейлинг. Единствено се чудя как евентуално ще ги пазиш всичките неща отгоре, ако времето се скапе. Мислех си за брезент или винил, обаче ми се струва, че много ще свири и пляка... пък ако ще се пътуват едни 4-500 км няма да е от най-приятните шумове.
                        'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                        Коментар


                        • #27
                          От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                          Предназначението на моя джип е за 2-3 дневни излети и за пикници на не повече от 150-200 km. от вкъщи, за сега поне.
                          За дълги разстояния по асфалт скоростта е около 90 km/h, при по висока багажника започва да вие (да шуми) защото няма дефлектор, а не съм му правил понеже така или иначе аз го карам с такава скорост.
                          Всичко което е на багажника не се бои от скапано време (дъжд), най-много да се намокрят чантите - после ще изсъхнат и готово.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                            Колега, евала за проекта и изпълнението, образец за перфектна работа!

                            Би ли споделил с коя програмка прави чертането и ако не си патентовал все още чертежите, би ли пуснал работните файлове/сорс кода
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                              ЕВАЛА. С големи букви.

                              Много мисъл, чертане и труд. Малко хора ще го направят и по готовите чертежи. Малко са такива педантици. Скоро не бях виждал толкова пипнато произведение на изкуството.
                              Още един път огромно БРАВО.
                              LZ1AID

                              Коментар


                              • #30
                                От: Възможно по-сложен багажник за NISSAN Y60 къса база

                                Програмата е SolidWorks, файл с чертежите съм дал накрая на първият пост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X