Обява

Свий
Няма добавени обяви.

може ли двигател от терано2 да стане на терано1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • може ли двигател от терано2 да стане на терано1

    здравеите може ли някои да каже дали двигател от терано2 пасва на терано1 без да се сменям кутията. имам терано1 2.4 бензин но двигателя ми вече няма мошност предполагам че е иска ремонт но майсторите казват че пак може дане върви пък и един двигател от терано2 2.7тд или 2.4 бензин мисля чее по добре

  • #2
    От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

    Би трябвало да пасне. Ама вероятно ще ти трябва и инсталация, компютър и прочие.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

      Е..ако е 2.7тд. 101к.с. с механична помпа е въпрос на напсване.Компютър няма да ти трябва!
      Всъщност ,защо ако се ремонтира,нямало да може да върви и да има тяга....При един качествен ремонт би трябвало да няма проблем...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

        Е как ТД на бензинова ск. кутия? То няма да вдига и 80. Или бъркам?

        Коментар


        • #5
          От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

          Някъде из форума се беше писало че разликата в скоростните кутии на 2,4 I и 2.7 TD/TDI била че тази на дизела била по-яка (в какво се изразява тази якост немога да кажа) иначе предавателните числа били едни и същи.
          Land Rover Discovery 3.9 V8

          Коментар


          • #6
            От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

            Първоначално публикуван от keidj Преглед на мнение
            Някъде из форума се беше писало че разликата в скоростните кутии на 2,4 I и 2.7 TD/TDI била че тази на дизела била по-яка (в какво се изразява тази якост немога да кажа) иначе предавателните числа били едни и същи.

            Може ли с конкретни цифри, че ЕЖК не е съвсем стабилна опора.

            Коментар


            • #7
              От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

              sparkybg е човека с цифрите
              Land Rover Discovery 3.9 V8

              Коментар


              • #8
                От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Е как ТД на бензинова ск. кутия? То няма да вдига и 80. Или бъркам?
                Пенчо, кутиите на бензина и дизела са еднакви. Само на новото терано след 1996-та (с интеркулер и компютър) е различна, но не с много. И дифовете им са еднакви дори. Отново разликата е само при по-новите 2.7 и 3.0 (4.375 и 4.11, срещу 4.625 на всички останали)
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Пенчо, кутиите на бензина и дизела са еднакви. Само на новото терано след 1996-та (с интеркулер и компютър) е различна, но не с много. И дифовете им са еднакви дори. Отново разликата е само при по-новите 2.7 и 3.0 (4.375 и 4.11, срещу 4.625 на всички останали)
                  Имаш ли някакво логично обяснение?
                  Нормалните обороти на дизел са около 2-2500. При бензин са около 3,5-4000.

                  Коментар


                  • #10
                    От: може ли двигател от терано2 да стане на терано1

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Нормалните обороти на дизел са около 2-2500. При бензин са около 3,5-4000.
                    Нормалните обороти на тракторен дизел са такива. При мен - 3100-3200 оборота отговарят на 130км/ч., и при такава скорост се кара без изобщо да се мъчи. Иска и още. Червеното започва на 4300.

                    Дори като подмине 3300 оборота дизела се успокоява и започва да работи по-равномерно, отколкото на 3000 например. (говорим за скорости към 140км/ч вече)

                    Ферозата при 4000 започва да върви, ама там е малък бързооборотен двигател с много по-бавни дифове (5 и двайсе и кусур)

                    2.4 бензина, слаган по джиповете е с глава и газоразпределителен механизъм да дава повече в ниските обороти. Не съм карал достатъчно дълго такъв, за да ми останат трайни впечатления къде колко се мъчи. Знам че не ми хареса, макар да му дават 0-100 май със секунда по-малко, отколкото на моя. Постоянно трябва да го натискаш и държиш в обороти, за да даде нещо.

                    Ама както и да е. Скоростите, раздатката, и дифовете са еднакви. Сега пак погледнах в книжката.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X