Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Изходна позиция - сложени нови лагери и смазка, сложена гайката за стягане, махнати спирачни апарати
    1. Стягаш гайката на 80Nm (това ще ти е трудно без спец. инструмент, тоест стягаш колкото можеш, аз вероятно я стягам на не повече от 30-ина Nm, което ако хубаво си набил пръстените на новите лагери до дъно не е проблем)
    2. Правиш по 5-6 борота на главината и в двете посоки (ще се върти трудно, може да се наложи да сложиш гумата за да можеш да въртиш).
    3. Разхлабваш така че да се върти свободно, после стягаш леко така че да може да се върти с леко задържане
    4. Слагаш едната шпилка хоризонтално, и върху нея слагаш подходящ предмет (чук например) с тегло около килограм- килограм и половина.
    5. Започваш да разхлабваш внимателно докато падне чука. Идеята е така да стегнеш лагера че чука да е на ръба на падането
    6. проверяваш дали законтращите дупки на шайбата за законтряне съвпадат с някои от дупките с резба върху стягащата гайка. Ако не - достягаш до 30 градуса с цел съвпадане
    7. Законтряш
    8. Проверяваш дали тегло върху шпилката под 2кг превърта главината (тоест с малко по-голям чук или добаване на някаква допълнителна тежест)

    През цялото време си пазиш палците - килограм и половина чук удра лошо като падне върху тях За по-лесно може да закачаш чука(или каквато тежест ползваш) към шпилката с кукичка от тел.

    Идеята на цялото това е галвината да превърта при тегло около 1.5-2кг върху шпилката.

    След около 1000км повтаряш процедурата без първа точка. След което поне 20000км луфт не би трябвало да се получи - просто проверяваш по веднъж годишно дали има луфт нагоре-надолу (хващаш гумата в горния и долния и край и клатиш, ако има луфт се чува), и ако такъв се появи, регулираш по посочения начин, без първа точка. Първа точка се изпълнява само когато се слагат нови лагери или си разглобявал главината. Идеята на първа точка е черупките на лагерите да се наместят в гнездата си добре.
    Последно редактирано от sparkybg; 23-11-15, 13:35.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Много мерси

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Свали си и сервизното - всичко пише там. Ако знаеш английски де.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Не ми се пуска обява,и затова тук да кажа....Ако някой му затрябват комплект предни носачи оригинални /моите смених с още по орегинални от Спарки/,и комплект предни и задни работещи амове,които също смених с още по добри пак чрез Спарки ,да се обади ще ги дам на много достъпна цена

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Амовете за запазени

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              здравей колега мисля че и ти като Спарки си с механизми валео на стъклата,питах го днес но не си спомня как и от къде ги е купил,ако ти можеш да помогнеш ще съм ти благодарен.

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Не знам въпроса към кого е зададен ,но преи седмица точно се наложи да сменям на едната задна врата механизма ,че жилото се беше омотало и съответно намачкало ,и не намерих оригинален при който жилото е затворено в ролката .Новата е с външна ролка което не е добре защото жилото е под стреса на шлага и прахоляк,но какво да се прави като няма оригинал .Ако на някой проблема обаче му е самия мотор имам здрв от задна лява

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                  Не знам въпроса към кого е зададен ,но преи седмица точно се наложи да сменям на едната задна врата механизма ,че жилото се беше омотало и съответно намачкало ,и не намерих оригинален при който жилото е затворено в ролката .Новата е с външна ролка което не е добре защото жилото е под стреса на шлага и прахоляк,но какво да се прави като няма оригинал .Ако на някой проблема обаче му е самия мотор имам здрв от задна лява
                  мерси за отговора колега въпросът ми беше към Любашки 777 все пак е негова темата но все пак благодаря.със какъв си го сменил и за какви пари и от къде?

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Какъв не мога да кажа сменях го в дъжд,че беше на зор работата иначе чрез евро07 ,а цената беше 150,с доста отстъпка,мисля редовен е около 220.Някъде имам снимка на новия,и ако те интересува,утре ще е кача

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      ок

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Относно механизма на стъклото - случайно намерих един човек, който се казва Пламен Маджаров (не го познавах, не му правя реклама - негови координати има в нета, има и фейсбук страница) към който се обърнах да ми ремонтира стъклото. Бях си поръчал ремонтен комплект от ибей уж сам да го сглобявам. Моето се свали веднъж и повече не поиска да се качи. Беше си надъвкал жилото и съответно се беше прецакала ролката. Поради омотаването още като отворих кутийката, която помещава жилото то се разхвърча и не успях да видя как е намотано оригинално, а за някой който не се е занимавал с такива механизми е малко странно. Та с моя ремонтен кит отидох при Пламен. Там се оказа, че половината неща в тоя кит не отговарят на оригиналните и с него не става (да знаете, не поръчвайте такива китове от ибей ). Реално използвахме само ролката, тъй като моята се беше скапала. Човека сам си изработва жилата, а останалите части при нужда поръчва. Сговорчив е, не взима скъпо (поне според моите разбирания), а освен това е офроудър и става разговор. Та при проблем със стъклата, а и разни други интериорни ремонти го препоръчвам...поне за хората, които не искат или не могат да се занимават с тях.

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Дано решението да е трайно. Защото единия от моите механизми го ремонтирах 2 пъти (като след първия ремонт изкара доста - нещо като 4 години), другия веднъж, но след последните ремонти и двата не изкараха дълго. Смених единия, след 2 месеца смених и другия. Всичките фабрични пластмаси по него дъртеят и се пукат. То изнзчално това е проблема за намотаването - обикновено едното жило се откача от танкетката. За капак най-накрая се пукат/късат накрайниците на жилата Ако ги е направил метални ще изкарат доста, ако е оставил оригиналните - тсъ.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            След три дни работа, ето го резултата!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12620805_10153181451410356_2041323630_o.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5699761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12631057_10153181451380356_948838052_o.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5699762
                            Nissan Terrano II с вградена лебедка!
                            Последно редактирано от niki_nikolovnet; 25-01-16, 19:13.

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Браво.А някакви снимки преди това или по време на работа...........

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Нямам снимки по време на работата. Плановете от начало бяха други, а стана както е на снимката. За повече информация на л.с. или по телефона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X