Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    На пиезо дюза меренето на съпротивление е безпредметно. Вероятно ще даде безкрайно съпротивление.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Колега , а светва ли изобщо чека при даден контакт ( преди запалване ) ? Като се извади буксата на умната дюза ЕКУ то работи по предварително зададени ст-сти на предварението и изобщо не я търси . Като е студено вкарва повече гориво и вероятно маскира проблема .

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        При Zexel не знам, но тпри Bosch при неработеща дюза разликата е драстична до толкова че е трудно за каране.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Преди запалването , чека свети постоянно, след запалването гасне. Няма значение дали е включена дюзата или е изключена .С включена умна дюза когато е студен работи мога да кажа перфектно. Затова си мисля , че проблема е на друго място.

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Благодаря за снимката на колегата,но окабеляването на Форд изглежда е с различни цветове.А Нисана със Зексел система с откачена дюза пали и върви но до 2000-2300 оборота и види ли баир умира.

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_11575.jpg
Прегледи:2
Размер:126.7 КБ
ID:5642266
              Тази снимка я свалих от Ибей, пише , че е на терано. Слабо личи, но май цветовете са като при мен.

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                [QUOTE]
                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Така...днес беше завършен проекта "демпферен амортесьор"...!!!





                С това и този етап от подготовката на Тераното завърши.Тестовете показаха едно невероятно стабилно държание на машината.Пробвах я веднага на черно с доста дупки...е няма такъв кеф.Нито един удар или вибрация на волана.Пълен контрол при много дупки и голяма скорост.Братлета...който кара Терано и не си сложи демпфер направо се мъчи....вервайте ми!!!
                Колега, от къде да намеря такъв демпфер? Монтажа няма да ме затрудни.

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Ами честно казано не знам...Моя го купих от Евро 07 преди 3години , но няколко пъти проверявам там/включително и съвсем наскоро преди месец или два/ и повече не са получавали.Тогава аз взех реално последния във веригата им и беше доста ниска цената...Та сега откъде може да се вземе направо не знам...не и за без пари, както го взех аз.Доколкото знам става от Ленд Роувър и е на много добра цена.В съседна тема за демпферния амортесьор, колегата Живко Бакалов е дал координатите на един англичанин , който предлага части за Роувър/в това число и демпфери/ от В. Търново.Виж най-добре там и мисля, че ще се свърши работа!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от кмет Преглед на мнение
                    Благодаря за снимката на колегата,но окабеляването на Форд изглежда е с различни цветове.А Нисана със Зексел система с откачена дюза пали и върви но до 2000-2300 оборота и види ли баир умира.
                    Окабеляването на Форд и Нисан е еднакво. Разликите са между Zexel и Bosch изпълненията.

                    Обиколи моргите или автокъщите в близост до теб. Все ще попаднеш на Zexel изпълнения. Maverick е по-ческо Zexel, Terrano e по-често Bosch.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Здравейте и от мен,от няколко дена изчитам темата от самото и начало и мога да кажа ,че тук наистина има разбиращи и мислещи хора.Адмирации за ентосиазма и отличните резултати.Моето терано е 2.7 от 2002 г.карам го от 2007 и досега мога да кажа ,че съм адски доволен.По него освен фланци оригинални 38 мм,компресор при мотора и 600 Вт.преобразувател на 220 В ,друго не съм правил.Намислил съм април да качвам лебедка /все още не знам дали ще е с нова броня или ще се прави по оригиналната /.Но едновременно стова ми се иска и да има захват евентуално за гребло за сняг.Всички тези галимации защото смятам да е "пенсионирам "от редовно каране и да е ползвам когато ми се наложи.Знам ,че има теми за тези неща,но тук се закотвих,че ми е интересно ,а и си е за терано.За момента мисля евнтуално сваляне и повдигане на греблото да е с пневматичен цилиндър ,а не с хидравлика.Идеята е,че вече си има компресор

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Ако слагаш лебедка можеш спокойно да я ползваш за греблото
                        Борис 0888 999 едно едно9
                        PATROL Y260 RB30S

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Не знам дали цялата тази история с греблото няма да утежни прекалено много предницата на Терано.Според мен със заводските торсиони май няма да е удачен вариант да се претоварва предницата по този начин...
                          Според мен за подобен проект или най-малкото смяна на торсионите с усилени такива, или направо проекта се реализира на друга джипка/примерно някоя с цял преден мост и лесна възможност за промяна на окачването с такова което да издържа допълнително тегло без проблеми/
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            А нещо такова няма ли да върши работа? Говоря за амортесьор с пружина и торсион. Снимката е от интернет.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1426941133.674862.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5649497
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Мерси за отговора.Иначе аз предвиждам около 80 килограма греблото и да наистина с лебедката може да се получи.Дори за да не тежи толкова имам идеята да е с носещи "колелца"просто да подпира.Дори и това на снимката от предния пост може да се използва като по евтин вариант за окачването ,колкото да е втвърди малко

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Незнам дали ще е евтин вариянт зависи какъ амортесьор се сложи. До колкото разбрах по малкото информация това е old man emu, но нямам нищо повече като информация На мен ми харесва идеята за такова окачване за тераното
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X