Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Нещо не стоплям. Колко коня и колко нютон метра ти трябват за трофи и траял, а защо не и за рали, че Ровърския 4,6 е бахти умрелия? Върбанов с едно едва ли не заводско 3,5 Паджеро направи смешни състезателите на половин Европа. Потърсете проблемите другаде, не в моторите. Просто си разсъждавам.

    Ако сложиш на Паджерото два блокирани моста и гуми 38" ще разбереш че замисъла на този мотор и частите зад него е друг.Щото имам един приятел тия двигатели ги спича за закуска.Ако Иво имаше мотор нямаше да кара на такава лудост но има и вариант да свърши с колата още на първата обиколка така че нещата там са спорни.Ако не Върбанов и Пахерото то Гого щеше да свърши в гащите.Цяла нощ бълнуваше горкия навигатор. И го разбирам напълно и аз съм го ял там с луд пилот и слаб мотор в пясъка.Но темата е за друго а не кой колко кара и как.

    Тарга кажи моля те ако знаеш колко струва чисто нов 4.6 на Ровър и ще ти отговоря дали е куц или не.
    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 28-10-11, 23:33.

    Коментар


    • #62
      От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Нещо не стоплям. Колко коня и колко нютон метра ти трябват за трофи и траял, а защо не и за рали, че Ровърския 4,6 е бахти умрелия? Върбанов с едно едва ли не заводско 3,5 Паджеро направи смешни състезателите на половин Европа. Потърсете проблемите другаде, не в моторите. Просто си разсъждавам.
      Колкото повече толкова по-добре.Състезанието на което Варбанов ги посрами беше рали.За ралито ти трябва и окачване не само голям двигател.
      Тарга да ти кажа ли една голяма тайна?Знаеш ли на Дакар Боуърите от какви двигатели се задвижват?
      Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 28-10-11, 23:47.

      Коментар


      • #63
        От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Нещо не стоплям. Колко коня и колко нютон метра ти трябват за трофи и траял, а защо не и за рали, че Ровърския 4,6 е бахти умрелия? Върбанов с едно едва ли не заводско 3,5 Паджеро направи смешни състезателите на половин Европа. Потърсете проблемите другаде, не в моторите. Просто си разсъждавам.
        Щото е впечатляващите 220 коня 4.6 HSE-то.

        Иначе ако требе да избирам за V8 отново...

        ....колет от САША с нов двигател с делко и карб и поне знаеш, че нещо просто, надеждно и най-вече НОВО

        ...ако ше е за самата идея...БМВ 4-4.4 нещо без вануси.

        Коментар


        • #64
          От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

          Нещо,не разбрах,нали колегата Влади кара при нас на любителските траяли.Защо са му 300-400кс,там се кара само на 1и 2-ра бавна,няма никакъв смисъл от тези коне,защото най-голямата права е 50м,а на баира те качва и мотор 150кс(ние в Говедарци,имах ме мотор 90кс и пак се класирах ме 4-ти)Ако сменя вида на състезанията въпроса е друг.Но за при нас,мотора на Йори от БМВ-3,5 редови -218кс е много-добър.Цяла кола се намира за 1500лв,и след това си върти 35-ци като вятър.

          Коментар


          • #65
            От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

            Следя темата с голям интерес и започвам да достигам до извода , че на колегата vladias най-добра работа би му свършил мотора от Скайлайн
            rb25det . В ebay цените им започват от 1700 американски долара , може да го монтира директно , ще има налични към240-250 кончета , доволно голям въртящ момент , лек мотор въпреки че е редови и винаги може да си върне дизелака когато реши , че не издържа на разхода или се повреди тотално.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #66
              От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

              То ако е за едни 200кс. да се сменя двигател нема нужда.А и Патрула е доста по-тежък като конструкция и база.Другото е че на Йори чудовището е на редуктори и като цяло отгоре носи един дъждобран алумин.Ако се загледате в тежките траяли по камъни или в дълбока гняс с два заключени моста ще разберете че при такова натоварване 250кс.мотор не стига дори да извади собствената си тежест.И понеже в Бг няма такъв тип състезания(изключвам кратки части от Траяла в Лазарово) е много лесно да се каже че стигат и 100кс.В САЩ свалиха траялските машини до 200кс.но и тежестта на същите слезе до 750/900кг.Гуми до 35" и скорости раздатки и тн. на цена колкото два добри двигателя.Става въпрос за двигатели тип "Боксер" Само едно не можаха да променят и това са кинтите и времето хвърлени по същите.

              Ако питаш обаче които и да е пилот от състезанията с градински косачки до Ф-1 мощия и лек мотор е предимство дори и не настъпен докрай.Ако само сто магарета стигаха никои нямаше да се тормози да проектира произвежда и мечтае за друг вид двигател.Нямаше и да я има темата в която пишем в момента.

              И въобще няма начин някои които се мъчи в границата на 90кс.да ме убеди че не иска да прибави още поне200кс. и то не само на байра.
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 29-10-11, 06:55.

              Коментар


              • #67
                От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                Колега Vladias , дай жокер колко е ориентировъчно бюджета , защото започнахме да се въртим в кръг. То е ясно , че като има пари човек мисли по един начин , като няма прави глупости /знам го от собствен опит/. Въпреки всичко , не може да няма някакво бюджетно решение.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • #68
                  От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                  Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                  Следя темата с голям интерес и започвам да достигам до извода , че на колегата vladias най-добра работа би му свършил мотора от Скайлайн
                  rb25det . В ebay цените им започват от 1700 американски долара , може да го монтира директно , ще има налични към240-250 кончета , доволно голям въртящ момент , лек мотор въпреки че е редови и винаги може да си върне дизелака когато реши , че не издържа на разхода или се повреди тотално.
                  Брей,че то така на писане много лесно изглежда само 1700 долара и готово и махаш единия после слагш другия и пак връщаш дизела като решиш то като смяна на въздушен филтър изглежда отсрани.Само да ти кажа ,че цената на двигателя е една пета от цената на цялото преобразуване от рд28т на рб25дет.И сега някой ще се изкаже е неможе ли по евтино може ама едва ли нормален човек давайки толкова пари за такъв проект ще се цигани и ще сложи боклуци и некачествени части.А те бая неща се слагат други и допълнително.Един месец трима човка го правихме при мен по цял ден и не сме аптекари все пак. Да ви светна да си знаете така НЯМА ПО КАПРИЗЕН и по сложен за потдръжка двигател от ТУРБО БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ едно нещо да не му е наред и нещо от него изпада я бутало я турбината излита през ауспуха аз мислите така от спортна злоба го карам с мотул 20в60 масло за по 40и кусур лева литъра пробвайте и ще разберете ,че за тоя рб25дет в бг и свещи няма дори да не говорим за други работи като коплект гарнитури за главата за 600лв абе дребна работа за двигател на 15 години мислите само слагане и после само газ ама не е така само горивната помпа да обърка смесите и буталата изгарят дребна работа за 4000лв. айде здраве ви.
                  Последно редактирано от evgeniml; 29-10-11, 15:28.
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • #69
                    От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                    Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                    Брей,че то така на писане много лесно изглежда само 1700 долара и готово и махаш единия после слагш другия и пак връщаш дизела като решиш то като смяна на въздушен филтър изглежда отсрани.Само да ти кажа ,че цената на двигателя е една пета от цената на цялото преобразуване от рд28т на рб25дет.И сега някой ще се изкаже е неможе ли по евтино може ама едва ли нормален човек давайки толкова пари за такъв проект ще се цигани и ще сложи боклуци и некачествени части.А те бая неща се слагат други и допълнително.Един месец трима човка го правихме при мен по цял ден и не сме аптекари все пак. Да ви светна да си знаете така НЯМА ПО КАПРИЗЕН и по сложен за потдръжка двигател от ТУРБО БЕНЗИНОВ ДВИГАТЕЛ едно нещо да не му е наред и нещо от него изпада я бутало я турбината излита през ауспуха аз мислите така от спортна злоба го карам с мотул 20в60 масло за по 40и кусур лева литъра пробвайте и ще разберете ,че за тоя рб25дет в бг и свещи няма дори да не говорим за други работи като коплект гарнитури за главата за 600лв абе дребна работа за двигател на 15 години мислите само слагане и после само газ ама не е така само горивната помпа да обърка смесите и буталата изгарят дребна работа за 4000лв. айде здраве ви.
                    Здравей колега , ако не голяма тайна би ли дал малко повече информация какво точно включва цялото преобразувание . С оригиналната електроника ли е двигателя или скуърт? Проявявам голям интерес за насаждането на мотора , наистина ли става едно към едно към кутията. Между другото и аз карам с такова масло като твоето....да ти кажа не е лошо. Сетих се още нещо , беше коментирал , че rb26det не може да се монтира заради нещо в картера , може ли да обясниш по-подробно. Поздрави.
                    П.П. Не съм твърдял , че за 1700 долара получаваш самолет , само казах че за толкова се намират в ebay.
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                      Ако питаш обаче които и да е пилот от състезанията с градински косачки до Ф-1 мощия и лек мотор е предимство дори и не настъпен докрай.Ако само сто магарета стигаха никои нямаше да се тормози да проектира произвежда и мечтае за друг вид двигател..
                      Ето това е много добре казано!

                      Като говорите тук за състезания, защо забравяте двигателите от "цивилните" състезателни коли?
                      Мое лично мнение - Порше 928 4.7 литра V8.



                      Почти липсва електроника, механична инжекция, много лек, много плитък и плосък картер, изключително здрав и естественно зверски мощен. Имах навремето такава кола и го казвам от личен опит. Е на някой 300 коня ще му дойдат малко, но наистина страшно върви и дърпа като вол на всякакви обороти. Но пък има на пазара китове за монтаж на суперчарджър и това прибавя +100 коня. (това без да се разбутва двигателя и без да се сменя електрониката) Само трябва да се внимава за модификациите, защото има двигатели с по-малка компресия и по-малко кончета съответно.
                      Наистина цената на двигател втора употреба с 6 месеца гаранция е от 2500 долара нагоре (плюс транспорт, плюс мито и ддс), но ще имаш расов състезател под капака.

                      Аз преди три години си купих от Америка такъв, но за момента няма на какво да го сложа
                      Мислех на Чероки... но ще излезем от темата.
                      Последно редактирано от nitro; 29-10-11, 18:09. Причина: дописване

                      Коментар


                      • #71
                        От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                        Влади , незнам защо се мъчиш с разни проекти който ще ти съсипят нервите и не се знае какво ще стане , 200-300 коня на ресори с дизелови мостове , без блокажи ,присатки , фланци и незнам си още какви лудории . И аз мислех да правя такива дивотии , да сложа на ресорният Патрол 2.8 чист дизел мотор от Мерцедес 250 тд 20 клапана 150 коня , даже съм го намерил за 1000 лева с инсталацята , ама като си помислих в какъв фил ще вляза се отказах , а и на теб като на мен времето за забавления ще ти окъсее . Аз за това се хвърлих в проекта GR 4.2инжекцион . Разпродавам купето скъсявам шасито , якото рязане , големи гуми и ще видим какво ще стане . Е все пак ти си знаеш най добре . Успех .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение

                          Електрониките на всички изброени не са проблем...щото се изхвърлят и заменят със стенд алоун за около 1500лв.

                          Ти слагал ли си такава електроника на някой от изброените мотори?
                          Това са 1000$ и за тези пари си взимаш спортна електроника за повечето американски мотори.Даже и комплект с Палър Програматор.

                          Знам ги тия стенд алоун. Виждал съм как запалва мотор с такава 'Боби-Хоби' електроника но когато подкараха колата започна да харчи 100 на 100.
                          Тогава думите на майстора по електрониките бяха- ''Нали искахте да тръгне? А за разход на гориво нищо не сме говорили''.
                          Взе си парите за 'мЕката електроника'-така каза че се казва.
                          Явно скоро не си виждал американски мотор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Следя темата с голям интерес и започвам да достигам до извода , че на колегата vladias най-добра работа би му свършил мотора от Скайлайн
                            rb25det . В ebay цените им започват от 1700 американски долара , може да го монтира директно , ще има налични към240-250 кончета , доволно голям въртящ момент , лек мотор въпреки че е редови и винаги може да си върне дизелака когато реши , че не издържа на разхода или се повреди тотално.

                            Извинявай за въпроса,но на колко години си?
                            Нали знаеш че ebay не е в България и в Румъния не е .Път,мита такси и др такива.И всичко това за 240-250кс.
                            Не си заслужава още повече че това е много кекав мотор.Правен е по-времето когато японците са си мерили турбините с другите производители.Да не говорим че турбото много обича прах,вода ,кал...
                            Иначе няма проблеми-монтираш двигателите директно,като кондоми и всичко това в голямото междучасие.
                            Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 29-10-11, 19:27.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                              Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Ти слагал ли си такава електроника на някой от изброените мотори?
                              Това са 1000$ и за тези пари си взимаш спортна електроника за повечето американски мотори.Даже и комплект с Палър Програматор.

                              Знам ги тия стенд алоун. Виждал съм как запалва мотор с такава 'Боби-Хоби' електроника но когато подкараха колата започна да харчи 100 на 100.
                              Тогава думите на майстора по електрониките бяха- ''Нали искахте да тръгне? А за разход на гориво нищо не сме говорили''.
                              Взе си парите за 'мЕката електроника'-така каза че се казва.
                              Явно скоро не си виждал американски мотор.
                              Нещата отдавна не са на това ниво. Лично да съм слагал не...но пред очите ми доста добри постижения се появиха (присъствал съм на целия процес включително и диното). Разни Палър Програматори и т.н. юзър френдли устройства са много далече от 'спортна електроника'...и изобщо не ми се подхваща тая тема, щото нема да тръгне добре.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                                Аз гласувам за ом606 мерцедес 300 тд,177 к.с. и 330 Н/м заводски.Защо не представяте двигателите им с въртящия им момент,който е по важен и показателен за офроуд каране.Всички бензинови двигатели са с голям разход в гората и една разходка може да ти струва колкото минималната заплата на Българина.Най евтиния вариант да постигнеш силен мотор е с турбиниране или модифициране на турбо мотора.ОМ606 с репрограмиране голям кулер и генерация отива на 400 н/м разход около 15 литра макс.За по големи резултати се сменя турбината с по голяма по големи елементи в дизеловата помпа,пак репрограмиране на компа и могат да се получарт резултати от 600 Н/м и нагоре с заводкси двигател,механична помпа и нисък разход.Същата операция може да се направи и с заводския нисанов 2.8 турбо дизелов мотор.Нищо против нямам концепцията на Ве осмака но някък си не се вписва в сегашната икономическа обстановка в Европа...Поздрави.
                                8777203908

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X