Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

    Нищо не съм мислил. Оня го е правил всичкото. Аз ще оправям недоразуменията. Само ще ти кажа, че тавата на лебедката и двете брони са на яка заварка към рамата. А резорвоара е 77 кила и нивомера е от УАЗ. Имам написани 2 страници за корекций на свинщините, ама май ще го подкарваме така и в движение ще се оправят тъпотийте. А, щях да забравя. Изпуснал е азота от койловърите , щото сменял кривките и ги напълнил с въздух от компресора. Сега се чудя дали ще трябва да сменям маслото и ако трябва, откъде по дяволите ще го взема? Ко викаш?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

      Мен ако питате ....http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=121710 това е перфектното... и същевременно евтино решение на въпроса!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        Мен ако питате ....http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=121710 това е перфектното... и същевременно евтино решение на въпроса!
        Наскоро с някой го коментирахме тоя двигател : Той повече ручи отколкото върви
        Лудак

        Коментар


        • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
          От два дена обикалям новата придобивка / имам предвид Патрола дето го взех по повод съревнованието , кой ще монтира пръв V8 на Патрол /. Майтап си правя , няма съревнование просто това е жипката която най-много харесвам след ГАЗ-69 , но си я представям с осмак "бинзинт". Европейските осмаци явно нямат модел , който да е удобен за Патрола , за това имам въпрос към колегата IVAYLO BLIZNAKA : Какви левове трябват за доставка на правилен V8 от USA ? Трябва ли , да дойде той със ск.кутия и раздатка или по-разумния вариант е измислени ефекти за монтаж на същия мотор към Нисанската кутия. Благодаря предварително за отговора.
          П.П. Колега Влади , надявам се да не приемеш като спам моите въпроси в твоята тема.
          Ще започна от топките към рогата.По точно от раздатката.За 450-500кс. си трябва много здрава раздатка.Да не споменавам колко трябва да са здрави карданите и каретата.А когато каретата и карданите са здрави стават тежки.Центробежните сили на тези кардани със 500кс мотор са такива че размазват всичко за което са закачени.Цената на такъв кардан направен в САЩ по поръчка на клиента е 1000$
          За да издържи такова натоварване раздатката е с зъбни колела а не с верига както е на Патрола.
          Има две фирми за такива раздатъчни кутии.Всяка от тях предлага по няколко модела раздатъчни кутии както и различни предавателни числа за тях.Като най-подходяща за Патрол е Атлас-ll общо взето тя е и най-елементарната но и най-здравата.
          От преправен Самурай със 80кс до изчадия със 800кс Атлас ll е перфектния избор.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 1134.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5317029Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 1135.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5317030

          Няма по-добра раздатка за траял от моделите на Атлас.Цените започват от 2200$ и стигат до 3300$ за Атлас-ll
          Така че като стана дума за цифри;2000-кардани и към 2800 за раздатка това прави 4800$ Атласа в опаковката е точно 52кг а карданите са към 20кг.Общо 72кг.Вътрешен шипинг и хендлинг.Има и селс такса от 9% на цялата сума.....
          Ако каргото е със самолет цената е 6-7$ на 1кг.Мита,такси,ДДС всеки може да провери колко ще са вземанията на държавата.
          За двигател е друга бира,ако е купен на старо няма начин да го качиш в самолет.Може но трябват много документи и таксата е страшна защото се води опасна стока.Има бензин масло и др. и го таксуват по друг начин.
          Ако е нов лети със сертификат от фирмата производител и няма проблеми. Проблем е обаче че лети до Германия от там до БГ идва с камион.А по пътя и претоварването може да даде фира.Най често ги изпускат,търкалят и др.
          Ако всичко това се натовари в контейнер се губи много време.А и трудно се пълни 40 фута контейнер в кризата.Цената на килограм е 2$ мито и таксите са същите.
          Има разлика обаче в митото на нов и стар двигател.За новите беше 7% от стойността и 20% ДДС Отделно на конските сили и тн.
          За стар доколкото помня беше някаква свинщина.Проверете колко излиза защото съм забравил а и постоянно нещо се променя на митницата.
          Значи с две думи ако се закупи двигател LS GEN-III 5.3 от иБей за 2000$ втора употреба ще ти трябват и 1300$ за запалване ако искаш да е спортно си приготви още 1000$.Значи 2300$ Плитък картер с маслоподемник и гарнитура-450$ стартер за ръчни скорости е 258$
          Камбана,дискове,маховик,помпа,маркуч и лагер са 1000-1100$
          Общо към 4100$ без транспорт мито и др.Изспускателни колектори,тръбопроводи,филтри въздушен и бензинови както и бензинова помпа са още 1200-1500$ Водните радиатори са от 500$ до 2000$ за тези двигатели.И още нещо разликата в моторите е 50кг в полза на алуминиевия блок на 5.7 по лек и 100кс. по мощен.Така че ако се наливат толкова пари старото излиза скъпо.
          И какво стана? Втора употреба двигател,без гаранция излиза малко под цената на чисто нов,а транспорта и другите разправии са еднакви за чисто нов и такъв със съмнително минало.За мита и другото вече писах.
          За скоростна кутия и мостовете ще коментираме ли нещо?

          Има и други фирми които продават адаптори за трансмисии към американски осмаци но предлагат предимно за големите бензинови модели на Нисан Патрол. Но при разговорите с тях казаха че не дават гаранции за спортни цели.Адаптора за преправяне струва към 1100$ Но раздатката е кекава и това си остава слабо място.
          Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 09-11-11, 05:06.

          Коментар


          • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
            Колегата ме е изпреварил...макар че намекнах в по-горните постове, Близнака упорито не ще да ни маха кифтетата от очите.

            Та американски осмак нов/ребилднат, около 300 коня, карбуратор, делко, колектори, с некоя хавтоматична кутийка залепена на гъзЪ???

            ....а и заден картер, че прасето ного скача и сака да се бие у картера на 5 и 6-цата.
            Ето,махам ги едно по едно....

            Два сайта за продажби на такива.Когато си харесаш някой тогава ще коментираме.Защото са много модели а нямам време да пиша тук всеки ден.

            http://www.cbfunforyou.com/Pages/53.html

            В този има и скоростни кутии....

            http://www.turnkeyenginesupply.com/

            Коментар


            • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Добре де, кво му е на този с двете турбини?

              Тя обявата замина нанякъде но като гледах какво ВиК беше сътворил някои самоделец направо смях в залата.Би турбото е хубаво решение обаче за задно разположен двигател и сухи места за каране.При вграждане в друг вид превозно средство става много сложно да се сложат добре кулерите.Другото е че за Траял или Трофи няма добро обдухване поради специфичната за този вид каране ниска скорост.Внезапно водно препятствие може да скапе турбините поради термичен шок.Незнам и как ще чистиш от тинята след всяко неделно каране кулера.И най важното е че с мощен би турбо двигател няма жив човек които да управлява джипа в кал камъни и тиня.Сложно е защото двоиното турбо бие зверски шут в задника при вдигане на оборотите.За катерене по дюни или юркане в пясък и др. става но само на "заварен" педал на газта.За дозиране по хлъзгави бавни препятствия няма начин пилота до го контролира адекватно.Цената за турбините също е много сериозна за такъв вид игрички.Целите мостове блокажите и карданите също не понясят такъв тип двигатели ако разгледаш направени спортни возила ще видиш че 95% са със секвенциални трансмисии на полуоски и А рамо.Но това е за мощен би турбо мотор а не за прасмухачки като тази от обявата.

              Днес ще снимам двата вида двигатели в сервиза и ще пусна снимки да видиш колко е по сложен би турбото за вграждане и напасване.Другите неща вече ги казах.
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 09-11-11, 10:35.

              Коментар


              • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                Тя обявата замина нанякъде но като гледах какво ВиК беше сътворил някои самоделец направо смях в залата..

                Днес ще снимам двата вида двигатели в сервиза и ще пусна снимки да видиш колко е по сложен би турбото за вграждане и напасване.Другите неща вече ги казах.
                Ясно ми е бре. Нито съм тръгнал да го купувам, нито да го монтирам. Просто ме кефи.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Ясно ми е бре. Нито съм тръгнал да го купувам, нито да го монтирам. Просто ме кефи.

                  Е що тогава се базикаш ми да снимам днес двигатели даже и клип снимахме.Ся кво да пускам ли снимките...и без това оспамихме темата на момчето.

                  Коментар


                  • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                    Е що тогава се базикаш ми да снимам днес двигатели даже и клип снимахме.Ся кво да пускам ли снимките...и без това оспамихме темата на момчето.
                    Ми пускай ги де. Покрай теб и другия луд все има какво да се види и научи.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                      Ами ето няколко двигателя които заслужават да влязат по темата.Всички снимки съм ги правил днес в гаража.Има и още един нов но той е в секретния отдел.Като начало снимка на класическия V-8 Turn Key Този двигател е с алуминиев блок 450кс. и 570 (N m) Много лек и компактен това е перфектния избор за гаргарите за които говорим.С този двигател се състезават много доказали се отбори.Също така имах преки наблюдения от миналия Дакар (бъгитата на MD-RALLYE SPORT/ бяха с такива.Както и от BAJA-1000 ..Със същия кара и онзи мишок Гадашин в Европейските Баха серии на болида си G-force Proto.Ползват се от 5.7 до 7.2 литра.Това е доказано най евтиния и адекватен начин да натопорчиш нещо и то да работи добре.Същия вид двигател избраха и момчетата от Гладиатор за един G-Classе които повечето от вас са виждали.


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:013.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5317162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5317164Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5317163


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5317167Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:1
Размер:129.0 КБ
ID:5317168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025.jpg
Прегледи:1
Размер:144.7 КБ
ID:5317165Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026.jpg
Прегледи:1
Размер:155.2 КБ
ID:5317166
                      Ето и няколко снимки на прехваления според мен HEMI Този е 5.7 Виждали сме много билдвани возила с този агрегат но винаги при него има някакъв компромис.Също така е и много по-капризен от LS на GM..Разхвърлян двигател с много сложни за промяна шайби смукателни колектори и тн.Прекалено отворено V-на блока и единствено електронно управление на дросела.Претоварена от датчици и системи задна част на двигателя.При насаждане на Вранглер и други с малко място под капака има нужда от един инч боди лифт поради високите колектори и дълбок картер.Основната шайба към коляновия вал е проектирана с малък диаметър и е проблемно местенето на спомагателните агрегати.Това е много важен момент при слампването понякога един сантиметър води до висок профил на капака компромис с окачването или киченето с много помощни ролки по ремъка.Има варианти за преправяне от MOPAR RACING DEVISION но там цените вече започват от 35.000$ за здрасти. При леки автомобили са добри и като цяло дават малко по-малък разход LS но само при спокоен ход и чакане по светофари.Ровили сме по такива и мислим че не става за преправяне от цивилен в състезателен.Но снимките показват всичко.


                      Ето и снимки на V-8 5.3 GM VORTEC с чугунен блок тези двигатели могат да се намерят в момента от 1.500$ до 5.000$ в зависимост от километрите и модела на донора.Има разлика между тези за леки автомобили и СУВове или Пикъп Трък на пазара.Доста по-тежък от алуминиевия предпочита се при Рок кроулинг поради тежестта и от там доброто сцепление на предния мост при монтаж назад към фаер лоула.Това не е евтин вариант този агрегат има нужда от доста промени но това е написано нагоре в темата.На снимките окомплектован със скоростна и раздатачна кутия.Това е една от най компактните компановки само163см.По този начин карданите се запазват дълги при късо междуосие на проекта.Може да се намали с още 7.5см. от плитки шайби водна помпа и раздатъчна кутия без километраж.На снимките този е с обърнато тротъл боди и това е още едно от уникалните качества на GM при модела Вортек проблема е във високия смукателен колектор.Но този недостатък има и плюсове добра мощност в ниски и средни обороти.Цената за нисък колектор е 900$ съединителите на всички ЛС серии са сериозни предлагат се и 90% усилени от заводските.Предлагането на автомотични кутии е повече от богато.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5317169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5317170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011.jpg
Прегледи:2
Размер:134.2 КБ
ID:5317171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:012.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5317172


                      Ето и любимите на Таргата V-8 TWIN TURBO изчадия.Това отново е GM LS 7.200cc. и е точно 990(N.m) И то с гориво 98 от бензиностанцията.Някои хора даже не знаят че такива параметри се постигат със специални бълвочи от по 5 Евро литъра. Тук основния проблем са карантиите след този двигател.Силите са страшни и си трябват и сериозни скоростна кутия и деференциали.Отново казвам че това е подходящ двигател за заден монтаж.Това се постига лесно с мotor рlate Всичко друго са мъки поради интеркулера и изходящите колектори. Другото е и размера на водния радиатор а жегата в преден кош ще е страшна.Този кулер е за задно вграждане и работи със скууп и сериозни охладители на маслото от двигателя. по FIA и SCORE тези чудовища са забранени а от ASO ще ви изгонят още на пристанището.Малко пилоти в офроуд надпредварите могат адекватно да управляват такъв тип двигател.И тримата се намират в САЩ.Лично аз смятам че в офроуда едно Турбо е един проблем а две Турбо са бели коси и хвърлени кинти но това си е мое мнение.Никога няма да забравя как народната кола смена всяка вечер турбини на рали Дакар и как Кен Блок си съсипа Монстер Субарото в пясъка на една въгледобивна мина в ГерманияНай добрите двигатели който съм виждал са с четири камерен карбуратор делко и парче тел вързано към мръсния десен педал.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5317173Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5317174Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031.jpg
Прегледи:1
Размер:212.6 КБ
ID:5317175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032.jpg
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:5317176Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5317178Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5317179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5317177
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5317180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021.jpg
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5317182Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5317181Натиснете снимката за да я уголемите

Име:023.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5317183Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036.jpg
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5317185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5317180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:041.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5317187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5317186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027.jpg
Прегледи:1
Размер:189.2 КБ
ID:5317184 Водния радиатор за мощни двигатели също е с огромни размери а цената му е сериозна като за каране в яка кал и поставен на муцуната на машината..При офроуд компановка интеркулера винаги идва на шибано място и в 90% пред водния радиатор..Ето това е моторния отсег на JEEP WRANGLER Тези които някога са си играли с насаждане на по-големи агрегати могат да си представят как се навира двойно турбинен двигател ...А тези който са карали Траял знаят че в това упражнение няма никакъв смисъл.
                      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 10-11-11, 01:23.

                      Коментар


                      • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                        До тук ясно , този класически V-8 Turn Key е идеален за нашите условия .
                        Електрониката му е малко ,двигателя е компактен и силата му перфектна - ЯСНО !
                        Само едно ме гризе ........... Колко ще стъпи това цялото чудо чисто ново да пристигне в
                        България с електрониката и т.н .

                        С тоя горен пост сега половината форум ще мечтаем
                        Лудак

                        Коментар


                        • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                          Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                          До тук ясно , този класически V-8 Turn Key е идеален за нашите условия .
                          Електрониката му е малко ,двигателя е компактен и силата му перфектна - ЯСНО !
                          Само едно ме гризе ........... Колко ще стъпи това цялото чудо чисто ново да пристигне в
                          България с електрониката и т.н .

                          С тоя горен пост сега половината форум ще мечтаем
                          Аз ще завиждам Според мен на Влади би му свършил работа и един мотор от БМВ 4.0 или 4.4 за 1000-дата лева да си прави кефа.... но във всяка една ситуация има "по-модерен" вариант ама трябват $0000 А в тая криза хептен ги няма...
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                            Забравих за клипчето ...поздрави за Таргата той ще мъкне би-секс мотора.Ако ви е интересна темата тия дни продължаваме с различни уникални двигатели и тогава ще разберете защо другите ни се виждат като стругове.Но да не забравяме че двигателя в една добре направена машина за съжеление не е всичко.След него започват много по-палави игрички.А кинтите летят като тия дни шумата от дървесата в парка..


                            http://vbox7.com/play:a21c598f2f
                            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 10-11-11, 02:43.

                            Коментар


                            • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                              Мдааа, много плячка сте накрали. Я да ти пусна и аз едно би-сексуално клипче.http://www.youtube.com/watch?v=uIzBo...eature=related. Това естественно няма реално приложение в нашите условия.........ама кефи яко.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                                Забравих за клипчето ...поздрави за Таргата той ще мъкне би-секс мотора.Ако ви е интересна темата тия дни продължаваме с различни уникални двигатели и тогава ще разберете защо другите ни се виждат като стругове.Но да не забравяме че двигателя в една добре направена машина за съжеление не е всичко.След него започват много по-палави игрички.А кинтите летят като тия дни шумата от дървесата в парка..


                                http://vbox7.com/play:a21c598f2f

                                Тука тия пичове или са щангисти (щото едно е да го дигнеш, друго е да одиш с него) или двигателя е много лек...мойто 5.6 мерцедес, ако че е алуминиево целото....нема тенденция това да се случи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X