Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Това мърдане/накланяне напред, така и не можах да разбера от къде идва. На мен то ми е проблема, защото стъклото се накланя напред при сваляне, а после при вдигане излиза от уплътнението и заклинва.

    Преди време при мен се разцепиха пластмасовите краища на бронята на жилото и надъвка жилото. Смених комплект жила и ролка.

    Преди това смених водача/танкета дето се движи по релсата. Първо купих от БГ някакъв изцяло пластмасов, който се огъваше като мек х** и беше по-зле от оригиналния износен и счупен. После поръчах от Алиекспрес такъв, който е на 99% същия като оригиналния.

    Смених и гуменото уплътнение на стъклото. В педния край стъклото се движи в самото уплътнение (в задния -не). Та джамбазина го беше издялкал в предния край.

    В момента при сваляне на стъклото, то отново се накланя напред, но доста по-малко от преди. В релсата почти няма луфт. Ако го пусна на два пръста преди края и бутна стъклото назад, после се качва без проблем. Ако го изтърва до крайно долно положение, излиза от уплътнението и заклинва.

    Имам подозрение, че проблемът идва от...: в предната част уплътнението ляга в един метален U-профил. Този профил е тънък и кекав и поддава с годините. И от там идва накланянето на цялото стъкло при движение надолу. Лошото е, че не виждам оправия.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #47
      Десният джам и при мен се наклонява напред или назад според това дали се вдига или сваля, но поне е малко.

      Сега по-големият проблем е шофьорският прозорец, че навън е +30°С и отгоре, а още не съм профилактирал климатика, пък и на Мусото трябва да му сменя една тръба която съм приготвил, амаа ...

      Копчето за/на шофьорският прозорец ремонтира ли се, или за всеки случай да търся ново ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X