Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Омекнали ресьори, ремонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Омекнали ресьори, ремонт?

    Ето какво се получи.
    Ресьорът реагира със 7 см. Листовете се поприбраха, и двата долни спомагателни, идват в почти работно положение.
    По груби изчиления, това ще ми даде лифт от около 10-11см. спрямо сегашното положение. Множко са.
    Вижда се и трагичното състояние на оригиналните ресьори. Имам чувство че им е изваден лист.
    За да са равни предна и задна арка, ми трябва лифт от около 5см.
    За да влиза колата в гаража, максимално допустимият лифт е 7см. (на кантар)

    Все пак трябва да се вземе под внимание, че в при експеримента ресьора е натоварен и с тежеста на задния мост, който в действителност се явява подресьорна маса.
    Колата в момента е и натоварена с около 200кг.

    Ако не беше проблема с влизането в гаража, слагах пакетите така и пробвах.
    Обаче...
    Да рискувам ли да вадя 3тия лист? Не съм убеден.
    По скоро някой от двата най-долни, макар че липсата му ще се отрази само с 12 мм.
    Какво правим

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090099.JPG
Прегледи:1
Размер:396.4 КБ
ID:5766156

    Коментар


    • #47
      От: Омекнали ресьори, ремонт?

      Аз бих постъпил така. Слагам ресорите без да ги пипам, намирам къде да гарирам колата за месец на платен примерно, щом това е проблем. Като видиш каква е возията и калко ще бъде лифта след малко каране, тогава ще решиш. Важното е да имаш база за сравнение спрямо оригинала. Обзалагам се, че щом с този експеримент си с 10-11см, то след малко каране лифта ще ти 8-9.


      Пък и може да метнеш в багажника едни 500кила примерно за да влизаш в гаража.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #48
        От: Омекнали ресьори, ремонт?

        Абе то мога и гумите да спускам, ама не си е работа.
        А гаража ми е единствено за сервизиране. Не колата да живее там. А има доста за правене.
        Проблема ще е още със слагането на ресьорите. Ще трябва да се работи на открито, защото със сигурност няма да излезе.

        Коментар


        • #49
          От: Омекнали ресьори, ремонт?

          Оригиналният ресор е с три листа, а новият е с шест. Махни 3-ти и 5-ти и сигурно ще си доволен от резултата. А после след време като поомекнат добавяш 3-ти и така


          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • #50
            От: Омекнали ресьори, ремонт?

            Смених ресорите. Махнах 3ти и 5ти лист.
            Колата се вдигна със 7-8 см. Ще видим до кога. Повече не ми и трябва.
            Возията стана по-твърда, но поносима. Колкото до амортисьорите, на ръка ми се струват бая лабави, в сравнение с разни други които имам.
            След цялата операцияобаче имам една забележка.
            Едната ми страна стана с 2 см по-висока от другата.
            Ще дам малко време да поулегнат, пък после ще го мисля.
            Допустимо ли е, евентуално да се коригира с регулация на торсионите отпред?
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              От: Омекнали росори ремонт?

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Тунингови ресори и забравяш за проблема в следващите няколко години. Повечето фирми вносители са представени във форума.

              Интересно ми е, как се повдига с окачване комплект. Знам че ресьорите са нарочни, вероятно амортисьорите и някои други неща. Трябва ли да се извъртат мостовете заради ъглите на карданите ? А налага ли се при едно разумно каране по горски пътища ?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X