Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

    Кажи какви гресиорки ти трябват.ще потърся и ще ти ги донеса на място да не се разкарваш.
    ПАВКО
    0888802068

    Коментар


    • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

      Ден 14

      От сутринта - последни докосвания с "четката" по задната броня.












      След което двете брони и плочата на лебедката бяха отправени за песъкоструй и прахово боядисване. За съжаление, ще са готови чак в събота май.




      Боби започна работа по кабелите на лебедката. Освен извеждането на буксата на решетката отпред, управлението ще бъде изведено и в купето, за да мога да действам с лебедката отвътре. Между предните 2 седалки има три свободни гнезда за ключове, така че 2 от тях спокойно ще отидат за ключа за управление на лебедката (от типа на тези за управление на ел. стъкла на коли) и ключа, с който ще се активира гореспоменатия.

      За да се прекара кабела, вдигнахме мокета и от дясната страна.
      Отдолу лъснаха следите от тунинга на някой от предишните собственици. Явно отзад е имало още някакви музики, за които е прокарван кабел. който обаче е видял някакъв много як зор, за да придобие този вид ...




      и да залепне за долната гумирана повърхност на мокета




      Някой май упорито се е помъчил да запали тази джипка, но не е успял.


      От време на време, отмятаме и по някоя по-дребна задачка. Като например намирането на място и надеждното закрепване на хай-лифта. По идея и изпълнение на Кики (kikiracing) то вече изглежда така ...



      Основата на хай-лифта е вкарана и закрепена в нишата за щатния крик




      а в другия край джекът е захванат със скоба




      Закрепихме и номера.




      Не бих казал, че това разположение ме кефи особено, но не можах да измисля вариант, който да изглежда по-добре и да е достатъчно сигурен.




      В центъра на бронята няма място заради лебедката, при монтаж на някое от крилата номерът щръква отдолу във външния край и освен че разваля линията на бронята, става уязвим. Единственият друг вариант май беше в централната част на решетката, над логото на "Нисан", но там пък щеше да е по-трудно да се оформи табелата по извивките на основата за да не стърчи, а и закрепването върху пластмасата нямаше да е толкова надеждно.

      За завършек на деня направихме промивка и напълнихме охладителната система.




      Както се вижда, днес Патрулът си подаде носа навън.




      За утре предстои довършване на работата по окабеляване за лебедката и смяна на масла. Също така ще трябва да погледнем и предно дясно, защото там нещо не ми харесва. Хъбът (за разлика от левия) не щеше да се превключва от Auto на Lock. Та по този повод днес май отворих допълнителна работа. Като размърдах колата, реших пак да пробвам въпросния десен хъб. Този път той, макар и леко тегаво, превъртя в положение Lock, но, когато реших да го върна обратно, шестогранът, с който става превключването, просто се отчупи ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-05-07, 22:32.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

        Браво, добра работа.
        LZ1VMH

        Коментар


        • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

          Ден 15 в по-голямата си част беше посветен на по-банални занимания. Като например смяна на всички масла.Източеното от предния диф беше като боза, а от задния изглеждаше ей така ...



          В скоростната кутия и раздатката може и да е сменяно по някое време, защото беше сравнително бистро и изглеждаше да е някаква полусинтетика. Но на пробката на раздатката все пак имаше малко стружки. Така че, по-добре, че го сменихме. Сега поне се знае кога, къде и какво е сипано.

          Сменен е и горивния филтър. Гледката в стария взе да ме кара да съжалявам, че не източихме всичко от резервоара, докато беше свален ...

          Боби продължи работата по електриките на лебедката




          За кутията с управлението се намери подходящо местенце. Все едно за нея правено и без да се налага да се мести каквото и да било.




          Само за по-удобно закрепване на кутията се наложи да се откачат горивния филтър и казанчето за задната чистачка.



          Всички връзки бяха запоени и защитени. Взехме мерки и за защита на кабелите от физическо увреждане на изолацията.






          Инсталацията е вече готова и остава само да се монтира и свърже лебедката. А това ще стане утре, ако, разбира се, са готови дадените за боядисване плоча и брони.

          Вече ще мога да си управлявам лебедката от вътре





          Остана май само да измисля и устройство за дистанционен пердах по кутията, ако управлението започне да се лигави ...

          Днес отворихме и десния хъб, дето нещо ми правеше въртели, които предизвикаха злощастния ми опит за раздвижване.
          То се видя защо превключвателят не можеше да се мърда. От мръсотия и корозия си беше като заварен.

          Момчетата май измислиха начин да ликвидират последствията и Кики предприе съответни действия по изпълнението. Ще видим утре какво ще стане. Ако хъбът работи нормално в автоматичен режим, за сега може и да преглътна липсата на ръчно заключване.
          Но продължава ли да прави проблеми - смяната ще е неизбежна. Само че тя, ако и когато се наложи, ще бъде с ръчни. Освен всичко друго, за оригинален хъб от моргите искат по около 350 лв / брой. Комплект ръчни AVM е към 400 лв ...
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-05-07, 22:23.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

            как ги мислят тези цени в моргите направо не ми се вярва но нали са казали че за всеки влак си има пътници....
            доста работа сте свършили и като се замисля ако това нещо го направя тук
            май ше е по добре да си купя нова джипка......
            браво е това се казва добре свършена работа......
            поздрави

            Коментар


            • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

              А приликата в номерата на Галопера и Патрулът случайна ли е
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                А приликата в номерата на Галопера и Патрулът случайна ли е
                Абсолютно случайна. Номерата и на двете коли не са сменяни при регистрация. Дори аз чак на втория ден се усетих защо номерът на Патрула ми е толкова познат.

                Не знам каква е вероятността да се случи такова съвпадение, ама ей го на - разликата в номерата е само 1 цифра.
                Това съвпадение вероятно ще да рече, че Патрулът си ми е бил писан ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                  Ако има възможност ,имайки впред вид целите за които ще го ползваш, направете хъбовете да са постоянно зацепени , а не на автоматично !Автомата бързичко ще те отправи към закупуване на нови , а постоянно зацепените ще те изкарат безкрайно - не мисля ,че ще те бърка завишения разход на гориво (не повече от литър на 100 км.)
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                    моя нисан го взех с повредени автоматични хъбове и го направих постоянно зацепен.качи гориво около литър до два.при по дълго каране на асфалт просто ги развивам.5 минути работа.

                    Коментар


                    • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      А приликата в номерата на Галопера и Патрулът случайна ли е
                      А верно бе,тя и серията дори съвпада.регистрирани са едно след друго
                      B+

                      Коментар


                      • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                        Ден 16 премина под надслов "Види му се краят"

                        От сутринта Кики "преслуша" и двата хъба. Разглобяване, почистване, проверка, наново смазване, сглобяване и връщане на местата им.
                        Залепената от вчера капачка на десния хъб изглежда съвсем прилично и даже може да се използва за превключване от Auto на Lock. Естествено, с повишено внимание. Явно ще трябва и по-честичко да пръскам по малко WD40 на тези места, за да се стига до това зверско запичане, което доведе до счупването.






                        Но от сутринта всички сме в очакване да станат готови броните. Докато чакаме доставката, Кики започна подготовка за следващата задача - поставянето на "полилей"




                        Приготвил съм 4 италиански фарчета и тръпна със свито сърце как ли ще ми светят в гората, след като не са "Хела".

                        Най-после броните и плочата за лебедката пристигнаха от боядисване!

                        Започва се монтажът








                        Довършваме свързването на управлението на лебедката ...




                        Чистачките на фаровете ...




                        Колко ли дълго ще оживеят в гората?!?

                        Броните и лебедката са вече готови. Въпреки, че остават още задачки, вече можем да спретнем една бърза фотосесия, докато има слънце

                        Изглед отзад













                        Хайде сега и отпред! Ама е фотогеничен, а!













                        Я да видим отстрани! Пак добре изглежда ...




                        Мдааа, броните се получиха направо чудесни и нашият екипаж е безумно доволен от резултата! Майсторите ни са страшни!!!

                        Днес (вече вчера) си погледах и наснимах Патрула с новите лъскави брони, че едва ли ще останат дълго в този вид ...


                        След приятната фотосесия, работата продължи с довършване на някои промени по ел.инсталацията.





                        Допълнителните светлини отзад са вързани на отделен ключ, а не със светлините за заден ход, с което се избягва вероятността да се заслепи някой при движение по пътищата, а освен това дава възможност за по-гъвкаво използване.

                        Подготвена е и част от инсталацията за допълнителните халогени, които ще бъдат на покрива.

                        Вече по тъмно сменихме и спирачната течност. Това в шишето изтече от системата. Не знам как да го нарека, но със сигурност отдавна е престанало да бъде спирачна течност.




                        Преди да обявим деня за приключен, направихме и тест на лебедката.
                        Всичко е свързано добре и работи без забележки.



                        Е, пак имаше няколко засечки при натискане на бутона на дистанционното, но поне този път се мина без бой по кутията.
                        Иначе управлението на лебедката с новите бутончета от шофьорското място ми е супер удобно!

                        И така, Патрулът напусна гаража и се понесе из нощна София ...

                        През следващата седмица ще продължим с отмятане на набелязаните задачки, но по принцип не се очаква да има по-дълги влизания в бокса. Пък, ако е рекъл Господ, може и майсторите да си стегнат техните джипки и другия уикенд лекичко да се поразтъпчем ...
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-10-09, 20:40.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                          Утре като ходя при тъщата,ще имам ,може би възможност да я видя на живо на път към "Редута"
                          B+

                          Коментар


                          • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                            Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                            Утре като ходя при тъщата,ще имам ,може би възможност да я видя на живо на път към "Редута"

                            На живо днес Патрулът можеше да бъде видян из Плана, където навъртя първите си 60-на километра по черно.

                            След като близо месец се въртях около него като котарак около лекичко отворена консерва, днес най-после му дойде времето за провеждане на едни ходови изпитания ...

                            Първите метри по черно ...




                            показаха и първото проблемче. След включване на 4х4 десният хъб започна да щрака и стана ясно, че предното го няма. Едно слизане и ръчно заключване на хъбовете реши въпроса. Интересно, колко ли ще изкара този хъб, ако ги карам само в режим Lock?

                            При първият по-стръмен баир дойде и следващата констатация - на бързи мощността не е достатъчна. Нещо подобно се очакваше като резултат от слагането на 33-ки. Ще трябва само по-нататък да се види точно в каква степен се отразяват по-големите гуми. Защото в днешната проба джипът беше с половин ауспух ...

                            С включване на бавните Патрулът литна нагоре и скоро се озова там, където им е мястото на джиповете ...








                            Теренът, на който се проведе пробата, предразполагаше към организиране на скоростни отсечки. Поради което направих проба на новото окачване Trailmaster при по-скоростно каране. На мен ми хареса как се държи. При бързо каране доста добре "гълташе" неравностите по черните пътища. На асфалта, при целенасочено по-бързичко влизане в завои колата стоеше стабилно.
                            На този етап "Аз доволен"

                            Предстоят тестове и на по-технични трасета ...

                            Днес хем теренът беше сух, хем не сме търсили целенасочено кал, щото Боби звънна по някое време да ми напомни, че още не сме обработили вътрешността на рамата с Тектил, така че не е добра идея да я къпем. Честно казано, това го бях забравил изобщо ...

                            Е, след като ми напомниха, взех да заобикалям редките локви. Или поне да ги минавам "на пръсти". Но все пак се намери малко калчица, та джипката да заприлича на истинска ...





                            Ама не се омърляхме много де. Даже предната броня си остана почти чистичка



                            Не можех по никакъв начин да пропусна едно спускане по моторджийски трак към с. Райово, където през зимата детевозът направи едно интересно окантарване с 35-градусов страничен наклон.




                            Както се и очакваше, с Патрула спускането беше без абсолютно никакви приключения ...

                            Само дето в един момент позагубихме пътя и докато установя, че няма да мога да мина оттам, откъдето съм тръгнал, трябваше да поразмахам брадвата за разчистване на пътя от паднали дървета.



                            Малко след това място се оказа, че нещото, което бегло напомняше пътека, завършва в дере, без възможност да се мине с джип. Та трябваше да се върнем малко за да установим, че сме пропуснали едно отклонение в ляво, защото някой умник беше замаскирал верния път с доста едра и кичеста част от паднало дърво.

                            В заключение - Патрулът ме изкефи с новото окачване. Разбира се, има какво още да се пипне, а и трябва да покарам още известно време за да свикна по-добре особеностите на джипката. Ама става и още как ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                              и в крайна сметка на колко парички ти стъпи обурудването и монтажа абе целия ремонт
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                                Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                                и в крайна сметка на колко парички ти стъпи обурудването и монтажа абе целия ремонт
                                Ако няма да ми ги възстановиш - не питай
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X