Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

    Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
    Много добре е станало...сега остава да му сложиш и една пръскалка на кулера.....
    Не съм рекъл, не съм го направил. И без това ми се търкаля едно казанче от миялките на фаровете. Само да се намерят пръскалки, които да изкарват не струя, а по-ситни капчици, та да има смисъл.

    Спира ме единствено това, че много често се случва да караме в солиден прахоляк, особено като се подгониш с някого. А този прах, в комбина с водата може да даде какво?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

      Ами във WRC също има яко прахоляк обаче ги ползват. Има сега разни чужденци спецове покрай рали България та ще питам тия дни за подробностите.

      Също е интересно и управлението защото има автоматичен режим на пръскане и ръчен обикновенно.

      Коментар


      • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

        Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
        Ами във WRC също има яко прахоляк обаче ги ползват. Има сега разни чужденци спецове покрай рали България та ще питам тия дни за подробностите.

        Също е интересно и управлението защото има автоматичен режим на пръскане и ръчен обикновенно.
        Доста по къси са им етапите в сравнение с нашите.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          Доста по къси са им етапите в сравнение с нашите.
          ....Пък и рядко се настигат...
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

            През изминалите дни бяха проведени полеви изпитания след последната модификация.

            Както и се очакваше, чудо не е станало. Двигателят си е все същият 2.8 за 2.5-тонна машина и никакви тунинги не могат променят факта, че е малък.

            Все пак обаче, въз основа на субективната ми оценка, изводът е, че файда от слагането на интеркулера определено има:

            - автобусът стана малко по-пъргав и набира по-добре;
            - в гората се увеличи употребата на 3 бавна, за сметка на 2 бавна;

            Освен това през последните 3 дни констатирах и 2 положителни ефекта, на които изобщо не бях разчитал.

            На първо място се оказа, че стрелката на температурата се държи на 1-2 идеи по-долу от обикновено. През този уикенд имах доста катерене на ниска предавка (3, 2 и 1 бавна) с високи обороти. На най-стръмното (за което ще стане въпрос на друго място) стрелката едва доближи средата на скалата и то без да използвам хитринки като пускане на парното например. При над 30-градусовата жега отвън, последното щеше да ни дойде малко в повече.

            На второ място установих, че шумът от двигателя в обърнатия назад шнорхел доста е намалял. Доста приятна изненада, като се има предвид, че шнорхелът ми е точно до главата.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация


              ЗАщо така със шнорхела?
              Това си е своеобразна аудио-мотивация.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение

                ЗАщо така със шнорхела?
                Това си е своеобразна аудио-мотивация.
                Явно не само охлажда въздуха, заглушава и грохота от работата на мотора.
                На мен ми е интересно това с незагряването!

                Коментар


                • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  ... На мен ми е интересно това с незагряването!
                  И на мен. Обаче не ми стигат познанията. Дали е заради това, че в двигателя се вкарва по-хладен въздух или пък има нещо общо с това, че радиаторът на кулера (и отворът в капака над него) са над 5-6 цилиндър, където са и датчиците?!?

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  ... ЗАщо така със шнорхела?.
                  Това май е по-лесно. Пътят от шнорхела до двигателя се е удължил.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                    Чавдаре, докато си търсех електромотор за лебедката, намерих ето този Патрол: http://www.nicoclub.com/ROTM/rotmfeb09.shtml
                    Може да гепиш някоя идейка.

                    Коментар


                    • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                      Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                      Чавдаре, докато си търсех електромотор за лебедката, намерих ето този Патрол: http://www.nicoclub.com/ROTM/rotmfeb09.shtml
                      Може да гепиш някоя идейка.
                      Цанкооооо!!! Благодаря за линка! Ама лошото е, че точно тия идейки, дето ми допадат, трудно могат да се реализират тук, защото не сме в Австралия ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                        имам два въпроса:в комплекта на трейл мастер който си сложил включва ли се и демпфера и този кит същия ли е като за Y61 модела?

                        Коментар


                        • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                          Първоначално публикуван от kukurumukuru Преглед на мнение
                          имам два въпроса:в комплекта на трейл мастер който си сложил включва ли се и демпфера и този кит същия ли е като за Y61 модела?
                          Същото е окачването. Демпферът не е в комплекта.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            ... П.П. Между другото, иска ми се да направя и 2 вентилационни отвора в капака, за да се улесни излизането на горещия въздух. За съжаление обаче, до момента нещо не мога да намеря нещо подобно на това, което Янко Чуров е сложил на неговия Патрул. Това, което видях по магазините, продаващи подобни стоки, са или маломерни и доста зле изглеждащи пластмасови решетки, или абсолютно декоративни "хриле", които са само за украшение, тъй като нямат отвори.

                            Решението на въпроса се оказа много просто.
                            Най-банална метална решетка за вентилация срещу 3 лв/бройката от "Практикер".



                            И се получи съвсем прилично.



                            Благодаря на Близнаците за идеята!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                              Гледам нещо копираш пожарникарския дизайн Тва сега линейка ли ще е ?
                              [img]http://prikachi.com/files/1482881I.jpg[/img]

                              Коментар


                              • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                                Първоначално публикуван от tZv3t0zAr Преглед на мнение
                                Гледам нещо копираш пожарникарския дизайн Тва сега линейка ли ще е ?
                                Заръчал съм си буркан и сирена. Така че, като ме видиш на трасето, отбиваш вдясно и пропускаш ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X