Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за Нисан Патфайндър R51 2,5Dci 2006г - какви спецификации трябва да покрива?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за Нисан Патфайндър R51 2,5Dci 2006г - какви спецификации трябва да покрива?

    Понеже съм решил сам да си сменям маслото и филтрите на джипката , имам питане относно това ,какви критерии трябва да покрива моторното масло за този джип?

    Колата е без филтър за твърди частици. Търсих на много места ,но все различна информация намирам и вече не съм сигурен ,дали няма да объркам нещо.

    Купих 8л масло Statoil Lazer Way TDi diesel от човек,който ме увери,че това масло е подходящо ,но сега се загледах на гърба на шишето, че покрива CF/B4 спецификации.

    Свалих си аутодата ,а там пише ,че за Патфайндър маслото трябва да покрива CF/B5 ,което пак ми се вижда странно ,защото CF май беше доста стар критерий и ми се вижда абсурдно да е споменат в Аутодата за кола с дизелов двигател след 2005та година.

    Още не съм си отворил шишетата и имам възможност да ги върна на човека и да взема някакво друго масло ,но вече изобщо не съм сигурен ,какво да е....

    Свалил съм доста файлове с инфо за колата ,но въпреки количеството информация, никъде не видях написано ясно,какво трябва да е маслото...

    Help

  • #2
    От: Масло за Нисан Патфайндър R51 2,5Dci 2006г - какви спецификации трябва да покрива

    CF е класификация по API - Американски стандарт. B5 по ACEA - Европейски стандарт.
    Тоест, или едното, или другото. В твоя случай, маслото което си взел покрива само американския стандарт. В5 се води масло с удължен експлоатационен срок, от най висок клас и цената му е подобаваща. Вискозитетния му клас е 0W/30.
    Аутодата не е абсолютен критерий. Не е лошо да се разходиш до Нисан и да видиш какво масло слагат.

    Коментар


    • #3
      От: Масло за Нисан Патфайндър R51 2,5Dci 2006г - какви спецификации трябва да покрива

      Оказа се ,че в сайта на Statoil има онлайн съветник за масла /online oil guide/ . Избира се категория автомобил, марка, модел и двигател и излиза препоръка.
      http://www.statoillubricants.com/mar...tive-motor-oil

      Избирах между тия:
      CASTROL EDGE TURBODIESEL 5W40 1L - 28лв.
      CASTROL EDGE TURBODIESEL 5W40 5L - 134лв.
      Вискозитетен индекс - 169
      Точка на запалване - 252 градуса Целзий
      Течливост до - минус 39 градуса Целзий

      MOBIL SUPER 3000 5W40 1L - 20лв.
      MOBIL SUPER 3000 5W40 4L - 73лв.
      Вискозитетен индекс - 176
      Точка на запалване - 222 градуса Целзий
      Течливост до - минус 39 градуса Целзий

      COMMA Syner-D 5W40 1L - 17лв.
      COMMA Syner-D 5W40 5L - 82лв.
      Вискозитетен индекс - 175
      Точка на запалване - няма данни
      Течливост до - няма данни

      Statoil LazerWay TDI 5W-40 7L - 100лв.
      Statoil LazerWay TDI 5W-40 8L - 110лв.
      Вискозитетен индекс - 178
      Точка на запалване - 220 градуса Целзий
      Течливост до - минус 39 градуса Целзий

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X