Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полиетиленови тампони от къде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полиетиленови тампони от къде ?

    Здравейте колеги... интересуваме се от къде може да си купиме тампони за ресьорите и амовете за Нисан Патрол у260 Благодаря предварително
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    От: Полиетиленови тампони от къде ?

    Верно ли има вече и такива:-)

    Коментар


    • #3
      От: Полиетиленови тампони от къде ?

      Ако полеуретановите ти вършат работа имам един комплект

      Коментар


      • #4
        От: Полиетиленови тампони от къде ?

        Ето ти сайт в България ги правят има готови тампони може и по поръчка http://www.polyurethan.me/index.htm

        Коментар


        • #5
          От: Полиетиленови тампони от къде ?

          В сайта има публикувана доста грешна информация, не бих им се доверил след като не спазват основни правила за полиуритана.

          Коментар


          • #6
            От: Полиетиленови тампони от къде ?

            Какво са объркали?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Полиетиленови тампони от къде ?

              Пишат че полеуретана е напълно масло устойчив, което не е така! Гресират ги с морска грес и препоръчват да я ползват и клиентите им. Това е пълен абсурд, или не продават полеуретан ами някаква друга смес или не са си прочели учебниците.

              Използва се само "силиконва грес" такова мазило имат Loctite нарича се Superlube. или всчка друга "грес" тип "PTFE"

              Всичко друго убива полеуретановите тампони за около година, те просто "пият" или абсорбират греста и стават "сополиви" така да се каже.

              Всеки може да попита чичко Google по въпеоса има доста изписано.

              Коментар


              • #8
                От: Полиетиленови тампони от къде ?

                Мерси
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Полиетиленови тампони от къде ?

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  Пишат че полеуретана е напълно масло устойчив, което не е така! Гресират ги с морска грес и препоръчват да я ползват и клиентите им. Това е пълен абсурд, или не продават полеуретан ами някаква друга смес или не са си прочели учебниците.

                  Използва се само "силиконва грес" такова мазило имат Loctite нарича се Superlube. или всчка друга "грес" тип "PTFE"

                  Всичко друго убива полеуретановите тампони за около година, те просто "пият" или абсорбират греста и стават "сополиви" така да се каже.

                  Всеки може да попита чичко Google по въпеоса има доста изписано.
                  Колега, ще ме извиняваш много, но тва е елементарно, точно ако вземеш Гугъл да питаш, ще ти излезе да речем следния линк - http://k-mac-plastics.com/data%20she...resistance.htm - в който перфектно е описано на какво е устойчив полиуретана, втория абзац от тоя линк http://www.sdplastics.com/polyuret.html също пише тва, мисля че не е нужно да рови човек повече в нета......тва че вероятно имаш тампони на СуперПро или Суперфбекс, който вървят със силиконова грес, не значи че всички трябва да ги правят с такива.....Пауърфлекс например прилагат към всеки от комплектите си най - обикновенна медна грес......
                  Чувал съм всякакви мнения за използването на определена грес, но тва че повреждала полиуретана е най - абсурдното.....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Полиетиленови тампони от къде ?

                    Първоначално публикуван от ФЕРАРИСТ Преглед на мнение
                    Колега, ще ме извиняваш много, но тва е елементарно, точно ако вземеш Гугъл да питаш, ще ти излезе да речем следния линк - http://k-mac-plastics.com/data%20she...resistance.htm - в който перфектно е описано на какво е устойчив полиуретана, втория абзац от тоя линк http://www.sdplastics.com/polyuret.html също пише тва, мисля че не е нужно да рови човек повече в нета......тва че вероятно имаш тампони на СуперПро или Суперфбекс, който вървят със силиконова грес, не значи че всички трябва да ги правят с такива.....Пауърфлекс например прилагат към всеки от комплектите си най - обикновенна медна грес......
                    Чувал съм всякакви мнения за използването на определена грес, но тва че повреждала полиуретана е най - абсурдното.....
                    Колега водил съм кореспонденция с водещи производители в областта и това което съм написал са техни съвети. Чичко Google го дадох за пример.
                    Ти си мажи твоите тампони с каквото решиш. От скромния ми опит с този вид тампони ти казвам че не са масло устойчиви, но са по устойчиви от гумените!
                    Ползвам такива тампони по моите коли от 2001 година още тогава разбрах по "трудния" начин с какво да ги смазвам.

                    Лошо няма да ползвате каквато и да е била грес, ще има повече работа за търговците

                    Коментар


                    • #11
                      От: Полиетиленови тампони от къде ?

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Пишат че полеуретана е напълно масло устойчив, което не е така! Гресират ги с морска грес и препоръчват да я ползват и клиентите им. Това е пълен абсурд, или не продават полеуретан ами някаква друга смес или не са си прочели учебниците.

                      Използва се само "силиконва грес" такова мазило имат Loctite нарича се Superlube. или всчка друга "грес" тип "PTFE"

                      Всичко друго убива полеуретановите тампони за около година, те просто "пият" или абсорбират греста и стават "сополиви" така да се каже.

                      Всеки може да попита чичко Google по въпеоса има доста изписано.
                      Послушайте този съвет, ще ви спести доста тампони... Но ако искате сами да трупате опит... купете си повече тампони...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        От: Полиетиленови тампони от къде ?

                        Е аз сега се порових и разбрах защо колегата Ферарист така реагира, той просто е собственик или работник във въпросната фабрика от Стара Загора за полеуретанови тампони.
                        Радвам се че има хора в България които се развиват в тази област, но моля те послушай какво те съветваме има защо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Полиетиленови тампони от къде ?

                          Energy Suspension Bushes - един от най - големите американски производители на полиуретанови тампони, започнали дейноста си доста преди Пауърфлекс, и който и да е в Европа.....
                          Тва е извадка от супорт форума им, второто мнение е на човек от компанията, хвърлящ яснота по въпроса

                          NTSQD,

                          Thank you for your question,

                          Polyurethane being a synthetic is not effected by petroleum based greases. As where rubber (which is petroleum based) is. Our proprietary formula for our polyurethane is resistant to many chemicals that would normally have an adverse effect on OEM rubber components.
                          Silicone grease can be used without worries but Energy Suspension strongly recommends using our own Formula 5 grease for future installations and if that cannot be obtained than a "Quality" Marine formula grease is recommended.
                          I hope this answers some of your questions and doubts, feel free to ask us any other questions that may arise in the near future.
                          Energy
                          .......

                          http://www.energysuspension.com/foru...php?topic=21.0

                          Съществуват доста различни, противоречиви, логични, и убедителни мнения за това каква грес трябва да се ползва за смазване на тампоните. Различните производители предлагат поне 5-6 типа различна грес, като всеки препоръчва тази която той продава - това създава различни мнения, предпочитания, и наблюдения. Хората са изразяват недоволството си от даден тип грес в 95% от случайте поради скърцането на полиуретана. За масовия потребител скърцането е проблема, износоустойчивоста не се афектира ако има смазка между полиуретана и метала. Проблема идва от това че греста се отмива от триещете се части, износването и скърцането продължава.
                          Тефлоновата или PTFE грес също е добра, ако аз живеех на запад, и през окачването ми не минаваха всичката тая кал, прах, пясък, мизерия и какво ли не, със сигурност щях да я ползвам като обикновен потребител, ако не за друго, то мирише много по приятно, и се нанася по лесно, и през гресьорката по лесно се вкарва.......но за условията в БГ стигнахме до краткия извод че най - добра работа ще върши грес която е гъста, отмива се трудно, и е най - водоустойчивата.......морската пасна най - добре на цялата картина, в началото оборудвахме 4 Алфи 156 с литиева, медна, силиконова, и морска грес, като 4те бяха карани в един и същи град, при еднакви условия, тази с морската изкара и тракдей на Калояново......морската се беше задържала най - много, и това ни накара да я ползваме.......и препоръчваме......
                          И точно поради факта че битуват хиляди мнения относно ползването на различните видове греси към полиуретана, решихме да не предлагаме към комплектите си грес, все пак ни е много лесно и изгодно да разфасоваме един варел от 200 литра морска грес, и да му избием парите десеторно......
                          Мисля че е полезно да се водят такива дебати, обикновенния юзър може лесно да си извади извода къде точно е компромиса........щото все пак всичко е компромис, вечни неща няма......
                          Мерси....

                          ПП -
                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          Е аз сега се порових и разбрах защо колегата Ферарист така реагира, той просто е собственик или работник във въпросната фабрика от Стара Загора за полеуретанови тампони.
                          Не съм собственик или служител, просто съм познат с хората който ги правят, и те ги продават чрез мен, сайта също е мой.....което така или иначе пак ме прави свързан с тях....
                          Последно редактирано от ФЕРАРИСТ; 03-04-11, 10:50.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Полиетиленови тампони от къде ?

                            Първоначално публикуван от ФЕРАРИСТ Преглед на мнение
                            .
                            Офф топик
                            Колега ще получа ли промоция за рекламата

                            Коментар


                            • #15
                              От: Полиетиленови тампони от къде ?

                              Разбира се - пази си старите части по окачването, виж горе долу от сайта ни като големина кой тампон колко струва, забий си 40% от ориентировъчната цена, и ако минаваш през СТЗГ или нещо от сорта ни даваш елемента и го правим......по размери се отказахме да бачкаме, трябва носача, щангата или каквото и да е там да е при нас(може и да е разбит тампона), и да знаем точно как се захваща, за да се направи като хората......беден ни е асортимента откъм джиповете, досега само на някакъв Галопер правихме задните 2 щанги......
                              Сори ако се прекали с рекламата, ако се прецени че тва ми мнение е излишно, мога да го пусна и на ЛС на колегата.....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X