Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

    Здравейте колеги. Купих си форд маверик и има някой нещица които трябва да се пооправят. 1) Километража не показва правилно-на първа ми показва че карам с 120 а на втора пълни километража а изминатите километри пък си въртят нормално. Какъв е проблема. 2) Предните спирачки задаржат по малко, дясната гаповече от лявата. Ако сменя спирачната течност дали ще се оправи работата. 3) Долната помпа на съединителя изпуска по малко течност. Как се оправя този проблем. Помагайте. Поздрави

  • #2
    От: Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

    Поздравления за избора.
    По отношение на неволите ти ...
    1 Откачана е стрелката и след това не е натегната пружинката която я връща обратно (получава се когато някои реши да слага дуги циферблати или подобно) оправя се като се вземе един работещ и внимателно се повдигне края на стрелката така че да прескочи ограничителя и ще видиш къде трябва да се постави и твоята стрелка ... след това процедурата е обратната ....
    2 Предните спирачки ако си сигурен че няма въздух в системата то другото което може да е е да са клеясали цилиндърчетата на апарата (на терано не съм виждал но има други коли на който се е налагало да ги раздвижвам) ...
    3 По отношение на долната помпа или нова или ремонтен комплект гумички
    Горе долу това е ... много безавариииини км.

    Коментар


    • #3
      От: Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

      Нека уточня че стрелката не е окачена и не стои на едно място, а си отчита някаква скорост но като трагна и карам примерно с 20км/ч, стрелката не показва 20 а показва 100. На втора скорост пълни километража но при спиране си се враща на 0. Казваш да превъртя стрелката ли...не те разбирам.
      Не съм сигурен че няма въздух в системата. Чувал съм че цилиндърчетата клеасват при продължително некаране на колата(дълъг период от време), а знам че тази е карана постоянно. От въздух в системата дали може да задържат?

      Коментар


      • #4
        От: Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

        Задържане на спирачките се получава от много неща: ,ако са сменявани на скоро накладки и не е почистено добре,ако са на финала също,ако ги е подгонила ръжда запекло частично бутало,в спирачния апарат а и в помпата от стара или лоша течност гумичките се скапват, омекват пружинки,може да има леко смачкани тръбички.С две думи ревизия на спирачната с-ма и тогава нова течност.

        Коментар


        • #5
          От: Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

          Това с километража ти е спомен от автоджамбазите. При пренавиването в обратна посока, стрелката се измества спрямо оста.
          И аз карам с 20км отгоре, след като ми откраднаха един пасат на 60000, а като го намериха след година, беше на 40000.

          Коментар


          • #6
            От: Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

            Поздрави и от мен за джипа аз също имах проблем със задържащи предни спирачки.Проблема беше във задържали от корозия супорти (това са двете оси по които се движи спирачния апарат).Отстраних проблема със раздвижване но операцията си бе много хард първо развиваш двете болчета с които се захваща спирачния цилиндър към самите супортите и го вдигаш на горе(без да развиваш маркучето)след това може да провериш на ръка дали се движат супортите ако са заяли трябва да се развият другите два болта които държат основата на апарата и след демонтажа пръскаш със спрей за ражда с почукване и магии раздвижваш почисваш и монтираш.Провери и маншоните на супортите дали са здрави основна причина за блокирането им е скъсани или липсващи такива .До като е разглобено може да провериш и за заяло цилиндарче но е малко вероятно.

            Коментар


            • #7
              От: Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

              Колеги благодаря за саветите. Когато имам време ще почопля по спирачните апарати пък да видим дали ще стане работата. Мерси много. Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Километраж и спирачки- Маверик 95г. 2.7

                Първоначално публикуван от ororor10 Преглед на мнение
                Поздрави и от мен за джипа аз също имах проблем със задържащи предни спирачки.Проблема беше във задържали от корозия супорти (това са двете оси по които се движи спирачния апарат).Отстраних проблема със раздвижване но операцията си бе много хард първо развиваш двете болчета с които се захваща спирачния цилиндър към самите супортите и го вдигаш на горе(без да развиваш маркучето)след това може да провериш на ръка дали се движат супортите ако са заяли трябва да се развият другите два болта които държат основата на апарата и след демонтажа пръскаш със спрей за ражда с почукване и магии раздвижваш почисваш и монтираш.Провери и маншоните на супортите дали са здрави основна причина за блокирането им е скъсани или липсващи такива .До като е разглобено може да провериш и за заяло цилиндарче но е малко вероятно.
                И аз мисля, че е точно това проблема на колегата. При монтажа, ако използваш грес внимавай колко слагаш, защото ако го препълниш след това не може да влезе докрай.
                Но гаранция от това е проблема.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X