Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на волана от десен на ляв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на волана от десен на ляв

    Здравейте,
    Нов съм във форума и затова ако темата не е за тук моля да я преместите където трябва
    Опитах се да търся с търсачката във форума за да се прослетля малко за смяната на таблото и волана от десен да стане ляв, но не намерих нищо (може и аз да съм бъгав знам ли)
    Това което искам да питам е за колко пари става цялата тази операция и дали след това има скърцане, дрънчене или по друг начин казано странични дефекти от тази операция?

    Търсим с брат ми джипка за баща ни и сме се спряли на Нисан Терано 2 (дизел), но и Патрола също е в тагрета. Бюджета е ограничен да кажем 10к лева макс и затова се чудя понеже видях много интересни обяви на Терано и Партол с десен волан колко парички ще излезне "опрерацията" по смяната?
    Много ще съм благодарен ако дадете мнение или линк на който да се просветля малко повече.
    Само да кажа, че джипката няма да се ползва за тежък офроуд, а за ходене до вилата (кал и сняг), но ако се наложи да се излезна от пътя да е ясно, че машината ще мине

    Благодаря предварително!
    Весел ден!

  • #2
    От: Смяна на волана от десен на ляв

    За "обръщането" на волана,се спрягат суми около 1000~1300 лв. за труд(може да има и по-ниск,и по-високи)и отделно частите,чийто цени силно варират според марка и модел на джипката.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на волана от десен на ляв

      Не съм убеден, че си струва "гимнастиката", въпреки разпространеното мнението, че това е от автомобилите които най–лесно се подават на преработка.За парите които си готов да дадеш, може да се намери читаво Терано 2 или защо не Форд Маверик(цената му е поне с 10-15% по ниска) с нормален волан, примерно от 1997 - 2000 г., включително неизбежните разходи по смяна на масла,течности,филтри.При касмет, ще останат пари и за биалетки, тампони и др. такива.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на волана от десен на ляв

        Частите са коло 1000-1500лв. Това е всичко вътре + всички части по самия волан + инсталация. За труд - отделно. Сметката понякога излиза, особено ако попаднеш на читав образец с десен волан. Макар че това пък само по себе си също е рядкост, защото тия от острова силно гният.

        Обръщането наистина е сравнително лесно. Въпрос на сметки.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на волана от десен на ляв

          Здравей Колега,
          Не се вкарвай в това приключение смяна на дирекция, ами вземи си купи един нормален джип.
          С малко пазарлък може да свалиш 1000-1500 лв от обявената цена, а ако с пазариш добре може и повече да свалиш.
          Има доста читави екземпляри на пазара, не си заслужава да купуваш някой гнилоч от острова.
          Успех
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на волана от десен на ляв

            Благодаря за мненията!
            И аз бях на същото като повечето от вас, а именно да не се занимавам с излишни глупости, но от време на време си сверявам часовника

            Успех и на вас. Когато купим нещо ще драсна отново за някои друг съвет от ваша страна ))

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на волана от десен на ляв

              Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
              Здравей Колега,
              Не се вкарвай в това приключение смяна на дирекция, ами вземи си купи един нормален джип.
              С малко пазарлък може да свалиш 1000-1500 лв от обявената цена, а ако с пазариш добре може и повече да свалиш.
              Има доста читави екземпляри на пазара, не си заслужава да купуваш някой гнилоч от острова.
              Успех
              Защо си мислете, че от Острова са изгнили ? Ние имаме две машини от там, които са над десет годишни и нямат грам изгнило. Успех в избора !

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на волана от десен на ляв

                Първоначално публикуван от offroad_girl Преглед на мнение
                Защо си мислете, че от Острова са изгнили ? Ние имаме две машини от там, които са над десет годишни и нямат грам изгнило. Успех в избора !
                Зависи от машините, годините, експлоатацията. То и от Германия можеш да внесеш в перфектно състояние, а можеш и ръждилници. 90% от теранотата с обратен волан по моргите са пълни ръждилници, и точно обратното - 90% от италиянските нямат грам ръжда. А на ръждивите например е невъзможно да извадиш предните ABS сензори от ръжда. Моите се вадят безгрижно и даже са си още лъскави.

                Просто винаги има изключения. Трябва да се гледа. Лощото е че има места, на които не можеш да погледнеш, например под пластмасовите вежди на калницитем където гният 99% от всички возила като им дойде времето.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на волана от десен на ляв

                  Първоначално публикуван от offroad_girl Преглед на мнение
                  ....Ние имаме две машини от там......
                  Това от аватара ти е чист японски "Шогун" ...минават през Обединеното Кралство само за да се промени регистрацията на европейска...но това си е друга тема, като се видим някой ден ще си клюкаме.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на волана от десен на ляв

                    Първоначално публикуван от offroad_girl Преглед на мнение
                    Защо си мислете, че от Острова са изгнили ? Ние имаме две машини от там, които са над десет годишни и нямат грам изгнило. Успех в избора !
                    Здравей Колега.
                    Докато обикалях за моето от чисто любопитство разгледах и няколко екземпляра от острова (Терано) и всичките бяха в процес на полуразпад.
                    Та от там си вадя изводите, но всеки греши.
                    Успех.
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на волана от десен на ляв

                      Извинявам се, нямам наблюдения за Терано-то.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на волана от десен на ляв

                        Лелеее, страх ме хвана като я изчтох тая тема. Карам почти година форд маверик от острова, малко петно ръжда, консервирано още там на десния преден калник е единствената ръжда дето се вижда. Отдолу сравнително добре запазен, напук на себе си реших да го карам тая зима без да предприемам никакви действия за предпазване, за момента не се виждат фрапиращи въздействия от лугата и пясъка. По отношение на здравина и подръжка смея да кажа, че е поне на нивото на тези от германия и нищо общо с италианските, до момента са сменени единствено 4 биалетки, като те си дойдоха заедно с колата -японски. Е сега си чакам датата за смяна на съединителя, ама като прегледах в сервизната документация, май за 200 000км той не е бил сменян
                        По отношение на обръщането, мисля, че няма смисъл, свиква се за 30минути с дестия волан и почти не прави впечатление, а като си помисля, че купих камера и таблет че да следя движението ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на волана от десен на ляв

                          Колега откаде купи камерата и таблета и на каква цена ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на волана от десен на ляв

                            Аукро, 130лв за табелата 20лв за камерата, но сега има досат по-добри камери на същите пари. За нова таблет не ми се хвърляха пари, че рискувах и да ми строшат колата заради него, опита след почти година каране доказа, че таблета е излишен, свикваш, протягаш малко врат в ляво и нещата се уреждат без много проблеми. Таблета както и да го гледеш не е толкова надежден колкото собственото око Иначе пак в аукро има и камери с монитор специално за автомобили намират се за под 200лв. зависи от качеството.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на волана от десен на ляв

                              здравейте работя в англия и мисля да си купя VW Passat 1.9 TDI 130к.с 2002г.дизел и колко щте струва смяна на волана-блаогодаря предварително

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X