Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2.7TD,къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форд Маверик 2.7TD,къса база

    Никога не съм имал джип и това лято си купих Маверик. Проблема е че не знам как да работя с късият лост .2H.4H.N.4L.Режим 4L работи защото като забоксувах в снега и го включих се чу едно щракване и започнаха да въртят и читирите колела, но за останалите два режима незнам нищо.Лоста не иска да отиде напред и да се включи. Някои може ли да ми обясни как стоят нещата,и за какво се ползват тези два режима,защо не мога да ги включа или нещо се е счупило???

  • #2
    От: Форд Маверик 2.7TD,къса база

    Когато лоста е най -близо до таблото е в позиция 2H включен е само задния мост.Следващата позиция към теб е 4H това са двата моста бързи.Надолу и назад е N неутрална .Надолу и 2 положения назад е 4L двата моста бавни.

    Коментар


    • #3
      От: Форд Маверик 2.7TD,къса база

      Здравей колега и аз , като тебе се сдобих с Маверик това лято и сега се опознаваме взаимно. Та с две думи за късия лост -колата в сухо време се кара на 2Н, на мокра, заснежена настилка 4Н и при труден терен изкачван на 4L. По сух терен недей да включваш 4Н и 4L това на мен са ми го казали и така го споделям.
      Последно редактирано от a_andreew; 20-12-10, 15:19.

      Коментар


      • #4
        От: Форд Маверик 2.7TD,къса база

        4(H или L) се включва само когато ти трябва. Разбирай - когато няма сцепление. Иначе си караш на 2H. Бавни (4L) се включват когато ти трябва въртящ момент и малка скорост, например преодоляваш препятствие, за което или не ти стига мощност, или трябва да работиш много със съединителя. Толкоз.

        Когато има достатъчно сцепление, та да можеш да се движиш нормално на заден мост, включването на режим 4х4 (4H или 4L) товари трансмисията, и най-вече раздатката, от което може нещо да се износи или потроши (хъбове, карета, дифове, раздатка).
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Форд Маверик 2.7TD,къса база

          Благодаря колеги! Информацията която ми дадохте ми беше много полезна, за да не счупя нещо. Весело посрещане на празниците!

          Коментар


          • #6
            От: Форд Маверик 2.7TD,къса база

            Още едно малко съветче, което незабелязах да ти кажат: Когато минаваш от 4Н към 2Н е необходима да върнеш назад около 3.5м (3.3м по каталог) за да отцепиш предния мост. Аз се сблъсках с този проблем и нямаше кой да ме светне, но когато се зачетох в указанията написани на сенника ми светна по въпроса

            Коментар


            • #7
              От: Форд Маверик 2.7TD,къса база

              Първоначално публикуван от MAXS Преглед на мнение
              Още едно малко съветче, което незабелязах да ти кажат: Когато минаваш от 4Н към 2Н е необходима да върнеш назад около 3.5м (3.3м по каталог) за да отцепиш предния мост. Аз се сблъсках с този проблем и нямаше кой да ме светне, но когато се зачетох в указанията написани на сенника ми светна по въпроса
              ...за да изключат хъбовете, а не за да отцепиш моста. Мосте се отцепва от раздатката. И не е никак задължително. Изключват и без това. Само малко по-късно. Това е ако искаш да изключат веднага. Лично никога не съм практикувал това упражнение, и не съм забелязал никакви негативи от това. Така си ги и продадох автомаитичните хъбове. Вътре бяха като вчера купени.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Форд Маверик 2.7TD,къса база

                Грешка в изказването, следващия път ще съм по-точен в изразите
                Последно редактирано от MAXS; 22-12-10, 15:59. Причина: синтаксис

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X