Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с вървенето на терано 2 2.4 12 v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с вървенето на терано 2 2.4 12 v

    Здравейте колеги преди да сменя и след като смених кабелите свещите капачката на делкото дйипката неиска да върви пали от първият път но придърпва препуква и гърми,ако угасне след това трудно пали и вчера като го направи махнах буксата на дебитомера и запали но вървенето си е същото?Някой нещо да каже Благодаря
    NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
    Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

  • #2
    Re: Проблеми с вървенето на терано 2 2.4 12 v

    През ума ми минава нещо като ... (джипа на газ ли е ... ако има газ ... има ли "аванс процесор" ако и това се окаже вярно ... дали същия работи коректно) за това се сещам сега (имах подобен проблем с друга кола и се оказа точно аванс процесора (пали работи но придърпва "не е с всичките си цилиндри")

    Коментар


    • #3
      От: Re: Проблеми с вървенето на терано 2 2.4 12 v

      Здравей колега на газ е джипката но не е карана от тколо 6 месеца на газ а само на бензин и незнам дали имам аванс процесор какво представлява това?
      NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
      Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

      Коментар


      • #4
        Re: Проблеми с вървенето на терано 2 2.4 12 v

        Това извършва корекция на ъгъла на запалване когато работи на газ (но веднъж сложено сигнала преминава през него независимо дали си на газ или на бензин, при преминаване на газ се променя малко ъгъла на запалване съответно на бензин не го променя но това е когато работи нормално)
        Но палеца здрав ли е ?
        и още ред други неизвестни...

        Коментар


        • #5
          От: Re: Проблеми с вървенето на терано 2 2.4 12 v

          Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
          Здравей колега на газ е джипката но не е карана от тколо 6 месеца на газ а само на бензин и незнам дали имам аванс процесор какво представлява това?
          ...от горното се сещам да вземеш да я пробваш на газ...изобщо няма да е чудно ако вземе да работи нормално (или значително по добре от на бензин).Едно време имах подобни ядове с една газова "Ловато", но на лада.До колкото си спомням някакъв клапан беше блокирал в "никакво" положение и вкарваше едновремено и газ и бензин.Както се казва, ако не помогне, няма да навреди!

          Коментар


          • #6
            От: Re: Проблеми с вървенето на терано 2 2.4 12 v

            Преди 2- месеца имах подобен проблем, даже писах тук, само дето освен всичко имаше и гърмежи в гърнетата, оказа се развалена(строшена) ламбда сонда, подмяната реше доста от проблемите, останалите се оправиха след смяна на свещитите, дивотията беше докато намеря магазин на единствената фирма офицялен вносител на NGK, но определоно си струваше. По мненение на доста по-компетентни хора от мен, в България 80% от свещите с тая марка са менте, потвърди го и обстоятелството, че когато звъннах в офиса на фирмата и попитах дали имат представителство в моя град те отрекоха, пък на мен ми ги предложиха в 3 магазина...

            Коментар


            • #7
              От: Re: Проблеми с вървенето на терано 2 2.4 12 v

              Прегледай много внимателно да не си объркал положението на капачката, а оттам да си объркал и някой от кабелите на цилиндрите. Проблема, който ти прави колата е типичен като на разменен кабел.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X