Обява

Свий
Няма добавени обяви.

терано 2 волана скърца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: терано 2 волана скърца

    Щом си от Русе я ми се обади да го видим тоя дзвер 088 девет 202 90 шест
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • #17
      От: терано 2 волана скърца

      Неудобно ми е малко колега "nola" че не си падам използвач ама като ги видях тия сервизи как никакво внимание не ми обърнаха .............. аааааааа и си гресирах предницата и това изтракване при пълен ляв или десен остана. Хехехехе дадох 25лв за нищо.

      Коментар


      • #18
        От: терано 2 волана скърца

        Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
        Неудобно ми е малко колега "nola" че не си падам използвач ама като ги видях тия сервизи как никакво внимание не ми обърнаха .............. аааааааа и си гресирах предницата и това изтракване при пълен ляв или десен остана. Хехехехе дадох 25лв за нищо.
        Гресира ли ограничителите? Болта се намира на шенкела, а планката, в която скърца, се намира на долния носач. Друг вариант е да имаш голям луфт в някои тампони, ама това не ми се вярва.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: терано 2 волана скърца

          Не съжалявай за тия 25лв.Гресирането си е хубавиня! Ако тръгнеш да гресираш,само след появата на разни звуци,вече сигурно е късно! Аз така и неможах да разбера,къде е това стържене?? Веднъж казваш в конзолата на волана,после го търсиш по окачването!!? Спарки ти е изредил възможните варианти,остава да попаднеш на читав човек(умишлено пропускам "майстор"),и да ти реши проблема! А като отидеш на реглаж,изрично искай да ти проверят надлъжния наклон.Не че някой ще ти ги изравни,но поне ще се види от там ли е това тъТрене при завой!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #20
            От: терано 2 волана скърца

            Абе ще си купя такаламит и ще гресирам всичко що е за гресиране, че то вяра на майстор да нямаш а?Пък да видим какво ще излезе.

            Коментар


            • #21
              От: терано 2 волана скърца

              Еми днеска с едни приятели гледахме и се ослушвахме и решихме,че скрибученето идва май от кормилната кутия ама дали тя е износена нещо или помпата не помпи достатъчно хидравлична течност...............А и да добавя че скрибученето се чува само при запален двигател.Като се върти волана без да е запален двигатела(колкото и да е трудно)няма никакво скрибучене.Това ме навежда на мисълта че се чува някъде по пътя на хидравликата.Хммммммммм луда работа.

              Коментар


              • #22
                От: терано 2 волана скърца

                Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                Еми днеска с едни приятели гледахме и се ослушвахме и решихме,че скрибученето идва май от кормилната кутия ама дали тя е износена нещо или помпата не помпи достатъчно хидравлична течност...............А и да добавя че скрибученето се чува само при запален двигател.Като се върти волана без да е запален двигатела(колкото и да е трудно)няма никакво скрибучене.Това ме навежда на мисълта че се чува някъде по пътя на хидравликата.Хммммммммм луда работа.
                Смени хидрваличното масло. Не е невъзможно някой да е сипал не каквото трябва. То трябва да има определени качества и вискозитет. Правилното е DEXTRON или по-висок клас, съвместимо (примерно DEXTRON II).

                Доста "нестандартен" шум.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: терано 2 волана скърца

                  Aз ти казах да се обадиш, ама ти не. Двама души мислят понякога по-добре от известните ти вече "майстори".
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #24
                    От: терано 2 волана скърца

                    Абе той колегата от форума "enduro" ми е комшия,че и в съседния блок е ама като не се оправя сам ши ва търся русенците ейййййй ))))

                    Коментар


                    • #25
                      От: терано 2 волана скърца

                      до стефан топ колега днес се върнах от майстора за същия проблем/адското чаткане/нема проблем,за 5 лв и почерпка ми натегна торсионите/изравни болта ограничител с леглото му отсреща малко грес и си ти/ а колкото до лувта в ТАМПОНИТЕ, те са фиксирани/ АННАДЪМ МУ/

                      Коментар


                      • #26
                        От: терано 2 волана скърца

                        Първоначално публикуван от svet54 Преглед на мнение
                        до стефан топ колега днес се върнах от майстора за същия проблем/адското чаткане/нема проблем,за 5 лв и почерпка ми натегна торсионите/изравни болта ограничител с леглото му отсреща малко грес и си ти/ а колкото до лувта в ТАМПОНИТЕ, те са фиксирани/ АННАДЪМ МУ/
                        Болтовете са ограничителни само. Какво да им се центрира?

                        За луфта в кои тампони иде реч? Не трябва луфт никъде да има по предницата.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: терано 2 волана скърца

                          колега спарки ,аз пиша че като се натегнат торсионите ограничителните болтове се центрират спрямо леглото му ,още по просто даго напиша ,като се натегне торсиона предницата се дига,ама се дига/натяга/докато ограничителния болт се изравни с леглото си АННАДЪМУ,а колкото за тампоните би трябва ти да кажеш за кои иде реч,защото по горе ти пишеш за луфт в тампоните, не се заяждам но ако незнаеш нещо не обърквай още по незнаещите

                          Коментар


                          • #28
                            От: терано 2 волана скърца

                            Първоначално публикуван от svet54 Преглед на мнение
                            колега спарки ,аз пиша че като се натегнат торсионите ограничителните болтове се центрират спрямо леглото му ,още по просто даго напиша ,като се натегне торсиона предницата се дига,ама се дига/натяга/докато ограничителния болт се изравни с леглото си АННАДЪМУ,а колкото за тампоните би трябва ти да кажеш за кои иде реч,защото по горе ти пишеш за луфт в тампоните, не се заяждам но ако незнаеш нещо не обърквай още по незнаещите
                            Уточни моля за кой ограничителен болт говориш. Единствения за който се сещам аз е тоя, ограничаващ завиването. И не е един, а два. Намират се на шенкела, и върху главите им (на ограничителните болтове), ако имаш късмет, има пластмасова шапчица, а върху нея - такава от неръждаема стомана. Това е направено с цел да ограничава гъненето на каретата. Точно поради тая причина планката на долния носач, в която опират тия болтове при крайно навит волан, е огъната на дъга - колкото повече носача е надолу (вирната е предницата), толкова по-рано тия болтове ограничават завиването. В сервизното ръководство си пише какво се гледа като се регулира предница, и нищо не се изравнява, ами се гледа разликата между централния болт на предния тампон на долния носач и основата на планката, в която опира ограничителния болт. Ето ти го на картинка:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terranoogr1.png
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5220561

                            Ограденото с червено е ограничителния болт. Ограденото със зелено е планката върху долния носач, върху която опира.

                            Регулирано до заводски стойности, размера "H" трябва да е ни повече, ни по-малко от 32мм.

                            Сега за тампоните - дрънчане може да се получи от всичките, но най-често се износва тия на горния носач, или задните на долния носач. При задните на долния носач, ако се кара дълго време със скапани такива, или просто джипката е на много километри, се получава износване на отвора върху шасито, през който минава оста, на която са нахендрени двата тампона. Под двата тампона има и втулка, която, отново при каране дълго време със скапани тампони се протърква до срязване, след което се протърква и самата ос. Като се стигне до там, тампоните вече не работят, а работи прорязаното ръбче във втулката и оста, при което видимия луфт е малък и човек си мисли че с тампона всичко е наред, понеже не мърда. Следващата фаза е изгниване и протриване на периферията на двете чашки, дето са от двете страни на планката върху шасито (тая чиято дупка се износва - виж по-горе), понякога дори до там, че изобщо я отнямва (перифетията), и вече практически няма чашки. Това се лекува с нови чашки, правени на струг от стомана 30-35 или нещо такова, и заварени на мястото на износените оригинални, остатъците от които трябва да се махнат със секач (на точкови заварки са, и става лесно).

                            За тампоните на горния носач няма какво да отварям приказка. Просто като са износени, целия носач ходи напред-назад, от което се чува специфично "дум" в определени моменти.

                            Предния тампон на долния носач е "скрит" в шасито и се износва рядко, и практически много след като всичко друго е на дреп, по простата причина че усилията в него са от такова естество, че не го товарят в неправилни спрямо разположението му посоки.

                            ...та, и аз не се заяждам , ама ако искаш да ти се помогне адекватно, опитай се да обясняваш за проблема по-добре. Ако трябва и снимай въпросните места - понякога една снимка говори повече от 100 страници писаници. А и да не снимаш, в сервизното ръководство има картинки на всичко - горната картинка е именно от него.

                            ПП: И "аннадъму" нито знам, нито ме интересува какво е. Може би ти харесва да го използваш, в което няма нищо лошо, но е още едно препятствие пред по-доброто обяснение, ако човека отсреща не знае какво значи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: терано 2 волана скърца

                              точно за това иде реч ,и затова казвам че на моя джип предницата е била овиснала и въпросният болт пада подлеглото оградено със зелено ипри ляв или десен завои /пълни/се чуваше адското чаткане натегнахме торсионите болта ограден с червено си дойде намястото си и чаткането изчезна ,колегата кйто зададе темата да пробва ида пише,товае .лека вечер .ПП Аннадъму в превод е/ разбрали/ не съм турчин

                              Коментар


                              • #30
                                От: терано 2 волана скърца

                                Първоначално публикуван от svet54 Преглед на мнение
                                точно за това иде реч ,и затова казвам че на моя джип предницата е била овиснала и въпросният болт пада подлеглото оградено със зелено ипри ляв или десен завои /пълни/се чуваше адското чаткане натегнахме торсионите болта ограден с червено си дойде намястото си и чаткането изчезна ,колегата кйто зададе темата да пробва ида пише,товае .лека вечер .ПП Аннадъму в превод е/ разбрали/ не съм турчин
                                А, значи сега се разбрахме. А щом увиснала толкова, значи торсионите ти са в безобразно омекнало състояние, или някой нарочно я е свалял надолу - в някои страни е модно да си купиш джипка и да я свалиш на 5см от земята, щото изглежда "куул".
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X